Helloween

Γιατι εχω μια εντυπωση οτι στην φωτο απο τα νεα του ροκιν ο Kai νομιζε οτι ειναι μελος των Poison και ο Kiske οτι ειναι ο Χριστοδουλοπουλος η ο Travolta? Με προσοχη το σποϊλερ οι τρου παουεραδες.

[SPOILER][/SPOILER]

Ενώ ο Weikath πάει πολύ πίσω!
Και έχει παρόμοιο στυλ από τότε που ήταν 4άδα στο Jericho!
Λογικά θα είναι από αυτές όταν πρωτοήρθε ο Κισκε!

80s style είναι η φάση! 8)

Τον Weikath δεν τον σχολιαζω γιατι ειναι ετσι κι αλλιως η αντιπαθεια μου :stuck_out_tongue:

ΥΓ ποσο ΓΑΜΗΣΤΕΡΟΣ ντραμμερ ηταν ο πουστης ο Ingo γαμω το κερατο μου…ο ορισμος του euro-power metal drummer…τρομερα τυμπανα…R.I.P.

:x:x:x
:stuck_out_tongue:

Οχι,ειλικρινα πειτε μου… Σας ακουγεται απολυτως φυσιολογικο ενα συγκροτημα του οποιου τα μελη(νυν και πρωην) εχουν ξεκατινιαστει και εχουν δειξει την αμοιβεα αντιπαθεια τους πολλακις,να [U][B]προγραμματιζει[/B][/U] reunion,ενω το τωρινο line-up ειναι ακρως πετυχημενο;;
Αλλα το κορυφαιο ειναι οτι πως ολα γινανε μελι-γαλα ξαφνικα;;; Τι εγιναν τα αλληλοκαρφωματα Kiske-Weikath,Hansen-Weikath,Weikath-εναντιον ολων(τρομαρα του);;;Ευκαιρια δεν χανανε,ουτε οι ιδιοι,ουτε οι δημοσιογραφοι να ριχνουν λαδι στη φωτια…
Και στο κατω-κατω,ενα τετοιο reunion δεν εχει κατι να προσφερει… (βλεπε ΦΙΑΣΚΟ reunion original line-up Black Sabbath- SOLD THEIR SOULS FOR [U]MONEY[/U]) O Kai ειναι στους Gamma Ray,o Deris “κενταει” στους Ηelloween(ναι,ρε,"κατακρεουργει τα τραγουδια της Kiske era γιατι ΔΕΝ ταιριαζουν στη ΦΩΝΑΡΑ του).
Απο την αλλη,οι Unisonic παλι καλα που εφεραν τον Kai και εστρεψαν για λιιιγο τα φωτα πανω τους,ασχετα αν απο πριν τραγουδουσε σε αυτους ο “θεος” Kiske…
Απ’οτι φαινεται και οι 3 πλευρες ξεμειναν απο ρευστο… 'Η καποιος τους εκανε λοβοτομη…
Αν και στη συνειδηση μου “βαραινει” περισσοτερο το δευτερο…

Δεν θα λεγα οτι ο Deris κατακρεουργει τα κομματια της Kiske εποχης. Ισα ισα εχει φερει πολλα απ’ αυτα στα μετρα του και τα 'χει κανει δικα του. Ο Kiske ειναι κορυφαια φωνη αλλα ας μην υποτιμαμε τις δυνατοτητες του Andi οταν συγκρινουμε αυτους τους δυο (και αυτα στα λεει ενας φαν του Kiske, και των 2 Keepers).

…απόλυτα σωστός+ ότι ο Deris έχει πολύ καλή επικοινωνία με το κοινό:):!:

^^Ακριβως! Ουτε το παιζει βεντετα σαν τον Κiske(που μετα απο τοσα χρονια στη σκηνη,καθεται σαν παγοκολονα,σαν να εχει καταπειει μπαστουνι,σαν να βαριεται την ζωη του)!!!

ε?[COLOR=“White”]___[/COLOR]

Ρε δε πα να κάθεται και σε καρέκλα καφενείου; Όταν σου βγάζει ακόμα τέτοια φωνή ε πρέπει να είσαι χαζός για να σε νοιάζει η εμφάνιση του.

συγνωμη που εχω κολλησει αλλα το march of time του γαμει την μανα, συμφωνω ομως οτι καποια κομματια οπως το a tale (ετσι κι’αλλιως οι μπαλαντες ειναι το φορτε του) και το dr.stein τα εχει κανει “δικα του”.

απο εκει και περα κατι νιαουρισματα του μας τα κανουν νταουλια (να επιβεβαιωσει ο παπκιν παρακαλω) .

Αυτο βεβαια που με εκνευριζει περισσοτερο ειναι οτι γραφουν στα @@ τους τραγουδαρες deris εποχης…

2 ασχετα πραγματα:

  1. το guardians το εχει γραψει ο weikath και οχι ο hansen…γιατι επεσε ενα παλιο μεταλ χαμερ στα χερια μου που ειχε αφιερωματακι για μετσαλ και επιστημονικη φαντασια (ή κατι τετοιο) και ο μπουλης ο συντακτης εκανε λαθος.
  2. τι σολοζ εχει αυτο το I believe ρε πουστημ.

Υποννοεις κατι;;;[-X

Χωρίς παρεξήγηση ρε μαν αλλά μιλάμε για μουσική ξέρω γω όχι για θέατρο. Γιατί να παραπονεθείς όταν ο άλλος σου βγάζει τη φωνή που έβγαζε 25 χρόνια πριν έτσι για το χαβαλέ;

Οκ δε λέω και γω γουστάρω frontmen να οργώνουν τη σκηνή και τα ρέστα (βλ. Dickinson) αλλά όταν ακούς τη φωνή απλά δε σε νοιάζει.

Και γιατί να μη σε νοιάζει; Αυτό πάει αναλόγως το τι θέλει να δει κανείς!

Ταπεινή μου άποψη πως όσο φωνάρα κι αν έχει κάποιος, όσο καλά κι αν παίζει το κάθε όργανο (είτε είναι αυτό κιθάρα, είτε μπάσο, είτε drums, είτε οτιδήποτε), αν η κινητικότητα του στη σκηνή είναι ελάχιστη, το αποτέλεσμα επηρεάζεται αρνητικά! Αλλιώς ακούς και το live cd σπίτι σου!

Πως θα ήταν κάτι [B]τέτοιο[/B] χωρίς την ενεργητικότητα της μπάντας;

Το συμπέρασμα είναι γενικό, δε πάει σαν απάντηση για τον Kiske και για τον όποιο Kiske…

Αλλωστε, ο frontman ειναι καλλιτεχνης,που σημαινει οτι πρεπει να σε μαγευει οχι μονο με τα λογια/φωνη,αλλα και με την παρουσια του. Ο Kiske καθεται σαν να εχει καταπιει μπαστουνι. Αλλα δεν ειναι μονο αυτο,αλλα και οταν βρισκεται στη σκηνη δεν επικοινωνει με τον κοσμο,ουτε καν δειχει να διασκεδαζει με αυτο που κανει,σαν να ειναι αγγαρεια… Εδω ο Dio,που θα μπορουσε να ηταν πατερας του,ειχε πιο πολυ ενεργεια στη σκηνη!!!

Του λείπει η παρουσιά του Weiki…! :vibrate::vibrate::vibrate:

Anyway, κι αυτό στον άνθρωπο είναι, καθένας το ζει με το τρόπο του!

Kαι αυτος σαν να εχει καταπιει μπαστουνι στεκεται!!! Αλλα,αυτα του golf,που ειναι και μακρια,τοσο ψηλος που ειναι…ΧΑΧΑΧΑΧΑΑΧΧΑΧΑΧΑ

Όχι, τα τσιγάρα που καπνίζει στη σκηνή είναι η σκηνική του παρουσία!

…o Byford, ο Halford κ.α.:):!:

Μην κραζετε τον Κισκε θα φωναξω τον Γρακχο ρε αρκουδεηδες.