Foo Fighters

Νομίζω ναι :stuck_out_tongue:

Μπαααααααα…

Βασικά περισσότερες είναι οι casual στιγμές χωρίς συγκινήσεις καλές ή κακές

4 Likes

Τεραστια αληθεια αυτο.

Ετσι οπως βλεπω εγω την ζωη, μπορει να βρει κανεις παντως ευτυχια σε περισσοτερες στιγμες απο οτι οχι. Αλλα ισως το λεω και επειδη εχω αυτο που θεωρω μια αρκετα ποιοτικη ζωη αν κρινουμε απο το οτι κανω πραγματα που θελω. Αναγνωριζω οτι παρα πολλοι ανθρωποι στον πλανητη μας κανουν παρα πολλα πραγματα που δεν θελουν φυσικα… γενικα ειναι μια πολυπλοκη κουβεντα.

3 Likes

θυμήθηκα και το ωραίο δισκάκι που είχε βγάλει με τους Birds of Satan, τι τραγουδάρα το Too Far Gone to See!

1 Like

Το δίσκο τον άκουσε κανείς???

Τον ακουγα το πρωι, φοβερα σκληρος για Foo (οκ μας ειχε προιδεασει το single και το εξωφυλλο). Μπορω να πω πως μου αρεσε στην πρωτη ακροαση, με τα cold, march of the insane, sweet abyss και lacrimus dei ebrius να ξεχωριζουν για την ωρα.

1 Like

Ξέρω ότι δεν είναι και η καλύτερη στιγμή για να γράψω αυτό που θα γράψω, αλλά είδα το Studio 666. Την είχα κατεβασμένη πριν μας αποχαιρετήσει ο Taylor, αλλά δεν είχα προλάβει να τη δω νωρίτερα. Προσωπικά μου άρεσε σε υπερβολικό βαθμό, λαμβάνοντας υπόψη ότι ουσιαστικά πρόκειται για ένα λαχταριστό b-movie, με ΟΛΑ όσα συνήθως συνοδεύουν αυτού του είδους τις ταινίες, ακόμα και τον John Carpenter στο εισαγωγικό soundtrack! Αν βγάλεις απέξω τις σκηνές που παίζει ο Taylor, οι οποίες τη συγκεκριμένη χρονική στιγμή είναι λίγο άβολες λόγω του πρόσφατου θανάτου του, η ταινία είναι απολαυστικότατη και κυρίως μιλάμε φυσικά για Dave Grohl one man show.

4 Likes

Sigh.

1 Like

Μεγαλοπρεπές L και χθες αν και είχα presale code και σήμερα στο general sale.
Φοβάμαι να κοιτάξω στη δευτερογενή αγορά τα ποσά.

Κόσμος και κοσμάκης στη σκηνή. Ελπίζω να γίνει αναμετάδοση μέσω internet.

Στο 5.50 και ο γιος του στο my hero…

2 Likes

Δεν με λες και μεγάλο οπαδό των Foos, αλλά πάντα τους είχα αδυναμία, και στον cool μαϊντανό που είναι ο Grohl, με το Probot project να κατέχει ειδική θέση στην παιδική μου πσυχούλα.

Είδα μετά το μπασκετάκι το Σάββατο αποσπάσματα από τη μαραθώνια συναυλία (50 τραγούδια!). Αμέτρητες συμμετοχές και supergroup των 2 κομματιών, με τον Grohl να συμμετέχει στην συντριπτική πλειοψηφία με φωνητικά, τύμπανα, κιθάρα, ακόμη και μπάσο όπου χρειαζόταν.

Δεν ξέρω ποιός άλλος θα μπορούσε να φέρει όλη την αφρόκρεμα του σκληρού ήχου σε συναυλία του, ακολουθώντας το πρόσταγμά του. Και αυτό δηλώνει πολλά για την προσωπικότητά του.

Δεν ξέρω όμως, και ειλικρινά τρομάζω να το σκεφτώ, τι συνέβαινε στο μυαλό του 16χρονου Shane Hawkins όταν χτυπούσε τα τύμπανα με τόση μανία στο “My Hero”, όπως και στο χαμόγελο του έκπληκτου Grohl που σχεδόν άναυδος τον παρακολουθούσε στο κρεσέντο του. Εκεί λύγισα, ειδικά αναλογιζόμενος όσα είπε για αυτόν ο Dave Chapelle νωρίτερα.

12 Likes

Ανέβηκε ολόκληρη στα γνωστά μέρη. Είναι 5,5 ώρες :astonished:

1 Like

νομίζω τα λόγια είναι πολύ φτωχά όταν μιλούν τα βλέμματα και οι εκφράσεις

5 Likes

Ούτε εγώ είμαι φαν αλλά ένα δάκρυ κύλησε κυριολεκτικά όταν δάκρυσε και ο Grohl

2 Likes

3 Likes

In summer of 2023, the Foo Fighters will perform again for the first time since the tragic death of legendary drummer Taylor Hawkins almost exactly a year ago. According to a British tabloid’s sources, Pearl Jam drummer Matt Cameron is the current forerunner for the North American gigs, allegedly alternating with Atom Willard of the band Angels and Airwaves.

5 Likes

Αγαπαω Matt Cameron, αλλα δυσκολο στην ηλικία του να παιξει οπως ο Taylor.
Μακαρι να διαψευστω.

1 Like
3 Likes