Guns Ν' Roses

κι ο Axl, Yosemite Sam…

Άδικος είσαι :).

και δωσε ξανα

GUNS N’ ROSES frontman Axl Rose halted a live concert this past Sunday night (May 20) at ECHO Arena in Liverpool, England [B]after a plastic pint of liquid was thrown on stage[/B] during the group’s performance. One minute into the concert’s second number, “Welcome To The Jungle”, Rose stopped his band and warned the crowd that he would pack up and leave if they continued “throw[ing] shit.”

“If you wanna throw shit, we’ve got no problem going home,” he said. “Otherwise we’d all love to have a good time tonight, right? So don’t fuck it up for your friends here tonight. Thank you very much. Let’s start the song over.”

GUNS N’ ROSES reportedly took to the stage in Liverpool at 11:00 p.m. ? [B]after keeping fans waiting for two hours.[/B]

Because the ECHO Arena has a round-the-clock license, GUNS N’ ROSES was allowed to keep playing and finished their set at approximately 1:55 a.m.

In her review of the Liverpool concert, Jade Wright of the Liverpool Echo wrote, [B]“When a band keeps a packed arena waiting for two hours with no apology, they can’t be too surprised when people show their disapproval.”[/B]

Fan-filmed video footage of the above-mentioned incident is available below. (Note: Objects can be seen falling on the stage around the 1:40 mark.)

According to the Liverpool Echo, [B]several audience[/B] members [B]left[/B] before GUNS N’ ROSES’ set started.

[B]Disabled fan Mark Pettersen, 48, had to leave after just two songs to get his train home.[/B]

“It was such a waste of time. I came out totally distressed.” Pettersen told the Liverpool Echo. “It was a complete joke and a total disgrace. Someone in the crowd threw something at him and I understand because people were so frustrated. [B]If I could have got up on stage, I would have ran him over in my mobility scooter[/B],:lol: I was so upset.”

http://legacy.roadrunnerrecords.com/blabbermouth.net/news.aspx?mode=Article&newsitemID=174343

Και προσβάλει και τις γυναίκες ο σεξιστής.

Στην πυρά ο αλήτης και όλοι πλέον ακούμε τις ξενέρωτες, μετροσέξουαλ “ροκ” μπάντες του σήμερα με τα ανέμπνευστα τραγούδια και τα 60λεπτα σετ.

άμα λέμε πάμε ξανά…

τι να το κάνεις αν παίζει και 10 ώρες απο την στιγμή που πρέπει να φύγεις γιατί εχει αργήσει 2 ώρες. που 2 ωρες σημαίνει εχω μείνει στον χώρο για πολυ περισσότερη ωρα απο αυτές τις 2 ώρες.
συμφωνώ με αυτο που λες αλλά και ο άλλος αν δεν μπορεί να αντέξει ενα ποτήρι που έπεσε στη σκηνή, μάλλον μετροσεξουαλ τον λες.

Όχι. τον λες ιδιόρρυθμο.

Έχουμε 2012, όποιος δεν γνωρίζει ότι ο Αξλ θα βγει με καθυστέρηση στη σκηνή (και μετά θα τα δώσει όλα) είτε ζει σε κελί απομόνωσης, είτε είναι απλώς χαζός.

Ειτε το απορρίπτει κανείς αυτό και λέει “άντε γαμήσου μαλάκα, δεν ξανασχολούμαι” είτε πάει με πλήρη γνώση του τι θα γίνει.

ε μα πως να το κάνω αυτο αν εχω εισιτήριο(λέμε τώρα) που λέει για 24 του μηνός και βγει στις 25?! :stuck_out_tongue:

αλλά και πάλι είναι ηλίθιο ρε συ. ακόμη και αν το ξέρεις δεν μπορείς να το κατανοήσεις.θα τους αφήσω 2-3 ωρες να με περιμένουν μπας και μου ρίξουν γαρίφαλα. ε ενας θα σου ρίξει και ενα ποτήρι.
αν εγω σαν οπαδός που τα εχω σκάσει και εχω ταξιδέψει για να τον δω πρέπει να περιμένω τις κλασικές παπαριες, και αυτός που είναι έμπειρος καλλιτέχνης πρεπει να περιμένει οτι θα υπάρξουν αντιδράσεις.
οσο παράλογο ακούγεται να αντιδράσεις για κάτι που ξέρεις οτι ίσως γίνει*, το ίδιο παράλογο είναι να αντιδράσεις για κάτι που εσυ έχεις πυροδοτήσει, και για ενα άτομο μάλιστα!

*αν και πάντα κάποιος άλλος φταίει για τις καθυστερήσεις. ω ρε μπραβο συνέπεια αυτός ο άλλος. κάθε φορά μπροστά τους είναι
**φαντάζομαι reunion(που δεν θα γινει) να περιμένεις 7 μέρες κάτω απο την σκηνή.και αν…

Σταθερά γνωστή εδώ και χρόνια: [B]Ο Αξλ θα βγει καθυστερημένα[/B]

Υποπεριπτώσεις:

[B]1. Δεν σε ενοχλεί --> Πας στο live.
2. Σε ενοχλεί --> ΔΕΝ ΠΑΣ στο live.[/B]

Δεν ξέρω πόσο πιο απλά να το γράψω.

Πώς φένεται ο προγραμματιστής :stuck_out_tongue:

Πάντως θα ήταν καλή φάση να είχε χούι ένας καλλιτέχνης, να βγαίνει πριν την καθορισμένη ώρα #-o

ούτε εγώ μπορώ να γράψω πιο απλά οτι θα βρεθεί ένας που θα σου πετάξει ενα ποτήρι μετά απο 3 και 4 ώρες που ειναι στον χώρο και δεν μπορείς να αντιδράς λες και σε πήδηξαν

Και πάλι.

Σταθερά γνωστή εδώ και χρόνια: [B]Ο Αξλ είναι ιδιόρρυθμος και θα αντιδράσει εάν του πετάξεις κάτι.[/B]

Υποπεριπτώσεις:
[B]

  1. Δεν σε ενοχλεί --> Πας στο live.
  2. Σε ενοχλεί --> ΔΕΝ ΠΑΣ στο live.[/B]

Επομένω δυο φορές ηλίθιος αυτός που του πέταξε το αντικείμενο.

σιγά μην συμφωνούσαμε.
την ροκια(ποιος ήρθε?) του ο axl την βγάζει μόνο στο περίμενε τον οπαδών, και άμα φύγει κανένα ποτήρι γινεται η λουλου της γειτονιάς σας.δεν πάει ετσι

δεν το συνεχίζω… πενθώ για την απόσυρση απο το ποδόσφαιρο του κοσταντζο.(δεν εχω δει τερματζη σε τέτοια ηλικία να σταματάει)

Άλλη φορά να του πετάξουν κανα πιτόγυρο.Δεν θα τον χαλάσει μάλλον.Win/win

Ευτυχως το αιματωμα που απεκτησε μια βδομαδα πριν δεν ηταν ικανο να τον σταματησει 8)

από τι το έπαθε? του πέταξε κανένας πλαστικό ποτήρι στην σκηνή?

Τσιφτετελι πανω σε τραπεζι.

Και την πηρα ειρωνικά την απάντηση. αλλά είδα μετά. ε τον παίχτη :lol:

Αλλο πραγμα η καθυστερηση και αλλο να βγαινεις μετα απο 2 ωρες.

Υπαρχει μια μικρη διαφορα . Με το που τελειωνει το support πχ Thin Lizzy, θελουν οι τεχνικοι 45 λεπτα για να στησουν την σκηνη… Οποτε η καθυστερηση μετραει απο τοτε που ειναι ετοιμη η σκηνη:p
Και δεν βγηκαν και τοσο αργα οι GNR, 22.55 ξεκινησε η συναυλια:p

Εαν πρεπει να γινει καποιο παραπονο ειναι για το set list , αλλα και παλι οταν ενα group παιζει πανω απο 2,5 ωρες , δεν μπορεις να πεις και πολλα πραγματα

Μια χαρά μπορείς να πεις, όταν η μπάντα έχει καταντήσει να είναι το προσωπικό τσίρκο ενός κακογερασμένου τύπου. Και η καθυστέρηση δεν οφείλεται σε τεχνικούς λόγους, αλλά στο ότι ο συγκεκριμένος πρέπει να είναι “έτοιμος”, ώστε να βγει στη σκηνή (εκ του αποτελέσματος σπανίως είναι πια). Έχει γίνει τόσες φορές στο παρελθόν το ίδιο, που το να βρίσκουμε δικαιολογίες οφείλεται μόνο στην προσωπική αγάπη του καθενός και όχι στην αλήθεια. Ο φετινός δίσκος του Slash είναι πολύ πιο Guns από οποιοδήποτε Chinese Democracy νομίζω.