Hardcore/Deathcore/-core κυκλοφορίες

ε μαλλον εχει καποιο κονσεπτ

αναποδο αστερι με την αμερικανικη σημαια μεσα

the all seeing eye πιο πανω

The american dream ο τιτλος

Ίσως είναι αρκετά mainstream γι αυτό το θρεντ, με αρκετά καθαρά σημεία.

Άποψή μου, ότι αυτός ο δίσκος δεν αστειέυεται. Όσοι αγαπήσατε Genghis Tron, σπεύσατε.

Sky Eats Airplane-s/t

Τι άθλιες αυτές οι καρατριγκαρισμένες παραγωγές. Ό,τι χειρότερο έχει συμβεί στο Death metal. Ουστ σε Braindrill, Odious Mortem, Decrepit Birth με τις σκατοπαραγωγές τους. Έκανα τη μαλακία να αγοράσω Decrepit και σκέφτομαι να το πετάξω.

Συμφωνω με τον αποπανω οσον αφορα τις παραγωγες.Θελουμε λασπη,σαπιλα και ογκο !
Ειναι γεγονος οτι υπαρχουν αρκετες παραγωγες που ειναι πλαστικουρες εντελως.
Αν και οι Odious Mortem, Decrepit Birth απ’οσο εχω ακουσει μαρεσαν.Δεν θυμαμαι τις παραγωγες
τους ομως!
Κατα τα αλλα οι παλιοσειρες εχουν επιστρεψει στον χωρο του Death Metal.Αλλη μια μπαντα που
βγαζει αλμπουμ ειναι και οι Benediction.Killing Music o τιτλος του νεου τους αλμπουμ.
Ωραιο μου ακουγεται μεχρι στιγμης.

Benediction?? ούτε που ήξερα ότι βγάζουν ακόμα δίσκους αυτοί. θα το τσεκάρω.

Ρε τελευταία κοπανιέμαι με αυτό:

Facebreaker - Dead, Rotten and Hungry (2008 )

ε γίνεται του old school death - ά το κάγκελο. Θυμίζουν λίγο από Grave. Το αξιοπρόσεχτο είναι ότι συνδυάζουν την ταχύτητα με αρκετό groove.

κοπάνημα:

After The Burial - Rareform

Αρχικα απο το ονομα και (ισως) το εξωφυλλο νομιζεις πως ειναι αλλο ενα metalcore group αλλα απο το πρωτο δευτερολεπτο που θα ακουσεις το album ξεχωριζει.

Death metal/deathcore η οπως αλλιως θες πεστο, το μονο σιγουρο ειναι οτι ξεχωριζει.

Edit: μιας και αναφερθηκε το death/deathcore leakαρηστηκε το

All Shall Perish - Awaken The Dreamers

Γενικως εχουν κυκλοφορησει παρα πολλα ωραια albums ασχετα με το ειδος του topic αλλα δεν προλαβαινω να τα γραψω. Θα κανω ενα top της χρονιας οταν απολυθω.

εεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεετσι.επισης προτεινεται το all hail the dead του 2004.φοβερη μπαντα live σκοτωνουν(οπως ειδαμε το 2004)

Zozobra - Bird Of Prey (2008 )

ο δευτερος δισκος της μπαντας του caleb scofield

ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟΣ!!!

στα τυμπανα ο aaron haris απο τους isis

οσοι γουσταρετε τα φωνητικα του caleb
και γενικα παλιους cave in,coalesce,burst (prey of life)
ακουστε ΑΦΟΒΑ!!!

δισκαρααααα!!!

Έχει έπος εξώφυλλο και αύριο θα ψηθώ να το κατεβάσω.

E oχι, μην κατεβάσεις έτσι κατευθείαν. Πάρε πρώτα μια δεύτερη γνώμη, είναι ρίσκο να κατεβάσεις μόνο λόγω του εξωφύλλου:!:

Τρομερό ρίσκο. Ίσως να μου στοιχίσει την αισθητική μου και -γιατί όχι- την ίδια μου τη ζωή.

Το πρωτο πληροφοριακα ηταν ΠΟΛΥ καλο αλλα οχι κατι συγκλονιστικο. Και θυμιζε καμποσο αυτους:

:bow2:

Έχω μια απορία: από Verminous το Impious Sacrilege θυμίζει καθόλου τον παλιό κλασικό σουηδικό ήχο? Entombed κτλ? Πχ το πρώτο Kaamos δεν έχει τον κλασικό σουηδικό ήχο. Επίσης οι Insision δεν έχουν τον κλασικό σουηδικό ήχο. Αυτά τα ρωτάω επειδή μπόρεσα και το βρήκα και επειδή στο MySpace δεν υπάρχει για να το ακούσω μην το αγοράσω χωρίς να μου αρέσει.

Zozobra - Bird Of Prey (2008 )

ο δευτερος δισκος της μπαντας του caleb scofield

ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟΣ!!!

στα τυμπανα ο aaron haris απο τους isis

οσοι γουσταρετε τα φωνητικα του caleb
και γενικα παλιους cave in,coalesce,burst (prey of life)
ακουστε ΑΦΟΒΑ!!!

δισκαρααααα!!!

Επ. Ωραίος ο signal.
Τα σπάει το άλμπουμ

Επίσης:

Hacride - Amoeba

Gojiroκαταστάσεις. :!:

hacride ειναι θεοι και αυτοι

gojiroκαταστασεις ακριβως οπως τα λες!!!

γαλλικα κανεις???

2 ατομα εγνωσμενου γουστου λενε βαριες κουβεντες και πρεπει να ακουσω αυτη την μπαντα
συντομα!

Που το βρηκες ρε ? :frowning: Εγω το πετυχα ebay και το εχασα γιατι την ωρα που τελειωνε η
δημοπρασια εγω δουλευα.Οι Verminous ειναι παιδια της νεας σουηδικης σκηνης.Τουτεστιν
ειναι πιο κοντα στους Kaamos και τα υπολοιπα αλανια.

deathster ακου εδω

:smiley: Δε μπορώ να αποκαλύψω τις πηγές μου! Παντώς το βρίσκεις σε καναδυό sites με τιμή γύρω στα 12 Ευρώ! Βάλε buy Verminous Impious Sacrilege και δεν μπορεί θα σου βγει κάποιο. Θα το τσιμπήσω λοιπόν όλοι λένε καλά λόγια απλά εγώ είμαι πιο πολύ λάτρης του αμερικάνικου brutal ήχου και είμαι λίγο καχύποπτος με Σουηδία.

Εντυπωσιακο πρωτο δειγμα!Κατεβαζω το αλμπουμ,βασικα τωρα αρχισω και το ψαχνω. :stuck_out_tongue:

Οπως πολλες φορες εχουμε γραψει μερικοι εδω μεσα οι μπαντες αυτες εδωσαν μια γερη κλωτσια στη
σουηδικη σκηνη.Kaamos,Insision,Repugnant,Verminous και αρκετοι αλλοι παρεδωσαν μαθηματα death
metal.Εχω καταλαβει τι σ’αρεσει πανω κατω οποτε αν θες σου δινω ενα λινκ να το ακουσεις πρωτα.