Heavy - Power - Epic Κυκλοφοριες

Δε βρήκα κάτι, αλλά δεν έψαξα και πολύ. Ντάξει, άμα υπάρχει μόνο το ντέμο θα υπάρχει φαντάζομαι. Πάντως από τα 3 κομμάτια, το Hidden Dangers μ’ αρέσει πιο πολύ απ’ όλα. Οπότε έχουμε ακόμη μια νέα κυκλοφορία να περιμένουμε για εφέτος.

χμμ το In The Darkness μου λίγο πιο πολύ,αλλά δεν λέμε όχι στα υπόλοιπα.στα πιο μαύρα συμφωνώ.

Κανει χαβαλε σε οτι ακουτε. Ακομα κι αν ειχε μονο το Me Against The World.

λοιπόν λέγονται secret sphere και είναι πάρα πολύ καλή μπάντα,power metal…
τσεκάρετε!

αυτό είναι το καινούργιο cd αλλά και τα άλλα είναι πάρα πολύ καλά…

http://www.myspace.com/heartanger

Ωραιος ρε !! :thumbup:

Γενικα, νομιζω οτι οι Lizzy Borden ειναι αρκετα υποτιμημενοι. :-k

Οσοι ακουνε κλασσικο heavy metal και γουσταρουν μικρες δοσεις glam ποζεριας, πιστευω οτι θα κολλησουν με τα συγκεκριμενα αλανια. :slight_smile:

Το βάζω κι εδώ:

Είμαι στο 4 κομμάτι και έχω πάθει τη πλάκα μου.

Τρελό power, σολίδια, τσιρίδες, ριφφς, της μουρλής. Lost Horizon μου έφερε στο νου με τη πρώτη αυτιά.

Μπράβο η Βραζιλία!

άκουσα στο myspace μερικά τραγούδια(βασικά όσα είχε)και με κέρδισαν…τώρα κατεβάζω και τα υπόλοιπα για να έχουμε μια καλύτερη άποψη8)


Now playing: Paramore - All We Know
via FoxyTunes

ο δισκος εχει αναφερθει σε πισω-πισω σελιδες αυτου του τοπικ αν δν κανω λαθος.
και ο δισκος που κυκλοφορησαν τον δεκεμβρη ειναι παρα πολυ καλος
γενικως heavy/power με @@

Ημουν σιγουρος οτι θα τον ειχαν παρει πρεφα τα λαγωνικα του φορουμ:D

Μιλαμε για πρωτης ποιοτητας πραμα…Να τωρα αυτη η μπαντα ας πουμε γιατι να μην ειναι το ιδιο γνωστοι οπως ειναι πχ οι Arctica η οι Dragonforce?Τα παλικαρια θεριζουν…

(Τον καινουριο δε τον εχω ακουσει ακομα)

ετσι ακριβως.
οι ΗIBRIA ειναι κλασσικο παραδειγμα μπαντας που θα επρεπε να ειναι αυτη στην επικαιροτητα αντι αλλων ανουσιων συγκροτηματων που κατακλυζουν περιοδικα κτλ.

μπηκα και γω στο κοπο να το ακουσω

και επαθα πλακα

τα παληκαρια γαμανε

απιστευτοι
ιδιως η φωνη ειναι τρομερη

ευγε

Τωρα τελειωνω την πρωτη (απο τις πολλες που θα ακολουθησουν) ακροαση του δισκιου και ηδη το βρισκω πολυ καλο. :slight_smile:

Ετσι ρε μαγκες:metal::metal:

Kingdom to share now we build all together
Dream of the men is coming true
Not only land but a new evolution
New state of mind to mankind

Για μενα εχει μπει ηδη στην ιστορια ως μια απο τις top power κυκλοφοριες ever.Ειναι και οι εποχες ρε γαμωτο,αν ειχε κυκλοφορησει το 1987 τωρα θα θεωρουνταν masterpiece και οροσημο στο συγκεκριμενο ειδος:yes:

Πειτε και γνωμες για το καινουριο οσοι το ακουσατε!

Τι καμμένο άβαταρ είναι αυτό ρε??

Ο καινούριος δεν έχει μπει ούτε καν στην αναμονή, πρώτα πρέπει να φάει λιώσυμο το ντεμπούτο.

Ρε πονοκέφαλος από τα σολίδια και τις ταχύτητες με πιάνεις!8)

Λοιπόν ξεκίνησα ανάποδα και άκουσα τον τελευταίο δίσκο και μπορώ να πω ότι σπάρνει κανονικά.Τώρα ακούω και τον πρώτο και μετά πάλι από την αρχή.Πάρα πολύ καλοί οι τυπάδες,μπράβο έτσι να βγαίνουν καλά band γιατί έχουμε επιθυμήσει καλό power…


Now playing: Hibria - Millennium Quest
via FoxyTunes

Oπως εγραψα και σε αλλο topic οπου προταθηκε ο δισκος των Hibria :

Mιλαμε για ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟ POWER METAL, οπως πρεπει να παιζεται.

:!:Πορωση
:!:Ταχυτητα
:!:Δυναμισμος
:!:Διπλες κιθαρες που βαζουν φωτιες
:!:Φωναρα που σκιζει τους ουρανους

μιλαμε μπανταρα

και παταει παρα μα παρα πολλες μπαντες κατω

ειναι και παιχτουρες

και φωναρα

και γραφουν κομματια που μενουν

και ακουγωνται και συγχρονοι αλλα και 80’ς ταυτοχρονα (θυμισανε σε κανεναν αλλον dokken ή μονο σε μενα??? :stuck_out_tongue: )

Να ειστε καλα ρε παιδια μετα απο μια δυσκολη μερα να μαθαινω για αυτη τη μπαντα…το οτι συνουσιαζουν και καταχεριαζουν περιττο να το πω…ακουω το defying the rules και φανταζομαι πως αν το ζουσα σε live ο αυχενας μου θα ζουσε τα μεγαλεια του παρελθοντος…καγκελο και δωστου…

Piet Sielck στη παραγωγη του Defying the Rules btw:wink:

Έτσι έτσι να το φωνάζετε, να το αφισοκολλάτε να πάρουν μυρωδιά όσο πιο πολύ γίνεται, δεν γίνεται να αρέσει σε όλους αλλά ας έχουν την ευκαιρία να τους ακούσουν όσο πιο πολλοί γίνεται…

Πραγματικά τρελό heavy/power με απίστευτες κιθαριές και δύναμη. Κρύσταλλο παραγωγή και απίστευτο δέσιμο, εύγε…

Αυτά τα μηνύματα πάθους που είδα μου θύμισαν όταν και εγώ με τη σειρά μου εκθείαζα τον ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ δίσκο των Cage - Hell Destroyer και προσπαθούσα να δείξω στον κόσμο το φώς το αληθινό!!!

(Για να μην ξεχνιόμαστε:naughty: )
http://www.rocking.gr/modules/forum/showpost.php?p=192395&postcount=354
http://www.revelationz.net/index.asp?ID=2239 (Ένα από τα ελάχιστα ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ reviews και όχι copy paste από το δελτίο τύπου)

Όπως έγραψε και ένα παληκάρι σε ένα personal review :
“Είναι το απόλυτο κόλλημα, ο δίσκος που λιώνεις κάθε μέρα, είδωλο και εικόνισμα, τρέλα και μανία. Είναι τέτοια η πόρωση, που θέλω να μιλάω γιά το Hell Destroyer με τις ώρες.”

Αρκετά όμως…πάλι με έπιασε η μανία…Hibria ΡΕΕΕΕΕ