Helloween

οι κυκλοφορίες απο Sanctuary που είναι 2сd , έχουν στίχους?

Λοιπόν, ψήφο στο Keeper 1 και επειδή τον θεωρώ τον καλυτέρο τους και για να ισοφαριστούν οι ψήφοι.:stuck_out_tongue:

Ok,τα Κeeper ειναι αξεπεραστα,αλλα το Dark Ride δινει ρεστα,με τον obscure αερα του!!

Καλά τα 4 πρώτα (Κίπερς, Ιεριχώ και Ep) δεν επαναλαμβάνονται.

Time of the oath με master of the rings είναι ψηλά σε επίπεδο από Deris era! Και άκρον άωτον της ηδονής που σε προσφέρουν είναι το HIGH LIVE, τι άλλο; 6+6 εκτελέσεις από καθένα, 3 από κίπερς και το the chance… και γειά σας!

Πολύ όμορφες στιγμές και αργότερα όμως, ιδίως για μένα στο gambling!

Μεγάλο συγκρότημα!

Up the fuckin’ pumpkins! :vibrate:

Μετριοτατο το high live πολυ μπροστα το live in sao paolo που βγηκε χρονια αργοτερα φυσικα…και με φοβερο κοινο

Το ένα είναι VHS και το άλλο DVD!
Λογικότατο! Η DVD μορφή του High Live είναι μη παλέψιμη από ποιότητα!

Και φυσικά για το περιεχόμενο, το 2ο είναι πιο προσιτό σε όλους, γι αυτό.

ενω έχουμε ΤΟΥΣ υπερ-φανατικούς εδω με την μπάντα,δεν μου εχει απαντήσει κανείς…εχω προσβληθεί απίστευτα

απαντα ενας μη φανατικος/
εγω εχω τις απλες,αλλα ειχα δει ενος παιδιου που τις ειχε και[U] νομιζω [/U]οτι ειχε κανονικο βιβλιαρακι με στιχους.οχι δυο σελιδες που ειναι στις απλες.
παντως εχει περασει καιρος μη σε παρω και στο λαιμο μου.

έχω walls, keeper 1, keeper 2, master, oath & raw και έχουν (απλά θέλουν μεγεθυντικό φακό σε κάποιες περιπτώσεις).

ευχαριστώ πολύ…ξεθύμωσα

λες τις επανεκδοσεις (expanded editions) με το χαρτονενιο case του 2006 ε ? τα master, oath και better than raw που εχω, ναι, εχουν και τα τρια στιχους… ψαχνω τα υπολοιπα…

ολα εχουν πλην Pink Bubbles και Chameleon

Rockpages.gr: We have talked a couple of times in the past under different circumstances. But, now, I guess you are more open to talk about it…if the occasion arises would you be open for a possible reunion with Helloween?

Michael Kiske: I have the best part of Helloween in my band now! It?s not really necessary to do a reunion. I am not friend with Mr. Weikath. I have always had a good relationship with Kai. Yes, we had our differences but it was never like we hated each other or something. Now, with Kai in the band we have every right to play songs from the Helloween days?.just for fun. Songs that Kai has written or I have written. Of course, we won?t play anything that Weikath has written! But the key tracks from the past, at least the majority of them, were written by Kai. We could play those songs live but I don?t see any reason for a reunion. I know the press would love that but trust me it wouldn?t be that fun. Let me tell you?just for the music, I would love to sing ?Eagle Fly Free? as it was always one of my favorite tunes. The things that went on between me and Weikath?I don?t forget that! I?ve never been more betrayed by any person?so, I don?t see that (reunion) happening to be honest with you.

Καλα καλα Μιχαλακη,τα ξαναλεμε σε 5-6 χρονια:p

Δηλαδή χωρίς A Tale That Wasn’t Right… Κόψε τις μαλακίες Κίσκε, ούτε για πλάκα.

Θα ηθελα σαν τρελος ενα reunion με Kiske και περιοδεια με τα 2 Keepers, αλλωστε απο Helloween ακουω με λατρεια μονο τα 3 πρωτα. Αλλα σεβομαι τα λεγομενα του Kiske και αν οντως εχει νιωσει προδωμενος απο τον Weikath καλα κανει και λεει οχι σε ενα πιθανο reunion. Ευχομαι να μην πει ναι “υπο αλλες συνθηκες”…

Reunion δεν γίνεται γιατί κάποιος δε κατοικεί γη πλέον…

…Αλλά ας μη συγκρίνουμε κανένα τους με το Live In The UK γιατί θα είναι σαν να κλέβουμε εκκλησία:lol:

Ενταξει ναι.Αλλη μπαντα σχεδον.Αυτο ομως ειναι πολυ μικρο σε διαρκεια με λιγα κομματια μεσα…

Εντάξει τα 3 πρώτα δεν συγκρίνονται για αυτό ψήφισα Time of the Oath που το καραγουστάρω σχεδοοοοον εξ ίσου!

Εχω διαβασει ολο το θρεντ, και δεν εχω δει ουτε την παραμικρη αναφορα στο υπερ-επος των υπερ-επων…

[B]PHANTOMS OF DEATH (click)[/B]

Για σοβαρευτειτε λιγο