Hardcore/Deathcore/-core κυκλοφορίες

Ναι οντως καλο το hammer batallion

να προτεινω κ εγω κατι κυριως γι’αυτους
του παλιου death metal,

οι hail of bullets ειναι ολλανδικο
συγκροτημα με τραγουδιστη
τον von drunen(asphyx,pestilence)
και μολις εβγαλαν καινουργιο
δισκο(…οf frost and war)
θεματολογια β παγκοσμιος πολεμος

αρκετα καλο για ακροατες obituary,πρωιμων death κτλ κτλ

[-X [-X [-X Ειχα ξεχασει το ακολουθο.
Νεο αλμπουμ για τους Βελγους Aborted με τον περιεργο τιτλο Strychnine.213 .

Για να το ακουσουμε να δουμε τι εχουν να μας πουν ! :-k

Το Aborted εχει αρκετες μελωδιες και κατι gay-ικα περασματα αλλα ειναι καλο.
Στις πρωτες ακροασεις ειμαι ακομα.
Διερευσε και το Hypocrisy - Catch 22 V 2.0.08

Προκειται για επαναηχογραφηση των κιθαριστικων μερων του αλμπουμ και των φωνητικων.
Εχει γινει και remaster στον ηχο.

Cool. Εξ αρχης θεωρουσα την original εκδοχη ελλιπη…

Magnacult

ολλανδοι
ντεμπουτο περσυ
με το Synore

με παραγωγη απο τον jochem jacobs των textures

groove,math,core,agro metal

για οσους γουσταρουν meshuggo-the oceano-textureso-dagobo και σια
τσεκαρετε

επειδή προφανώς είναι βαρετό να κάθεται ο καθένας να κοιτάει το τόπικ από την αρχή, καλό είναι να ξεθάβετε που και που οτιδήποτε που είναι εξαιρετικό.

μερικά αγαπημένα μου που 100000% έχουν μπει.

Χωνει, χωνει και το συμπαν εξαυλωνει… Απεδειχθη σουπερ…

Ωραια τα λεει ο Scourge ! Bolt Thrower φερτε ρε !!!

@Angmar ο δισκος εχει εκθειαστει οπως του αρμοζει.Ισως το καλυτερο μεχρι στιγμης για φετος
στο death metal γενικα.

Του ρίχνω τις πρώτες ακροάσεις. Πολύ καλό ακούγεται.

Να προτείνω και μια Floridia:

Aeon - Rise To Dominate (2007)

Αν και Σουηδοί, ο ήχος τους παραπέμπει σε μπάντες όπως Suffocation, Cannibal Corpse κλπ… Μάλιστα ο μπασίστας των CANNIBAL CORPSE, Alex Webster πρόσφατα δήλωσε για τους AEON:

" Η μουσική δεξιοτεχνία των AEON είναι ανάμεσα στις καλύτερες στο death metal, αλλά η συνθετική τους ικανότητα τους είναι αυτή που τους διακρίνει αληθινά. Είναι σπάνιο να βρεις μία death metal μπάντα που να είναι ταυτόχρονα συντριπτικά βάναυση και ολυσματικά ελκυστική. Οι AEON είναι μία από αυτές τις μπάντες!"

Λοιπον. Καλο Post-Hardcore απ τον Καναδα. Περσινο Ep / ντεμπουτο.

[CENTER][SIZE=“2”]Titan - The Chrysanthemum Pledge[/SIZE]

[/CENTER]

Του ριξα 2-3 ακροασεις και μου φανηκε δυνατο. Τυπικο μεν, ωραιο δε! Θα πεσουν κι αλλες οσονουπω.

Ενδιαφεροντα τα οσα γραφεις.Ειναι ηδη κατεβασμενο και θα το ακουσω.
Μια μπαντα εντελως αμερικανικη στον ηχο ειναι και οι Visceral Bleeding.
Σουηδοι και αυτοι.Τους ειχα αναφερει και παλιοτερα.

paidia an kserei kapoios poia sugrotimata paizoun sto underground sta eksarxeia stis 8|6|08 as mou pei ki emena!!!s.o.s

Καινουριο album απο τους krisiun, ολοι οι αλλοι ειναι gay :stuck_out_tongue:

χεχε!Ενα δικιο το εχεις.Για να δουμε τι κανανε μετα το εξαιρετικο AssasiNation. :-k

το εκλεψα το καινουοργιο,μετριο μου ακουγεται,σιγουρα δεν ειναι τοσο επιθετικο ή καφρικο οπως αρκετες βραζιλιανικες μπαντες,δεν νομιζω οτι ξεχωριζει σαν κυκλοφορια

Το Krisiun δεν εχω προλαβει να το ακουσω ακομα.
Για τους (ελαχιστους) ενδιαφερομενους εδω μεσα διερευσε το νεο Arkangel.
Is Your Enemy ο τιτλος και να και το (απλο) εξωφυλλο.

Πράγματι αν και απλός, σπουδαίος δίσκος το Assasination.

Όσο για το τελευταίο Origin εσείς οι κάφροι που το αναφέρατε τι λέτε? Εγώ έχω μείνει ακόμα στο εξαιρετικό Echoes of Decimation. Πολύ συμπαντικό riffing. Έχουν εξελιχθεί στο επόμενο? Και όταν λέω εξέλιξη εννοώ αν εκφράζουν καλύτερα αυτό το εγκεφαλικό συμπαντικό συναίσθημα.

Έτυχε και άκουσα το προμο του νέου άλμπουμ των Obscura:

ακούστε τα τραγούδια τους. Έμεινα!!!

Έχω την εντύπωση ότι θα τους γουστάρουν κάμποσοι από δω μέσα!

Those who associate the name Obscura with an album of Gorguts have to rethink. It’s not just an album by the Canadian Death Metal band anymore, but a self contained band with a style and influence that already has been revealed by the name.

.: HISTORY :.

.: The technical German death metal band Obscura was founded in 2002 by guitarist/vocalist Steffen Kummerer and drummer Jonas Baumgartl. The band caused a stir when they - out of nowhere - toured as support for Suffocation on their European tour in 2006 and when they independently released their debut album “Retribution” that same year.

Late 2007 - after several line-up changes - Obscura announced drummer Hannes Grossmann (ex-Necrophagist) and bass player Jeroen Paul Thesseling (ex-Pestilence) as new permanent members. Early 2008 the new lineup was completed by Christian Muenzner (ex-Necrophagist) as permanent guitarist.

Together they create their vision of the future of extreme metal. A symbiosis of death, thrash and black metal merged with progressive elements and technical as well as compositional demand. Currently Obscura is working on a pre-production for the second album, which will be released in 2008. :.

Ξεθαύουμε:

Έχει μέσα και τον σούπερ ύμνο-ατάκα “Entrails ripped from a virgin’s cunt” !

Gore not core! Metal not karate!

Εγώ θα σου έλεγα να ακούσεις το αληθινό Obscura.