Ghost

Λοιπον,μολις ολοκληρωσα τον δισκο !! Πολυ καλος αντικειμενικοτατα !!!Κατωτερος του Meliora(Λογικο)
Λαστιχο τον εχω κανει με το Faith…ΤΙ ΚΟΜΜΑΤΑΡΑ !!!

Αντε ανακοινωστε το λαιβ γαμω !

2 Likes

Σύμφωνα με όσα είχε γράψει κάποιος στο thread “Φήμες”, η συναυλία των Ghost θα γίνει στο κλειστό μπάσκετ του ΟΑΚΑ. Όλοι οι υπόλοιποι χώροι φαντάζουν πολύ μικροί για τη δυναμική που έχουν οι Ghost στην Ελλάδα. 20.000 κόσμος αναμένεται, που αλλού θα μπορούσε να γίνει το live δηλαδή;

:alien:

1 Like

Μα ναι, γι’ αυτό ψιλοπλανάται το ερώτημα. 20.000 ίσως είναι λίγο μεγάλο νούμερο όμως, δηλαδή αν οι Ghost μόνοι τους φέρουν 20.000 οι Maiden θα έπρεπε να φέρουν 50.000 ξέρω γω;

Πάντως προφανώς θα πρέπει να γίνει σε μεσαίο προς μεγάλο χώρο, υπάρχει η δυναμική για μεγάλο νούμερο. Ανακοίνωσέ το το γαμ…νο!!!

Academy, και πολύ είναι.

5 Likes

giphy

20.000 ειναι υπερβολη

Πραγματικά κοιτάω την οθόνη με γνήσια απορία αν τρολάρετε ή όντως τα πιστεύετε αυτά τα νούμερα. Να πω την ταπεινή μου άποψη, αν οι Ghost είχαν 20000 δυναμική, θα τους έφερνε ο Λώρης στο τέρα βάιμπ, όχι ο Αραβίδης. Αν έρθουν Θεσσαλονίκη πάνε πρίνσιπαλ, Αθήνα δεν μπορώ να φανταστώ οποιοδήποτε χώρο μεγαλύτερο του Academy, και πολύ είναι, που λέει και ο pantelis79 (το ποστ του οποίου ήθελα να κάνω quote και τώρα φαίνεται σαν να του απαντάω, oh well)

1 Like

Καθείστε να δουμε ρε αν όντως έρθουν. Και στον An να τους φερουν στην ζπούτσα μας . (Μαλλον Academy)

Συμφωνώ γενικά. Ντάξει, νομίζω το Academy θα το έκαναν sold out άνετα όμως. Προσωπικά μια προσέλευση κοντά στις 4-5.000 την θεωρώ ρεαλιστική.

Άκουσα τα πρώτα κομμάτια του νέου δίσκου

Δυστυχώς έπρεπε να φύγω για δουλειά

Μόνο το faith μου άρεσε. Πραγματικά πολύ ωραίο τραγούδι

Το σολακι σαξοφωνου δυνατό

Ναι ρε μλκς τι 20χιλ? Εδώ δεν έχω γνωρίσει από κοντά άτομο που να ακούει Ghost (που λεει Ο λόγος). 2 χιλιάρικα μπορεί να μαζέψει άνετα σε μια συναυλία. Όχι να το σπάσει Αθήνα-Θεσσαλονίκη

1 Like

3.000 χωραει το academy αν δεν λαθος (αντε λιγο παραπανω) 4.000-5.000 ειναι ρεαλιστικη για άλλη χωρα, οχι Ελλάδα.

1 Like

3 χιλιάρικα είναι για ελληνικό sold out

Μιλώντας για μένα, προφανώς και τρόλαρα. Για να μιλήσουμε σοβαρά, ισχύει αυτό που έγραψε ο Παντελής. Academy και πολύ είναι.

Χαχ, οκ, my bad, θυμόμουν αυτό το ποστ που προφανώς λες κι εσύ για οακα κλπ και ψάρωσα =Ρ

1 Like

α. Αν ανακοινώσουν Ghost σε οτιδήποτε άλλο πέραν του Academy, έχω χάσει πολλά επεισόδια με το ροκ/μεταλ κοινό στην Ελλάδα. Εκτός κι αν όντως οι Ghost έχουν μεγαλύτερο κοινό από τους Megadeth λ.χ.
Πολύ αμφιβάλλω

β. Τι ΜΠΑΣΑΡΑ είναι αυτή στο άλμπουμ;! Μάλλον το έχει αναλάβει ο Per Eriksson (aka Sodomizer)

Ακόμα ένα εξαιρετικό άλμπουμ. Νωρίς ακόμα για σύγκριση με τα προηγούμενα. Κόλλημα το miasma.

1 Like

Οσο ακουω τον δισκο,με ψηνει πιο πολυ και πιο πολυ το Witch Image !!!Τι ομορφο τραδουδι ρε πουστη μ

Γενικά δεν υπάρχει μέτρια στιγμή στο αλμπουμ, μιλάμε για την επιτομή του πιασάρικου ροκ δίσκου

το οπισθόφυλλο… καλά εντάξει, έργο τέχνης

4 Likes

Ανακοίνωσαν 2 συναυλίες σε Γκετεμποργκ και Στοκχόλμη το φεβρουάριο του '19 σε αρένες 15000-16000 κόσμο.

Επίσης η χθεσινή συναυλία τους διακόπηκε καθώς ενας φαν κατέρρευσε και έχασε τη ζωή του.

1 Like