Helloween

Ποιο θεωρειτε το καλυτερο τραγουδι τους?

εγω το ομωνυμο με διαφορα…

Το περίπου ομώνυμο εννοείς και θα συμφωνήσω πολύ εύκολα!!!

Απίστευτό κομμάτι, από τα πιο classic ever στην ιστορία του metal

[LEFT]Kepper of the seven keys part I
[/LEFT]

Ολοι αλλα μια ιδιαιτερη αδυναμια εχω στο Better than raw…ισως γιατι μ θυμιζει κατι απο walls of jericho…8)

Walls of Jericho ανετα :stuck_out_tongue:

Τα Keeper Of The Seven Keys Part I + Part II η μπάντα τα έγραψε την ίδια περίοδο και θα κυκλοφορούσαν μαζι σαν ενιαία κυκλοφορία ( διπλο cd ) , όμως λόγο της noise …
( Γιαυτό στο Poll τάχω βάλει μαζί )

Ναι αλλα ετσι θα συγκεντρωσει 99% :stuck_out_tongue:

Υπάρχει η επιλογή Walls of Jericho (μια δισκάρα), η επιλογή The Dark Ride (μία δισκάρα) και η επιλογή Keepers pt.I,II (δύο δισκάρες)

Η επιλογή είναι προφανής

Από μένα Keepers

Πολλά έχουν δει τα μάτια μου ! Αυτο το Poll είναι καθαρά για να δούμε σε ποιούς αρέσει η κλασική Helloween περίοδος και σε ποιούς η μεταγενέστερη . Επίσης θα με ενδιέφερε να μάθω ποιά απο τα μεταγενέστερα album είναι πιο αγαπητά στους fans .

Dark Ride για μένα.Συγκεντρώνει τα αγαπημένα μου τραγούδια

κάλα όλα αυτά που λέτε αλλά ψηφίστε κιόλας

Walls Of Jericho το πιο “thrash” αλμπουμ τους…

Μaster Of the Rings.

Γιατί έχει πλάκα.

Τι είδους πλάκα δλδ?:lol:

Ε βασικά είναι ο πιο χαρούμενος δίσκος που έχω ακούσει ποτέ. Το ξέρω ότι δεν συγκρίνεται με τπτ με Keeper κλπ, αλλά αν κάποια στιγμή έπρεπε να πέσω σε εκείνο το νησί που δικαιούσαι να πάρεις μόνο έναν δίσκο των Helloween μαζί σου, τότε θα έπαιρνα το Master. Βασικά παίζει και κάποιο συναισθηματικό δέσιμο εδώ που τα λέμε. Ήταν από τα πρώτα άλμπουμ των Helloween που άκουσα… Αλλά πέρα από αυτά έχει και κάτι κομματάρες μέσα… Still we go…

Keeper Of The Seven Keys pt.2…

D A R K R I D E … τα υπόλοιπα ακολουθούν…:rockon: :metal:

To πρώτο Keeper of the seven keys κραταει τα κλειδιά του Power Metal.

:thumbup:

τι να λεμε τωρα. ειχα ακουσει αρχικα τα keepers τα οποια μου αρεσαν πολυ αλλα οταν μπηκε το συγκεκριμενο στο στερεοφωνικο… ΚΟΛΑΣΗ ΛΕΜΕ!

εξ αλλου οι guardian του battalions of fear θυμιζουν πολυ τους helloween εκεινης της περιοδου, αρα καταλαβατε τι εννοω οσοι με ξερετε καλυτερα…

σε σειρα ακολουθει το dark ride και μετα τα keepers. φυσικα εκφραζω προσωπικη αποψη παντα διχως να μειωνω κανενα δισκο… και τα 4 ειναι τρελες δισκαρες.

Μόνο κόλαση ? ΟΛΙΚΗ ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΗ θα έλεγα .

Η συμμετοχή του Hansen Στους 3 πρώτους των Guardiαn δεν είναι τυχαία .

Έχω ακούσει παρα πολλές φορές το dark ride και ακόμα δεν καταλαβαίνω γιατί θεωρείτε τόσο TOP .