Heavy - Power - Epic Κυκλοφοριες

Περιέργα πράγματα… :-k :-k :-k

Ναι ρε Άκη, αν είναι δυνατόν! :?

Πολυ καλη κυκλοφορια του 2005,ειναι το αλμπουμ του Rob Rock-Holy Hell!H φωναρα του δεσποζει,κιθαρες ξυραφι απο τον Roy Z παρακαλαω και φοβερη παραγωγη απο τον Roy!!Kαι το Eyes of Internity βεβαια γαμαει!

Καλα,Καλα MAIDEN1979 δεν την παλευεις καθολου.
1)Λες οτι οι Lefay και οι Eidolon δεν μπορουν να γραψουν καλο τραγουδι.Μαλλον το φλωρικο αυτακι σου αντιδρα σε ακουσματα με thrashy προσανατολισμους.Δισκαρες σαν τα Sanctified,Maleficium,Hallowed
Apparition,Coma Nation τις εχεις ακουσει?
2)Συνειδητοποιωντας οτι η πλεοψηφια συμμεριζεται τις μουσικες σου προτασεις(γελοιες ολες ειναι αλλα τι
να περιμενεις απο ενα τυπο που θεωρει καλο το Chapter V,Dreamland Manor,Grime vs Grandeur) κατανοω οτι το επιπεδο μουσικης παιδειας ειναι πολυ χαμηλο σε αυτο το topic

Eagleheart
1)Μου ανεφερες οτι αυτο το topic ειναι για ψαγμενες προτασεις στο ειδος
Αναρωτιεμαι λοιπον αν ειναι τοσο ψαγμενα ακουσματα του στυλ Savage Circus,Falconer,Machine Men,
Domine,Masterplan,Mystic Prophecy,Thunderstone κλπ που αναφερονται και μαλιστα απο τον Maiden1979
που σπευσατε να τον επικροτησετε για τις υπεροχες αποψεις του.

Που βρηκες κατι τετοιο?

Απο ποτε θεωρειται παραληρημα η τεκμηριωμενη κριτικη σε ενα ειδος και η καταθεση μερικων αποψεων για
καποιες κυκλοφοριες που γουσταρω?

Αν εσύ θεωρείς τεκμηριωμένη κριτική και παράθεση απόψεων το θάψιμο σε συγκρότηματα πού δεν σου αρέσουν, τότε μάλλον εμείς οι υπόλοιποι αντιλαμβανόμαστε εντελώς διαφορετικά κάποια πράγματα σε σχέση με σένα.
Όσο για το προφίλ σου ρίξε μιά ματιά εδώ: http://www.rocking.gr/modules/forum/search.php?searchid=24784
Κι αν θές κάτι πιο περιεκτικό:

Σορυ αλλα το λινκ το μονο που βγαζει ειναι…Sorry no matches…:?

Εμένα ανοίγει κανονικά, μπορείς να κάνεις view user profile όμως και να διβάσεις παλιότερα posts του…

Αν προσεξες ομως το συγκεκριμενο post εγινε πριν απο 1,5χρονο.
Primal fear:οντως τους γουσταρω.ακολουθουν τα βηματα των accept,priest και ουδεμια σχεση εχουν με europower
Iron Savior:κιθαριστικο power/heavy επιθετικα φωνητικα
Thunderstone:Oταν εκανα to συγκεκριμενο post δεν ειχαν κυκλοφορησει τους 2 τελευταιους δισκους τους
που εχουν ξεκαθαρη europower αισθητικη
Gaia epicus:μελωδικο heavy-hard rock
Guardian:ε οχι και europower
Dream evil,firewind,hammerfall,persuader,edguy:κινουνται στον ευρυτερο χωρο του heavy-power
altaria:ακου το κομματι unicorn kai βγαλε μετα συμπερασμα για την κατηγορια που ανηκουν
stratovarius:ok εδω με πιανεις αλλα θυμησου το ποστ εγινε πριν 1,5 χρονο

Ποια ειναι ρε μαγκα η τεκμηριωμενη κριτικη σου?Να μην ακουμε europower επειδη δεν το γουσταρεις εσυ?
Και δεν νομιζω οτι ειναι σωστο να αποκαλεις καποιον φλωρο επειδη δεν γουσταρεις τα ακουσματα του!Οποτε μαλλον πρεπει να ηρεμησεις!

:lol: :lol: :lol: Φιλε αναρωτιεμε αν κανεις πλακα!!!Οι Gaia Epicus παιζουν ξεκαθαρο europower και στα 3 αλμπουμ που εχουν κυκλοφορησει!!!8)

το τελευταιο δν το εχω
sorry μπερδευτηκα στο χαρακτηρισμο αλλα europower δεν ειναι.καλες ρυθμικες κιθαρες,ουσιωδεις μελωδιες
και λιγα πληκτρα

να τη η τεκμηριωση.και αυτα τα χαρακτηριστικα που αναφερω δεν σηκωνουν νομιζω αμφισβητηση

Να τες και οι ψαγμενες προτασεις του Eagleheart:lol: :lol: :lol:

Δε’νομίζω να ανέφερα Jag Panzer πάντως…

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Να 'σαι καλά!

Με έκανες και γέλασα! :wink:

δηλαδη η πλειοψηφια εισαι εσυ;:lol: :lol: καλο! δε μπορεις να επιβαλεις του αλλου τι θα ακουσει και σιγουρα αυτος δε προσβαλε εσενα. και οι savage circus κανουν αγνο ερωτα στα μισα πραγματα που ακους…

πωπω…μπραβο ρε αρχηγε. παλι καλα που εχω εσενα να μου δειχνεις τον δρομο. δες ποσοι ακουνε ελλαδα falconer σε σχεση με kamelot και ελα μετα να μου μιλησεις.

εκτος αν το παιζεις ο υπερψαγμενος που εχει ακουσει και γουσταρει το πρωτο tape demo των νεκρομπουρμπουρουμ και μας τη λες. επειδη τετοιος κανει μπαμ πως δεν εισαι. γενικα αυτοι οι ανθρωποι στη πλειοψηφια τους ειναι χαμηλων τονων, καθως ξερω περισσοτερους απ οσους μπορει να πιστευεις…

να η αποδειξη

θα σου λεγα ποσο ψαγμενος εισαι αδερφε, καπως τα περισσοτερα αν οχι ολα ειναι γκρουπ με πολλα χρονια παρουσια στο χωρο και με καμποσο κοινο. καλυτερα να μασας παρα να μιλας. τα μπογαλακια σου και δρομο…γιναν παιδια ψαγμενοι οι kamelot, control denied, heavens gate, metal church κ.τ.λ…ακομα και τους stormwarrior τους ακουν αρκετοι μονο και μονο λογω hansen.:lol:

ε, ρε γελια…να σαι καλα. ειχα καιρο να γελασω.:lol:

Νομιζω οτι δεν χρειαζεται να επισημανω σε ποιο μερος τους σωματος μου γραφω εσενα και τις
περισπουδαστες αποψεις σου.Ποσα ποστ εχεις?3000?Συνεχισε γερα γιατι και εγω διασκεδαζω με
την μπουρδολογια σου.
Και αμα θες να ανοιξουμε κουβεντα για ψαγμενη power μουσικη δε θα ξερεις που να κρυφτεις.Παρε λοιπον να εχεις
Kemestry
Kenziner
Adeslave
Agaroth
Lethal Steel
Light Bringer
Lost Chapter
Arkus
Atrium
Monolyth
Baron Blade
Beforce
Berserker (Ita)
Nitroxyde
No Class
Burning Buses
Character
Charisma
Citadel
Circle Of Tyrants
Phoenix Reign
Pharaoh
Power Assault
Power Quest
Prophecy
Projectil
Cryptic Visions
Crystal Clear
Raising Cain
Cult Disciples
Rata Blanca
Gravestone
Rebelsky
Dark Forest
Dark Empire
Darklyss
Deadly Sin
Defender
Adramelch
Deliverance
Sandstorm
Scanner
Screamer
Skythian Oath
Dreamstate
Signal Blade
Dynasty
Economist
Sirens
Eloriam
Empyreon
Speedblade
Powerlorde
Slough Feg
Eternal Reign
Steel Dawn
Eviliver
Strike Force
Messiah Force
Factor Cross
Surgical Strike
Fate Keeper
Taberah
Teaser
Templar
Thor
Threat
Gargoyle
Glacier
Tormented Soul
Gunfire
Treasure Seeker
Harvest Mountain
Undence
Fragmental
Fatal Force
Eternal Gate
Starlight
Soulsteeler

Ααααααααα!
Έκανες copy / paste από μια εγκυκλοπαίδεια, άλλαξες και λίγο τη σειρά για να φαίνονται, δήθεν, δικές σου επιλογές και κάτι έγινε! #-o
Άσε που τουλάχιστον το 1/3 από αυτά που postάρεις δεν ακούγονται! [-X

Καλή η προσπάθεια πάντως! :wink:

Καλα εσυ ακου λιγο Machine Men και ολα αυτα που ακους και σε κανουν να πιστευεις οτι εισαι μεταλλας
και ασε με εμενα να εχω το δικο μου μουσικο αρχειο.Αν σου στειλω mp3 οποιο συγκροτημα ανεφερα
θα το βουλωσεις μια και καλη?