Ο Gus G ειναι ο νέος κιθαριστας του Ozzy!

δηλαδη να τα παρατησω απο τωρα εγω που δεν εχω λεφτα;:-s

γύρνα το στο ακορτνεόν καλύτερα!!! :lol::lol::lol::lol:

Ο Γκας Τζι(αη τζο),οπως και οποιοσδηποτε λοιπον φτανει σε τετοια επιπεδα επαγγελματισμου και προβολης δεν μπορει και απ την αλλη ομως να ειναι στο απυροβλητο και να λεμε μονο τα καλα λογακια και τα “μπραααααβο Κωστακη που παιζεις με τον Οζζυ”.
Οπως μπινελικια εχουν φαει κατα καιρους μουσικοι με χρονια ιστοριας στην πλατη τους και βιογραφικα"αντε γεια σας",καλο ειναι να μην κανουμε διακρισεις στα χωσιματα,λογω καταγωγης και να κρινουμε εξισου αυστηρα τις επιλογες των “Ιερων Τερατων”.
Π.χ.γιατι να μπινελικωνουν πολλοι τον Axl για τις επιλογες των αντικαταστατων του Slash και να θαβουν αβερτα το παιξιμο τους και ο Gus να χαιρει της καθολικης αποδοχης?Εφοσον παιζει στα μεγαλα σαλονια πλεον,καλο ειναι να δεχεται/δεχομαστε και τα μεγαλα χωσιματα.
Προσωπικα λοιπον τον θεωρω εναν αρτιο τεχνικα κιθαριστα,χωρις καμια ταυτοτητα και στυλ στο παιξιμο,με απαισια-για τα σημερινα δεδομενα-αισθητικη και σκηνικη παρουσια και πολυ"λιγο"για αντικαταστατη του Ζακκ.Τα ιδια θα ελεγα και αν εμπαινε καποιος που θεωρουσα επισης"λιγο",δεν πα να τανε και απο το χωριο μου και ξαδερφος της Νιτσας της ομορφης κορης της μπακαλισσας.

Σ’αυτή την περίπτωση θα έπρεπε απλά να ποστάρεις φώτος της Νίτσας…8)

Νιτσα μου Νιτσα μου Νιτσα μου…

Eλα ρε φιλε σιγα την απαισια αισθητικη και σκηνικη παρουσια,τι κανει τοσο απαισιο δλδ,ο αερας που βαζουν να φυσαει τα μαλλια του?:stuck_out_tongue: Νταξει εννοειται οτι υπαρχουν και καλυτεροι απο αυτον κιθαριστες στο χωρο του,αλλα τι φταιει αυτος επειδη οι αλλοι που ειναι καλυτεροι του δεν τους ξερει ουτε η μανα τους?:-s

Δεν ειπαμε να φτασουμε στην υπερβολη και να λεμε για το ποσο φανταστικος κ καταπληκτικος κιθαριστας ειναι ο gus,ουτε ομως στο αλλο ακρο λεγοντας οτι ειναι αταλαντος,χαζοποζερι,οτι με τους firewind γραφει παπαριες κοκ. Ειναι διπλα στον ozzy αυτη τη στιγμη,ισως οχι μονιμα αλλα αυτο ειναι σημαντικο για τον ιδιο πανω απο ολα.

Δλδ θα παιζει με les paul τωρα στον ozzy?

:lol3:

παιδια αυτο συμαινει οτι οι firewind το διαλανε?

Νιτσα + Γκας = love for ever:lol::lol::lol3::lol3::lol3:

Θα αποφυγω να ανοιξω κουβεντα περι αισθητικης γιατι ειναι ασκοπο.Οσο για τους"ασημους" ταλαντουχους κιθαριστες,παντα θα υπαρχουν φυσικα,αλλα οκ,αυτο ειπα και πριν,οι διασημοι δεν ειναι και στο απυροβλητο,επειδη ειναι και καλα επωνυμοι.

Δεν ειπαμε να φτασουμε στην υπερβολη και να λεμε για το ποσο φανταστικος κ καταπληκτικος κιθαριστας ειναι ο gus,ουτε ομως στο αλλο ακρο λεγοντας οτι ειναι αταλαντος,χαζοποζερι,οτι με τους firewind γραφει παπαριες κοκ.

Το κακο ειναι οτι με τον Γκας εχει φυγει η υπερβολη συννεφο απο εντυπα ειδικα.Αταλαντος δεν ειναι σε καμια περιπτωση,αλλα απο κει και περα περι ορεξεως κολοκυθοπιτα…

Ει!!!Η Νιτσα ειναι δικια μου…μονο δικια μου!!!

αν ναι, να και ενα καλο απο αυτη την ιστορια.

σε κερατωνει με εναν κιθαριστα και τωρα που πηγε και στον οζζυ θα σε παρατησει σιγουρα για παρτη του:lol::lol::lol::lol::lol::stuck_out_tongue:

(ακουγονται βιολια που παιζουν παρτιτουρες σε μινορε)
:frowning: ραγισε η καρδουλα μου…

Εμενα ο gus μου εχει δειξει οτι ειναι ενας αρκετα καλος κιθαριστας για τα κυβικα του και οτι το παλευει να πετυχει το κατι παραπανω. Ουτε ψωνιο μου φαινεται οπως πολλοι τον αποκαλουν,ουτε το τρελο ποζερι,ειναι συνειδητοποιημενος κ δεν πεταει στα συννεφα.

Τωρα αν καποιοι νομιζετε οτι πληρωνει τα περιοδικα για να τον διαφημιζουν συνεχεια,για να τον αβανταρουν η δεν ξερω τι αλλο,αν εχετε τετοιες πληροφοριες κ το ξερετε απο πρωτο χερι…δεν εχω κατι να πω.

Δεν νομιζω να επηρεαστουν σε σημειο ωστε να βαρεσουν διαλυση.:-k

Γιατι να ειναι καλο αυτο?:-s

ε ναι αμα δεν την…αυτο λογικο ειναι :lol::stuck_out_tongue:

Καταραμενε gus σου ευχομαι να μην σου ξανασηκοθει ποτε!!!

Δεν έχω ακούσει ποτέ Firewind (χανω?), δεν έχω ιδέα γύρω απο τον περιβόητο κύριο Gus G, επομένως δεν έχω και άποψη πάνω στο θέμα.

Καλή του συνέχεια με τον Ozzy.

εγω εχω ακουσει, δεν χανεις τιποτα. εχω ακουσει και τα τελευταια του οζζυ. αν δεν τα εχεις ακουσει παλι δεν χανεις τιποτα. κοιτα να δεις !!ταιριαζουν τελικα!:lol::lol:

Eνταξει μερικοι βγαζετε τραγικο κομπλεξ.

Ενας συμπατριωτης μας επιλεχθηκε να ειναι διπλα σε μια απο τις μεγαλυτερες μορφες της ροκ μουσικης (αν και δεν τον εκτιμω γενικα τον οζζυ, αλλα οπως και να το κανουμε εχει αφησει ιστορια), και αντι να χαρειτε και να πειτε ενα μπραβο και μαγκια του, παλι ασχολειστε με το ποσα εδωσε στο χαμμερ για διαφημιση, οτι υπαρχουν αλλοι καλυτεροι που αδικουνται, οτι αν και εχει τεχνικη δεν εχει προσωπικο στυλ, και ποσες ακομη ΜΑΛΑΚΙΕΣ.

Οταν ομως δεν το ηξερε η μανα του, εγραψε ενα Between Heaven And Hell και ενα Burning Earth !!
Βρειτε και αλλου τετοιες κιθαρες ρε παιδες, και πειτε μου και μενα να ξερω δηλαδη, γιατι ακριβως τετοιο αρχιδατο pοwer metal ψαχνω.
Kαι επαθα τοτε την πλακα μου με αυτη τη ‘‘μικρη’’ τοτε μπαντα απο τη Θεσσαλονικη. Αρα ουτε προκατειλλημενος ημουν απο την ‘‘διασημοτητα’’ ουτε την φατσα του ειχα δει σε κανενα εντυπο, ωστε να επηρεαστω. Καθαρα μουσικα, εκρινα οτι το παλικαρι κενταει στην κιθαρα και ειναι πραγματικο ταλεντο. Το οποιο φυσικα αναγνωριστηκε και εξελιχθηκε.

Ξαφνικα μολις εγινε διασημος, με 100% την αξια του για μενα, ψαχνουμε αφορμη να τον μειωσουμε.
ΟΚ, για μενα oι Firewind εγιναν διασημοι με τo ‘‘λαθος’’ album (δηλαδη με τo μοντερνο/radio friendly heavy metal album ‘‘Allegiance’’), αλλα με τις περισσοτερες μπαντες αυτο συμβαινει εξαλλου !

Και στην τελικη, ναι ρε ανθρωπε, για να αναγνωριστεις (ο,τι επαγγελμα και αν κανεις) πρεπει και να τρεξεις δεξια και αριστερα για διαφημιση, να κλεινεις λαιβακια, να εμφανιστεις σε φεστιβαλ, να δινεις συνεντευξεις, να την ψαχνεις την δουλεια γενικως. Πρεπει να κυνηγας το ονειρο σου για να το πετυχεις!
Δεν γινεται να παιζεις κιθαρα στον καναπε σου, να λες ‘‘ποσο γαματος κιθαριστας ειμαι’’ στον καθρεφτη σου, και μετα να αναρωτιεσαι γιατι δεν αναγνωριζεσαι ως σπουδαιος κιθαριστας…

Και μετα αναρωτιουνται καποιοι γιατι η Ελλαδα δεν εχει διασημη μεταλ σκηνη. :lol:
Αφου μολις καποιος παει να αναγνωριστει και να πετυχει, πεφτουμε να τον φαμε.#-o

Αθανατη Ελλαδα…[-X