Helloween

^^ Χαρα στο κουραγιο σου που εκατσες και το διαβασες ΟΛΟ!! :slight_smile:

καλα ΟΛΟ δεν θα το διαβαζα που να ηταν αφιερωμα στους Helloween (oh wait…) :stuck_out_tongue: αλλα ισχυει, ειναι ανετα μεσα στα τοπ 5 κομματια τους, μην πω τοπ 3 κ γινω γκραφικ και τρατζικ… ερωτευσιμο πρωτο ριφ (αν και πολυ χρησιμοποιημενο, αλλα απο αυτους το αγαπαω), τραγουδιστο ρεφρεν, απιστευτο feeling στα σολο, και παιδες…πληκτρα! εχουμε 1986, ειναι ντεμπουτο αλμπουμ απο σπινταδικο γκρουπ και εχουν βαλει πληκτρα!! τα μισω γενικα, αλλα εδω κολλανε βερι ματς

Το Phantoms Of Death ειναι κομματαρα, οι κιθαρες ειναι απιστευτες, το βασικο riff ειναι “speed metal ρε μουνια” και η φωνη του Kai αν και αδουλευτη, ειναι καυλα… Το εχω γραψει πολλες φορες, ολο το Walls Of Jericho ειναι τεραστια δισκαρα, απο τους πιο καυλωτικους δισκους ever, σταζει πωρωση και λυσσα… Και αν και λατρευω τα 2 Keepers χωρις να θελω να γινω αιρετικος, θα ηθελα πριν τα βγαλουν να ειχαν βγαλει και αλλο δισκο στο υφος του Walls με Kai στα φωνητικα, να ειχαμε εναν ακομα speed metal δισκο διαμαντι και μετα να προχωραγαν στα pοwer metal διαμαντια των 2 Keepers.

Έχουμε και το EP!

καλα το EP ειναι προσκυνημα… αν εκανα ποτε τατου μαλλον αυτο θα ηταν…

Το οτι δεν αναφερθηκε στο τοπικ νομιζω καθαρα συγκυριακο ειναι καθως το Phantoms θεωρειται καρακλασικο.Αλλα απο υποτιμημενα κομματια οι hw αλλο τιποτα…oernst,run with the pack,believe,deliver us,απο που να αρχισεις.

Πονεμένη ιστορία!

καλα πως γινεται να ειναι μαζεμενοι τοσοι “φανατικοι” αλλα οπου παιζει κανα αφιερωμα Helloween να ειναι 3 (μεχρι και ο κουκος δεν παταει…) ε ??

Αφιέρωμα λέγοντας;

αφιερωματα σε μαγαζια, ειχε πχ πριν απο καμποσους μηνες στο rainbow αφιερωμα Helloween - Riot και ηταν λιγοτερα απο 10 ατομα… δηλαδη θα πιεις δυο μπυρες εξω με 100% καλη μουσικη, ωραια φαση, που ειναι ο κοσμος ομως ?..

[B][COLOR=“Red”]Για δείτε εδώ…[/COLOR][/B]

Άντε να δούμε τι θα δούμε…!:slight_smile:

…ουπς…ωραία:):!:

http://www.metaltalk.net/news2012-2/2012009.php#.T7umKl5dGXs.facebook

το 15 λέει

Νταξει, λογικα θα στραβωσουνε χοντρα οι υπολοιποι (ουσιαστικα ο andi και ο sascha) αλλα θα πεσει τρελο χρημα στο τραπεζι και θα κανουν πισω αναγκαστικα. Τωρα βεβαια, χωρις Ingo κατι δεν μου καθεται καλα, γιατι ειμαι τρελος φαν του drumming του, αν και ο Loeble ειναι μια χαρα ντραμερ οσο κι αν το παραγαμαει σε φασεις με τα σολο που ειναι απλα ενα 5λεπτο “προσπαθω να σπασω το παγκοσμιο ρεκορ σε double bass beats”. Ιδωμεν παντως…

Δε ξέρω κατά πόσο αληθές μπορεί να είναι, καθώς από όσες συνεντεύξεις του Κισκε διαβάζω, δε παραλείπει να τονίσει το ότι με τον Weiki δε θέλει τη παραμικρή σχέση, ούτε καν να παίξει τα κομμάτια του με τον Kai.

Ακόμη και ο Κίσκε να κάνει πίσω, αφού δεν ζει πλέον ο Ινγκο δεν νοείται πραγματικό reunion. Ούτε ο Dani, ούτε ο Kusch τον αντικαθιστούν σαν προσωπικότητα σε εκείνη την εποχή.

Ακόμη και να ζούσε ο Ινγκο, τα πισωγυρίσματα δε με ενθουσιάζουν. Θα ήθελα πολύ να δω κάτι τέτοιο, αλλά δε διάλεξαν τυχαία το δρόμο τους ο καθένας. Τώρα τι άλλαξε;

τρελή παπάτζα απλά

money talks…8)

Ααααν γίνει ποτέ κάτι τέτοιο…!

οτι να’ναι…

ειτε αληθεια ειτε παπας…

Μέρχι το 2015 βλέπουμε!

edit: και από εδώ τα νέα…

[B]check![/B]

Θα ξεράσω…