Flash Back Jethro Tull Benefit

Ωραιος φιλε κωστα! :smiley:
απο τους πολυ αγαπημενους μου Tull δισκους
ειναι ο δισκος που αρχισαν αν βρισκουν την ταυτοτητα τους.
πιστευω οτι ειναι κ ο πιο μελωδικος κ λυρικος δισκος τους

ξεχασες να αναφερεις ομως την υπερκοματαρα sossity you’re a woman 8)
Live meddley με το reasons for waiting(κλασσικο Live της εποχης)


επισης στην εκδοση του CD υπαρχει κ το Inside το οποιο εαν θυμαμε καλα δεν υπαρχει στο Vinyl γιατι ηταν single.(αλλη τεραστια κοματαρα)

αααα επισης ο John Evan(s) δεν ειναι καθολου νεοφερμενος! :wink:
παιζουνε μαζι με τον Ian απο το 1963 (The Blades) κ στα πρωτα πρωτα χρονια ηταν drummer… :lol:

http://www.rocking.gr/review3027.php

Όλα κομματάρες είναι βρε συ απλά επέλεξα κάποιες που ξεχωρίζουν σε εμένα.

Όσο για τον Εβανς, νεοφερμένος στην μπάντα λέμε, όχι στη ζωή του Άντερσον! :lol:

Θενξ για τα καλά σου λόγια πάντως

To άρθρο μου έδωσε την ευκαιρία να ανατρέξω στα Tull βινύλιά μου, να ξεθάψω, να ξανακούσω για πολλοστή φορά και να ξαναλατρέψω αυτόν τον τεραστίων διαστάσεων δίσκαρο των Tull. Σίγουρα από τους καλύτερούς τους και από τους πιο αγαπημένους μου επίσης. Εύγε παιδιά! :slight_smile: :slight_smile: :smiley: :smiley:

A ρε Σάκη το ξεψήρισες το άρθρο…

Πολύ καλό το review πάντως και ότι πρέπει για την εποχή…

Αλήθεια θα είναι κανείς στις 20 Θεσσαλονίκη?

Moi monsieur!!! Χτές πήρα το μπιλιετάκι μου!!! :smiley: :smiley:

κ ξεχωρισες το πιο βαρετο του δισκου για μενα :stuck_out_tongue:
εμεις ποτε δεν θα βρεθουμε μουσικα…
αυτο το κοματι εχει ριφαρα αλλα γινετε πολυ κουραστικο…

περα απο αυτο με τον evan συμετεχει σε ηχογραφησει για singles απλος τοτε εγινε"ξανα" μονιμο μελος

εαν δεν το εκανα εγω ποιος θα το εκανε?
α θα πας τελικα σε αυτην την κοροιδια?
αμα αλαξουν σετ λιστ κ βγαλουν καινουριο δισκο που εχουν να βγαλουν 11 χρονια(κ μην μου πει κανεις οτι το xmas album ειναι καινουριος δισκος) ισως παω να τους δω
τωρα μου φτανουν τα DVD :wink:

Μέχρι και εσύ ξενέρωσες πλέον ε?
Ε θα παω γιατί δεν με πειραζει και ιδιαίτερα να τους δω άλλη μια φόρα αφου δεν πήγα ολλανδια τελικά και ας είναι μέτριο το setlist…

Επιμένεις. Ο Evans ακόμα και στο Benefit είναι guest μουσικός, από το επόμενο μονιμοποιείται. Για αυτό και στο εξώφυλλο φαίνονται τετράδα οι Tull. Αν αυτό δεν ονομάζεται “νεοφερμένος”, τι να σου πω…

Όσο για το setlist, μπορεί και να ακούσετε και ακυκλοφόρητα κομμάτια λενε κάποιες πληροφορίες από “μέσα”. Κατά τα άλλα, περί ορέξεως κολοκυθόπιτα…

η διαφωνια μας εχει πλακα :lol::lol:

δεν θελω να ακουσω ακυκλοφορητα!
θελω να ακουσω ακουσω κοματια απο crest of a knave, rock island, catfish rising, roots to branches, dot com

δεν μπορω αλλο! :slight_smile:

Εγώ πάλι όχι ως τεράστιος fan ή ακόλουθος της πορείας τους θέλω να ακούσω κλασσικούρες (μάλλον θα με μισείς τώρα bluezlick χαχαχαχαχ)

To καταλαβαίνω τον bluezlick.Αν έχεις δει ίδη 2 live tull και ένα του anderson θες να ακούσεις και κάτι αλλό.Αλλά δεν έχουμε ολοί δει τόσα οι υπόλοιποι…Και οντως θα γάμαγε να έλεγε και κανένα απο crest of a knave.(Τι δίσκαρος…) αλλά προσωπικά δεν έχω πρόβλημα…
Ε μωρέ έλα για την παρέα μωρε σάκη…Πόσες ακόμα ευκαιρίες θα έχεις…?:stuck_out_tongue:

ειναι εντελως λογικο! :slight_smile:
απλος η φωνη του Anderson τα τελευταια 24 χρονια εχει προβλημα κ ο ηχος του group ειναι πολυ διαφορετικος για να μπορεσει να αποδωσει τα κοματια σε σχεση με το πως ακουγονται στον δισκο.
μπορουν να ακουστουν πολυ καλυτερα τα ποιο καινουρια κοματια

θα λειπω κιολας αλλα κ παλι ο μονος λογος που θα πηγαινα ηταν για να βρω τον Anderson να του πω να κατσει να βγαλει κανα δισκο κ να αφησει τις περιοδειες “μαζευω λεφτα για τα γεραματα μου”

Θα σε πω τη γνώμη μου την Τετάρτη γιατί τελευταία φορά που άκουσα Anderson live ήταν το 2007 νομίζω με την Ορχήστρα της Θεσσαλονίκης και Tull το 2005 θαρρώ