Προτάσεις για το forum

Εγώ αυτό είπα, όπου στοιχεία: Line up, τιμές, κλπ… Δεν είπα κάτι για τίτλο αρχικά

Anyway θα κάνω ριπόρτ από δω και πέρα

Σχετικά με το θρεντ επειδή τώρα κατάλαβα ότι γι’ αυτό μιλάς θέλω στο πρώτο ποστ να δω ποιες μπάντες παιζουν (ή στον τίτλο δεν με νοιαζει) αρκεί να μη ψάξω όλες τις σελίδες (μιλώ για το απ δε χαμερς)

Α σορρυ νόμιζα ότι έλεγες για τον τίτλο. χμμ in that case τα παιδιά του site μεριμνούν για να υπάρχουν όλες οι συναυλίες μαζί με τιμές, line-up, ώρες έναρξης, ώρες που ανοίγουν οι πόρτες και οτιδήποτε άλλο μπορεί να χρειαστεί κανείς στο αντίστοιχο μέρος του σαητ. Στο “συναυλίες” πάνω πάνω. Δε νομίζω ότι οι mods μπορούν να κάθονται κάθε φορά και να ψάχνουν τα δελτία τύπου και να τα κάνουν copy-paste ξεκάρφωτα στο πρώτο ποστ. Ελπίζω να καταλαβαίνεις τι εννοώ.

Nαι τώρα που με πιασες σε καταλαβαίνω κι εγώ και το κατανοώ εν μέρη

Στο αντίστοιχο μέρος του site ενημερώθηκα μόλις τώρα και για το φεστιβάλ

Το πρόβλημα όμως είναι ότι για άλλους λόγους που επίσης κατανοώ και μου έχουν εξηγήσει μοντς δεν αναγράφονται εκεί ολες οι συναυλίες…

Σορυ παίδες όλο προβλήματα βρίσκω σήμερα

Τεσπα το βασικό μου πρόβλημα σήμερα το λύσα :smiley:

παιδιά συνεχίζουμε ως έχει. στους τίτλους βάζουμε μόνο ημερομηνία κ billing, άντε και το venue

για όλα τα υπόλοιπα δεν χρειάζονται και τόσα κλικ. μια βόλτα από την ατζέντα του ρόκιν να κάνετε, θα βρείτε τα πάντα.

Πρέπει στις αγγελίες αγοραπωλησιών να μπουν κανόνες παίδες.

Τιμές - κατάσταση και γενικά πλήρεις περιγραφές. Κάτι αγγελίες “Κάντε προσφορά” ή τίτλοι χωρίς τιμές είναι απαράδεκτες. Εκτός αν είμαστε ebay εδώ μέσα

Δεν έχουμε όλοι χρόνο να ανταλλάσουμε pm ή να τρέχουμε από δω κι από κει για να βλέπουμε 2-3 cd ή δίσκους.

Και κατ εμέ πρέπει οι αγγελίες πριν δημοσιεύονται να ελέγχονται.

Αυτά.

Δύσκολο να τσεκάρονται πριν δημοσιευτούν γιατί ακριβώς δεν είμαστε ebay. Τσεκάρουμε όποτε μια αγγελία είναι ελλειπής προχωρώντας στις απαραίτητες διορθώσεις/συστάσεις αλλά δε μπορούμε να υποχρεώσουμε κάποιον να ποστάρει αγγελία κανα ένα συγκεκριμένο format. Αν και οι περισσότεροι χρήστες απ’ ότι έχω προσέξει αναφέρουν και τιμή και κατάσταση.

Προτείνω να μπει το λινκ για το βίντεο της Τζούλιας.

Nτάξει χαζό λίγο, ίσως και ανούσιο, αλλά θα προτιμούσα τα updates πανω να κυλίονταν κατά κάποιον τρόπο, γιατί δεν τα προλαβαίνω!

Είναι στο πρόγραμμα για να αλλάξει.
Παρ’ όλα αυτά, πάντα υπάρχει η λύση μιας βόλτας από την κεντρική σελίδα, εκεί υπάρχουν όλα (πέρα ενδεχομένως κάποιων livedates σε διάστημα μεγαλύτερο των 10 ημερών).

A δεν το’ χα φανταστεί! Χαιρομαι…

Οκ θα τσεκάρω. thanx

Υπαρχει περιπτωση να ανοιχτει κανα thread στο rockipedia για j-rock,j-pop;Αν υπαρχει κανεις που να γνωριζει και να βαζει προτασεις για οσους θελουν να ακουσουν(πχ εγω) ας δηλωσει ‘‘παρων’’.Σιγουρα δεν θα κατακλυστει απο posts αλλα θα ειναι χρησιμο οπως πχ το shoegaze thread.

Γιατί δε μας κάνει το alternative topic για το shoegaze, dream pop, j-rock, j-pop, etc ? Ας μου θυμίσει κάποιος

Ε αμα κανουμε αυτο που λεει ο squall να κανουμε και Ambient Metal… Πφφ

Στον τίτλο του screamo/emocore thread να προστεθεί ο όρος post hardcore, για να πατάει και κανείς και να ποστάρουμε και καλά πραγματάκια :p:p:p

Ορίστε, έτοιμο.

Ωραίος boy! Να σαι καλά!

Θα πρότεινα να αλλάξει το όνομα του site σε flocking.gr αλλά και το logo σε κάτι ποιο ταιριαστό, όπως ένα πεός που εκσπερματώνει :slight_smile:

Οι υπόλοιποι τι λέτε, φτιάχνουμε poll να γίνει και λίγο τζέρτζελο;

Επιτελους ενα στικι “Ει εσυ,ΕΔΩ για τα λινκς” με διευθυνσεις μπουναλτι και μιδιαπορταλ

http://rocking.gr/modules/forum/misc.php?do=showrules

#12

Αυτοι ειναι οι κανονες.

σιγα μην μας στελνουν και τις κοπιες στο σπιτι…! :stuck_out_tongue: