Hardcore/Deathcore/-core κυκλοφορίες

Φίλε Obscurus, έκανα λάθος πριν. Τους Drowned ήθελα να πώ, όχι τους Drowning(οι οποίοι δεν μου αρέσουν…)

Οι Drowned κυκλοφορησαν το ΕΡ τους απο την ελληνικη Nuclear Winter Records.
Δεν τους εχω ακουσει αλλα μαλλον θα τους ψαξω!

Μπας και ξέρει κανείς τους Αυστραλούς Portal? Πέρσι βγάλαν το τελευταίο τους με τίτλο Outre και από ότι διαβάζω είναι απίστευτα εγκεφαλικοί και σκοτεινοί. Άκουσα ελάχιστα σε Myspace και δεν ενθουσιάστηκα όμως.

θεοί!! άκουσα το τλευταίο τους κ έπαθα πλάκα! Είμαι στο ψάξιμο και για τις προηγούμενες κυκλοφορίες τους… Cheers Obscurus!

Aπο αλλο τοπικ.

Οι Verminous ειναι και αυτοι σουηδοι αλλα απο τους καλους!Δολοφονικο αλμπουμ μικρης
διαρκειας στο υφος των Kaamos και λοιπων μπαντων του ειδους.Ο τιτλος του αλμπουμ τους
ειναι Impious Sacrilege δεν ποσταρω εξωφυλλο γιατι θα γινει delete.
Φιλε The Drug μπας και εχεις το single σε ψηφιακη μορφη να το ακουσουμε και εμεις ? Γιατι το 7ιντσο
εχει τελειωσει.

Δυστυχώς όχι…θα κοιτάξω μήπως το’χει κάποιος φίλος. Πάντως δεν είναι και τόσο δύσκολο να βρείς το 7"! Κάποια στιγμή θα εμφανιστεί. Το πήρα πριν απο 3-4 μήνες με 6 ευρώ!

Οκ θα το τσιμπήσω κι αυτό. Είναι σίγουρα ιδιαίτερο αλλά με χαλάει το ότι είναι ambient!

Αυτό ήταν που εν τέλει με έκανε ν’ασχοληθώ εκτενέστερα μ’αυτους τους τύπους(εντάξει και το παράξενο image τους…). Απλά χρειάστηκαν αρκετές ακροάσεις για να το “πιάσω”

Φίλε Deathster ήθελα απλά ν’αναφέρω οτι το συγκεκριμένο ΕP είναι επανακυκλοφορία του ομώνυμου demo τους. Όπως και να’χει, ευτυχώς που έγινε και πάλι διαθέσιμο μέσω της ΝWR και μπορέσαμε να τ’ακούσουμε επιτέλους…

Σε σχέση με Deathspell Omega τι έχεις να πεις? Γιατί από το λίγο που άκουσα μου έκαναν σαν τους Deathspell του Death metal αλλά στο χειρότερο!

Ίσως έχεις δίκιο που συγκρίνεις Deathspell με Portal. Η αλήθεια είναι οτι το τελευταίο των Deathspell δεν μου άρεσε καθόλου, ενώ οι Portal με τρέλαναν!! Μάλλον θα πρέπει να το ακούσεις πρώτα πριν το αγοράσεις(αν σκοπεύεις να το αγορασεις δλδ).

Σοβαρά? Εγώ χέστηκα πάνω μου όταν το άκουσα και να φανταστείς δεν τους ήξερα καν! Πήρα και το προηγούμενο (Kenose) που αν και 15 φορές πιο απλό είναι τρελή δισκάρα! Αυτό ακούω αυτές τις μέρες. Προτείνω να τους δώσεις ακόμα καμιά ευκαιρία.

Εχω καιρο να προτεινω κατι. Για παμε:

[CENTER][SIZE=“2”]Propagandhi - Today’s Empires, Tomorrow’s Ashes[/SIZE]

[/CENTER]

Το συγκεκριμενο δισκιο καταγεται απο punk, old school hardcore & thrashy crossover μεριά, με μια ελαφρα (και με καλη εννοια) εμπορικη πινελια. Μη περιμενετε καμια καφριλιά. Να περιμένετε ομως καλογραμμενες κιθάρες κι εξαιρετικες μελωδιες. Τσεκ ιφ γιου λάικ.

ωπ δεν περιμενα να δω propagandhi εδώ μέσα! Πολύ ωραίο δισκίο!

Soulfly - Conquer

Διερευσε :wink:

Απίστευτα νέα…

Θα επανακυκλοφορήσουν σε LP/CD τα δύο Demos(“Spawn Of Pure Malevolence” & “Draped In Cerecloth”)των θεών Repugnant!!! Δεν ξέρω λεπτομέρειες δυστυχώς, αλλά νομίζω πώς μια εκ των Soulseller και Nuclear Winter θα το τυπώσει!

8O 8O Φτιαξε μας !!!

ετσι!!!
επεστρεψαν
μετα το ακουστικο τους διαλειματακι
in your face metalcore

αγαπαμε candace

Η 5αλφα δεν ταιριαζει και πολυ για core εξωφυλλο…

Δεν το εχω ακουσει το Walls Of Jericho.Το εξωφυλλο παντως ειναι αδιαφορο.
Το ΕΡ που βγαλανε πριν λιγο καιρο αν και διαφορετικο τα εσπαγε!