Group απωθημενα

:lol::lol:
Μάλλον έπρεπε να το προσδιορίσω: Mε την αρχαιολογική υπηρεσία ή όποιους είναι υπεύθυνοι για να μην φθαρεί το Ηρώδειο! Αυτούς δηλαδή που το δίνουν στον Μητροπάνο και την Μαρινέλλα αλλά όχι στους Smashing Pumpkins και ας δεσμεύονταν για χαμηλά ντεσιμπέλ… :roll:
Έχω πάντως πολύ καλά αισθήματα για την “φάρα” σας, περιλαμβάνει και τη μάνα μου! :smiley:

Και εγώ ήθελα να πάω πέρυσι αλλά πριν να προλάβω να βάλω κάτω αεροπορικά/διαμονή για Σικάγο κλπ. τα εισητήρια για ολόκληρο στάδιο είχαν φύγει μέσα στις πρώτες ώρες προπώλησης!!! 8O

Μέσα για την επόμενη φορά αλλά θα πρέπει να κινηθούμε πολύ γρήγορα!

Προσωπικό κόλλημα που λατρεύω, οι Fear του Lee Ving, γνωστού μούτρου και ηθοποιού συν τοις άλλοις. Με την δισκάρα The Record (1982) να είναι από τα καλύτερα και πλέον πρωτότυπα πανκ δισκάκια! Επανασυνδέθηκαν το 2008 και έκτοται αγνοούνται αλλά γενικά σιγά μην έρθουν ελλάδα!!

Δεν ξέρω γιατί, αλλά κάποιος μοδεράτορας άλλαξε τον τίτλο του θρεντ από “live απωθημένα” σε "ποιό group θέλετε να δούμε;"
ΠΙθανότατα ο δεύτερος τίτλος θρεντ να υπήρχε ήδη και να τα ένωσε…
Σε κάθε περίπτωση, κακώς το έκανε γιατί οι δύο ερωτήσεις διαφέρουν σημαντικά. Απωθημένο μπορεί να είναι ένα live που γνωρίζεις πως δεν θα μπορέσεις να δεις ποτέ. Για παράδειγμα εγώ έχω απαντήσει πως θα ήθελα να έχω δεί τους Band of Gypsies… :roll:
Και φυσικά απαντάμε όλοι μόνο για μπάντες που δεν έχουμε δεί.
To “ποιά μπάντα θέλετε να δούμε;” προφανώς απαιτεί “ρεαλιστικές” απαντήσεις και δεν αποκλείει και μπάντες που έχουμε ήδη δεί.

Αν μπορείτε, διορθώστε το!

RATM να τα σπασουμε ολα. Eπισης Tool και Colour Haze τεραστια απωθημενα γιατι τους εχασα. :frowning:

Overkill θεοί! Τους είχαν εξαφανίσει τους Destruction στο Ρόδον! Τρομακτική εμπειρία!

Πάνω από όλα εγώ θα ήθελα να δω τους Tea Party που επανενεργοποιήθηκαν κιόλας!

Αυτός είσαι…και για τα δύο:):!:

the man is right :wink: liveαρα!

απωθημενα ειναι (και ντροπη βασικα που δεν τους εχω δει, εχουν ερθει 10 φορες, αλλα παντα κατι τυχαινει :frowning: )
Saxon
Riot
Virgin Steele (ε-ε-ερχονται!)
Manowar

κατα τα αλλα αυτοι οι Dark Angel ολο ερχονται και ποτε δεν ερχονται… αλλα αφου ειχαμε την τυχη να δουμε SADUS ας το βουλωσουμε και λιγο 8)

Dissection σιγουρα γιατι ημουν ΒΛΑΚΑΣ που δε πηγα οταν ηρθαν - μη ρωτατε γιατι, δεν ειχα σα-λι-ο εκεινες τις μερες κι ημουν σιγουρος πως θα ξαναρχονταν. + Hellacopters, οι οποιοι δεν ηρθαν ποτε τελικα παροτι ειχαν κλεισει.

Κατα τ αλλα ε δεν εχουν μεινει πολλα πραγματα που μπορω να δω και δεν εχω δει ακομα. Psychotic Waltz, Coroner, Agalloch, Emperor, Root, Turbonegro, Life of Agony. Αυτα περισσοτερο. Υπαρχουν κι αλλα που με ενδιαφερουν βεβαια, απλα αυτα ειναι πιο ψηλα σε προτεραιοτητα, ή απο τα υπολοιπα τα περισσοτερα μοιαζουν χλωμα απο πρακτικης αποψης (Circle Takes The Square πχ).

π.ς.: H AC εχει δει τα 4 απο τα 6 ε. Φολα στο παλιοπαπο.

Led Zeppelin
Pink Floyd(θα δω το The Wall οπότε αυτό μετριάζεται κάπως)
King Crimson
Rush
Arcturus
Black Sabbath

Ναι ρε γαμωτ, Αρκτουρους.Νομίζω ότι μπορούμε να ελπίζουμε γι’αυτό…

:roll:
Μου μένουν:
King Crimson
Rush
Mr. Bungle
Βeherit
System of a down (αν και έχω ακούσει μέτρια σχόλια για τις ζωντανές αποδόσεις και ίσως θα έπρεπε να το αφήσω)

αλλά, βασικά, τα απωθημένα είναι DEATH/ PANTERA…

Πρώτα απ’όλα, θα’θελα να δω τους -Θεούς!- DEATH!!!

Και κατόπιν ακολουθούν:
BLOOD CEREMONY!!!:roll:
Saint Vitus
Trouble
Candlemass
Bathory
Savatage
Pink Floyd (σε απαρτία)
Roger Waters (γιατί διάβασα ότι ήταν ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟΣ χθες και ζηλεύω!)
Jefferson Airplane
Rory Gallagher
EyeHateGod (γιατί διάβασα ότι ήταν κ ΓΑΜΩΩΩΩ τις συναυλίες και ζηλεύω πάλι)
Jex Thoth
My Dying Bride (γιατί τους έχασα)
Anathema (εαν έπαιζαν και τίποτα απ’τα πρώτα τους \μ/)
Red Hot Chili Peppers (by the way!!!) :oops:

Αυτά μου’ρχονται τώρα, δε μπορώ να σκεφτώ άλλα!

έδιτ: Και AGALLOCH (που ειπώθηκε πιο πάνω!)

Τhe Cure,Rush,Aerosmith,Sisters of Mercy,Guns n Roses τα πρωτα μου ερχονται στο μυαλό…αλλα στην κορυφή της λίστας θα ειναι για πάντα οι Pantera…(σνιφ,σνιφ)

Παιζει να ερθουν με τον πρωτο τραγουδιστη - ο οποιος παρεπιπτοντως ειναι λες και βγηκε απο μηχανη του χρονου. Τρομερη αποδοση χωρις υπερβολες.

α και Neurosis στην Ελλαδα παιδια. ξερετε πως καποια στιγμη πρεπει να τελειωσει αυτο το αστειο. φερτε τους.

+1000, και χωρίς να είμαι μεγάλος φαν.

Πιστευω πως εχουν ενα πολυ αξιολογο κοινο στα μερη μας, χωρις να ειναι μεγαλο. Κρινοντας παντα, απο τους δεκαδες καυλωμενους συμπατριωτες που συρρεουν καθε χρονο εξω για να τους δουν, + ολους τους αλλους που δεν εχουν αυτη τη δυνατοτητα και γουσταρουν τιγκα -οι οποίοι είναι πολλοί-, + τους κομσι κομσα φιλους της μπαντας (μουα!), + + + + πολλους αλλους.

Γενικως κατι πρεπει να γινει.

οντοπικ:

[SPOILER]2 μονο μπαντες. Propgandhi, Integrity. Φετος ομως εχω βαλει στοχο να τους κυνηγησω.[/SPOILER]

μηπως θα επρεπε να κανουμε 3 θρεντ ?? ενα για γκρουπ που υπαρχουν ακομα απλα δεν εχουν ερθει/δεν ερχονται, ενα για αλλα που εχουν διαλυθει, και ενα για γκρουπ που υπαρχουν μεν, περασαν απο τη χωρα μας ( ή καπου κοντα) και δεν πηγαμε για τους Χ Υ λογους κ μας εχει μεινει…

Μονο ενα

[COLOR=“Red”][SIZE=“7”][SIZE=“6”][SIZE=“7”]RUSH[/SIZE][/SIZE][/SIZE][/COLOR]

Moonspell…τους είδα πριν 3 εβδομάδες, αλλά μετά την περσινή ήτα με την ακύρωση στην Χαλκίδα, ένα live που θά’ταν όνειρο, περιμένω να ξανά’ρθουν σε έναν ανάλογο χώρο, ή έστω σένα χειμερινό κλασικό liveάδικο:):!: