Football Manager

Υπαρχει ενα θεμα, αλλα μιλαει για το 2005. Αντε να μαζευομαστε οι πορωμενοι ν’ανταλλασουμε ιδες, αποψεις και ιστοριες.

Αχ, τι μου θυμιζεις… Τωρα το εχω ψιλοβαρεθει, αλλα παλια ημουνα πολυ καμμενος… Και τι δεν εχω ζησει, επιτυχιες, απογοητευσεις, νευρα(πολλα ομως)… Τι καντηλια εχουν ακουστει μπροστα απο την οθονη του υπολογιστη μου, δεν λεγεται…:smiley:

Έχω κάνα χρόνο να παίξω βέβαια αλλά είναι πώρωση!

Πάντα πάιρνω τον Ολυμπιακό και μέσα σε 5 (άντε 7 το πολύ) χρόνια σηκώνει το ευρωπαϊκό! 8)

Εν καιρώ θα γράψω και διάφορες ιστορίες, είτε τρέλας είτε καντηλιών!!!

Αλλος καμμενος κ εδω.Απο το 2002/03 νομιζω παιζω,μεγα καψιμο κυριως με τον Αρη,την Levante(την ειχα παρει απο Β’ Ισπανιας,πρωτη χρονια κυπελλο κ πρωταθλημα Β,δευτερη χρονια 2ος στη Πριμερα,απο κ και περα το αφησα) και την Fiorentina.
Με τον Αρη,μετα απο αρκετες σεζον που μαζεψα χρηματα και παικταραδες,εχω καταφερει να τα παρω ολα.Το παιχνιδι ειναι ρεαλιστικοτατο :lol: :lol:

Παντως τα περισσοτερα ταλεντα που εχει ειναι οντως ταλεντα και οσοι ασχολουνται με Μανατζερ τους ξερουν πριν καν γινουν γνωστοι(Adu,Rooney,Saviola,Diego,Bakircioglu,Aghahowa,Braathen ηταν παικταραδες στα παλια Manager,οταν ηταν ακομα εντελως αγνωστοι.)

Αντε παίξτε Pro ρεεεεε…:lol: :lol: :stuck_out_tongue:

!!!
Viola ρε μουνια!

Επισης, το καινουριο ειναι ρεαλιστικο και πιο δυσκολο απ’τα παλια.

Ναι ειναι πιο συνθετο,αλλα παλι εχει τα κουφα του.
Πηρα με τον Αρη διπλο μεσα στην Chelsea 2-3 και μεσα στη Ρομα 2-4…:roll:
Στη 2η χρονια βεβαια που ειχα παρει καινουριους παικτες.
Α και τον Κοκε τον εχει πολυ χειροτερο απ’οτι ειναι.Ειναι δυνατον να εχει 7 Finishing o Κoke κ 10 ο Τοργκελε??? #-o

[SIZE=“7”]XAXAXAXAXAXAXAXA[/SIZE]

[SIZE=“5”]XAXAXXAXAXA[/SIZE]

:lol3: :lol3: :lol3: :lol3:

Ο Τόργκελε 10? Ο μόνος σέντερ φορ που έχει πανηγυρίσει γκολ κόντρα στην άμυνα του Ολυμπιακού γιατί ήταν το πρώτο του (και μοναδικό) για κάτι χρόνια τώρα που παίζει? :lol: :lol:

Καλά έκανα και το έκοψα το Football Manager…:stuck_out_tongue:

Exw kollhma me afto. Paizw apo to Championship Manager 2000-2001, vevaia edw kai 2 mhnes to ko4a logw panelladikwn. Exw parei Champions League kai me Nottingham kai me St.Pauli…

To παιχνιδι γαμει και δερνει.

Κολλημα απο τα λιγα.Εχω κλεισει πολλα δεκαωρα καψιματος.

Το πιο θεικο παιχνιδι που υπαρχει.

Απο αυριο ξεκιναω ιστορια με Παναχαικη που ανεβηκε Β’ Εθνικη με εντιτορ.Για την Παναχα ρε γαμωτο.

bahhh…ειμαι βετερανος στο σπορ:D .Παιζω απο το πρωτο αλλα εδω και δυο χρονια το παρατησα…Μαμει αλλα μετα το 2030 παντα μοθ crashare…Ε μια μερα τσαντιστηκα και αυτο ηταν…
(Ειναι τρελη πορωση οταν φτανεις τετοιες χρονιες γτι σου πεταει το παιχνιδι δικους του παιχτες και πρεπει να τους ανακαλυψεις μονος σου και γενικα μαμει το ολο σκηνικο)

Ρε εγω ανεβαζω τον Ναυπακτιακο με το editor αλλα μετα που παω να αρχισω νεο παιχνιδι δεν εχει την Ελλαδα στις χωρες…:-k #-o

Επισης πηρα CL με την Llanelli στην δευτερη χρονια.
Ειχα φερει ως ηγετη στην ομαδα τον Ray Parlour :lol:

εγω οσους φιλους εχω απο το editor μονο μια αλλαγη κανουν.Τον Τζιγγερ:p

Ξεκινησα League One Αγγλια με Bristol City,πηρα πρωταθλημα και ανεβηκα Championship.Ειναι γαματο να παιζεις σε μικρες κατηγοριες,δυσκολα καποια ομαδα εχει παιχταραδες κι ετσι ολοι οι αγωνες ειναι ντερμπι.
Εχει επισης πλακα να πρηζεις τις μεγαλες μπας και σου δανεισουν καναν καλο παικτη.

Το εκνευριστικο με την Αγγλια ειναι αυτο το work permit,το οποιο δεν πρεπει να εχω καταφερει να το παρω για κανεναν παικτη και ετσι εχασα καλες μεταγραφες(Κisliy,Koroman,Kislyak,Guarin).Γαμωτο.

Γι’αυτο δεν παιζω Αγγλια ρε γαμωτο. Το καλυτερο ειναι να παρεις καμια ομαδα απο 3η Γερμανιας που εχει οσους ξενους θελεις.

Είναι ο λόγος που σταμάτησα να παίζω manager πριν 2,5 χρόνια…

Αρχισα πριν καμια εβδομαδα με Παναχαικη και εχω παρει και τους U21.
Οι μικροι ειναι πρωτοι και οι μεγαλοι 14 με διαφορα 7 βαθμων απο τον 16ο που πεφτει.

Info για το νεο Manager.

http://www.footballmanagerportal.co.uk/blog/football-manager-football-manager-2008-announced/

Και screenshots.

http://www.footballmanagerportal.co.uk/blog/football-manager-football-manager-2008-screenshots/

Κοντα στα Χριστουγεννα βγαινει…Αργει ακομα δυστυχως.

Τελη Οκτωβριου θα βγει, μην ακουτε τι λενε.

Καλύτερα να μεταφερθεί στα Αθλητικά.