Grip Inc

Απλα τα πραγματα! Group-αρα!!!

Το γκρουπ των Waldemar Sorychta, Dave Lombardo, Gus Chambers!!! Τι να πει κανεις; Εχουν κυκλοφορησει 4 αλμπουμς το 1995, 1997, 1999, 2004!!! Και τα 4 ειναι ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΑ! Προσωπικα θεωρω το τελευταιο τους, το Incorporated, το πιο ολοκληρωμενο και πιο προοδευτικο απο ολα!!

Αληθεια τι γινεται με δαυτους;;; Χαθηκαν…ποσα χρονια θα περιμενουμε ακομα μεχρι να βγαλουν την επομενη δισκαρα (γιατι σιγουρα θα ειναι δισκαρα!) ;!;!;!

τσέκαρε αυτό αν δεν το πήρες πρέφα, θα σου αρέσει:

http://www.rocking.gr/review1723.php

Θενκς για το λινκ…και θα τσεκαρω και το δισκακι :smiley: ! Για Grip Inc. ομως θα εχουμε τπτ anytime soon;;;;;;;;;;;

Οκ…τι να πρωτοπουμε εδω δλδ?Hostage to heaven?Ostracised?Pathetic Liar?War between one?Rusty nail?Πραγματικα ο Dave Lombardo και η παρεα του εφτιαξαν thrash αραβουργηματα τα οποια δεν δισταζαν να παντρεψουν αξαισια με ετεροκλητες επιρροές…Progressive thrash ισως?Μπορεί…Αξεχαστη η εμφανιση τους στο Rockwave του 97,oπου για μενα επισκιασαν και τον Dickinson που βγηκε αμεσως μετά…Μακαρι να επιστρεψουν και να μας αφησουν παλι με τα μυαλά στο χερι…

Υπερμπαντα!Τελος! :respect:

Τρομεροί! Το Incorporated έχει φάει τρελό λιώσιμο.

Nα και ενας λογικος τυπος! Το καλυτερο αλμπουμ τους!!!:stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :lol:

Ωπ! Ποτε ανοιξε αυτο το “μαγαζι” και δεν το πηρα πρεφα?:stuck_out_tongue:
Βεβαια το ανοιξε ο μαστερ :stuck_out_tongue: οποτε σιωπω (αρα υπαρχω)

Σαφως και προκειται για φοβερη μπαντα, αλλα ρε φλωροι, To album που μαμει και δερνει ειναι το Power of Inner Strength!!!8)

[SIZE=“3”]I[/SIZE] am beginning of creation
[SIZE=“3”]I[/SIZE] am the one who gave you life

Εχω τα 2 εκπληκτικα πρωτα τους αλμπουμ.Γαματη μπαντα,μοντερνος ηχος και οτι
ειπανε οι προηγουμενοι.Εγκρινω και επαυξανω.

Ρε, υπάρχει τόπικ και έμεινε θαμμένο γι αυτή την μπαντάρα;
Μόνο το Soldiify δεν έχω ακούσει, όλα τ’αλλα (νομίζω το Incorporated το προτιμώ παραπάνω) είναι άψογα.
Α ρε Gus, R.I.P.

το πρώτο είναι και το καλύτερο γιά μένα. εκείνη η συναυλία τους στη ριζούπολη είχε σπείρει

Tα 2 πρώτα είναι ΥΠΕΡΔΙΣΚΑΡΕΣ! Απλά! Και το Incorporated είναι πολύ καλό βέβαια αλλά δυστυχώς ο Gus μας άφησε νωρίς…

μετα το θανατο του gus και την αποφαση του lombardo να αφοσιωθει στους slayer, το μελλον τους δειχνει αμφιβολο

μακαρι να επανελθουν

τι νόημα έχει να επανέλθουν χωρίς τον τραγουδιστή και τον ντράμερ-σύμβολο?

ο τραγουδιστης δυστυχως δεν επανερχεται, αλλα για τον drummer μπορουμε να εχουμε ελπιδες

όποιος θέλει να πάρει μια γεύση για το πώς θα ακουγοταν οι Grip Inc, χωρίς τους παραπάνω κυρίους, ας τσεκάρει τους Enemy Of the Sun, του Sorychta.

Fuck, δεν είχα κάνει ποστ εδώ? 8O Ντροπή και αίσχος και ώρα να αλλάξει αυτό.

Τους συγκεκριμένους κύριους τους ξέρω απο μία μόνο δισκάρα: Incorporated και τα μυαλά στα κάγκελα. Πραγματικό σοκ ο δίσκος. Παρόλο που τα ανατολίτικα στοιχεία και κουλτούρα δεν ήταν ποτέ του στυλ μου (το αντίθετο) εδώ ακούγονται τόσο σκοτεινά και μακάβριαπου δε μπορείς παρά μόνο να προσκυνήσεις. Πως καταφέραν να βάλουν flamenco να παίζει μαζί τόσο γρήγορο και τρελό κοπάνημα, και τελικά βγάζουν τόσο σκοτεινά κομμάτια όπως το Man with no inside, δε μπορώ να το καταλάβω, ξέρω όμως πως γούσταρα και θα γουστάρω ότι και να γίνει. Σεβασμός απλά :respect:

Τα 2 πρώτα τους δεν ξεπερνιούνται.

Ειδικά το Νέμεσις. Ακόμα θυμάμαι το ΣΟΚ που είχαμε πάθει όλοι το '96 που είχε βγει.

το nemesis μου φανηκε πααααρα πολυ αδιαφορο και γενικα δεν του εδωσα και ιδιαιτερη σημασια…
αλλα το power of inner strength σκοτωνει…εχει χαλαρα 5-6 κομματαρες…