Ghost

Εντωμεταξυ βάζεις να ακούσεις το Demons Are a girl’s best friend και αμέσως μετά σου πετάει το YouTube το We drink your blood και δεν καταλαβαίνεις πότε τελειώνει το ένα και πότε αρχίζει το άλλο

Edit: χαχαχαχαχαχα όντως ειπε κύριε ελεησον???

Leakαρε σημερα

2 Likes

και έχει και σόλο σαξόφωνο!

1 Like

Μου έλειψαν κανά δύο μεγάλες στιγμές που είχε το Meliora. Λιγότερη ποικιλία, πιο στοχευμένο όπως έγραψε ο @Outshined ωραιότατη παραγωγή, δεν κατάλαβα πότε έφυγε η πρώτη ακρόαση.

Πέρα από αυτά που είχαν δημοσιοποιήσει, ξεχώρισα το Pro Memoria και τα 2 instrumental. Ίσως και το Avalanche που ξεχωρίζει και λόγο ύφους.
Προτιμώ το It’s a Sin από δαύτους παρά από τους Gamma Ray :grinning:

Το μόνο τραγούδι που θα ζούσα και χωρίς να το έχω ακούσει είναι το See the Light. Πρώτη ακρόαση είναι βέβαια, ενδεχομένως να αλλάξω άποψη.

Χα! Εγώ τώρα τελειώνω την πρώτη ακρόαση, ο δίσκος κυλάει νεράκι, αλλά βρήκα το Pro Memoria αρκετά cheesy αντίθετα το See The Light μου άρεσε πολύ. Πάντως έχει φοβερό μπάσιμο, μέχρι το Dance Macabre ήμουν σε φάση “ο δίσκος είναι 10άρι” αλλά λίγο και το επόμενο instrumental (δεν είναι κακό αλλά στην πρώτη ακρόαση χτυπάει κάπως) λίγο το ότι δεν είναι και uptempo ( είναι και βράδυ και μετά από πολύ κουραστική μέρα) το κάνουν να χάνει λίγο. Πάντως είναι catchy as fuck που λέμε και στο χωριό μου.
Όσο για το It’s a Sin τους πάει γάντι όντως

Εγώ απ τους Μεηντεν :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Το κατέβασα να ακούσω το It’s a Sin και όντως δυνατό coverάκι

1 Like

Βασικά, δεν αναφέρθηκα στα 3 γνωστά τραγούδια, τα οποία είναι και τα 3 στις κορυφές του δίσκου, για μένα το Faith ξεχωρίζει και είναι στα τοπ του δίσκου.

Νομίζω πως μπορώ να τον ακούω στο repeat ακατάπαυστα, παρά τις 1-2 λιγότερο καλές στιγμές του. Διαφωνώ όμως με τον potofgold που τον βρήκε πιο ολοκληρωμένο από το Meliora. Πάντα σύμφωνα με τις 2-3 ακροάσεις που του έχω δώσει (συνεχόμενα).

Κάτι με ξενερώνει, δεν μπορώ να βρω ακριβώς τι ακόμα. Προς το παρόν νομίζω ότι φταίει η έλλειψη επιθετικότητας, αυτή η πιο pop στροφή δεν μου πολυκάνει, γούσταρα πολύ με τα χωσίματα του Meliora. Μέχρι στιγμής νιώθω σαν να ακούω 80s disco - pop με κάπως σκληρό περιτύλιγμα, ενω στο Meliora ένιωθα ότι ακούω metal με 80s disco-pop αύρα. Θα δούμε πως θα κατακάτσει τις επόμενες μέρες, πάντως φυσικά είναι πολύ ευχάριστος και ωραίος δίσκος, δεν ακούω κάποια συνθετική πτώση.

1 Like

Ντάξ μώρε καλό είναι, μετά το meliora ακούγεται ευχάριστα και αυτό δεν είναι εύκολο. Αλλά όχι και δίσκος της χρονιάς ούτε καν για τους fans δλδ, θα ξαμολήσω primal :stuck_out_tongue:

1 Like

η σελίδα evolution tv show στo fb ανέβασε την παρακάτω εικόνα και έγραφε Guess who…

:thinking:

8 Likes

Δεν νομίζω πως χωράνε παρερμηνείες εδώ… ε-ε-έρχονται!

9 Likes

ωνασουγαμησωπρωιπρωι

5 Likes

asgdryuAIYUDOPIPODUYIUtqs67Y6STahgvdjjkAIDUYAhgdgA

1 Like

Τι λέτε ρε παιδιά πρωί πρωί!! Και γιατί δεν ακουγόταν σαν φήμη; Και που θα παίξουν; ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑπο τα καλύτερα ξεκινήματα μέρας, θα είμαστε εκεί!!

Που και ποτε?

Τι?Πως?Που?Πότε? Ναααααααααααααι

Πειτε μας ομως!!! Εγκεφαλικοοοοοοοοο

Σααααααααααααααααααααααααααααααακη εεεε,Tobiaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaas (ηθελα να πω) :grinning:

1 Like

τουλαχιστον να τους φέρουν κάναν Αύγουστο

στο σαητ τους έχουν μπόλικα κενά εκτός κι αν δεν καταλαβαίνω τι βλέπω :joy: