Helloween

Τίμιος, δεν μασάει τα λόγια του.

@PrimalRager666 καλησπέρα καταρχήν. είμαι 42 ετών, τα κλείνω στις 7/11. Κατά συνέπεια εάν χρειάζεται να σε πείσω για την “εμπειρίες” μου και τι έχω ζήσει, να πάω σε ένα ΚΕΠ την Δεύτερα και να σου στείλω ένα πιστοποιητικό γέννησης. Τα reaction video είναι μια τρέλα που με ευχαριστεί, την γουστάρει αρκετός κόσμος και δεν προσπαθώ να μου καλύψω κάποιο κενό ή να ψωνιστώ. απλά κάνω αυτό που γουστάρω. εκφράζω τα συναισθήματα για την μουσική που αγαπώ τόσο πολύ. ξέρεις έχω μια πολύ καλή οικογένεια και ένα μπόμπιρα να μεγαλώσω ώστε να παίρνω σοβαρά ότι γράφει ο κάθε ένας. Αλλού είναι τα σοβαρά φίλε μου. Εδώ απλά διασκεδάζουμε. Το χειρότερο για εσένα είναι μιλάς πολύ και χοντρά. δεν ξέρω τι έχεις με το μέσο, που ΔΕΝ γράφω εδώ και δυο χρόνια και απλά ζήτησε να με στηρίξει. Καλό θα είναι λοιπόν εάν έχεις στοιχεία για 100ρικα να πεις δημόσια και επώνυμα, αλλιώς σταμάτα να πετάς λάσπη στον ανεμιστήρα γιατί θα σε πετύχει. Επίσης να ξέρεις ότι πολλές νέες μπάντες μου έχουν χτυπήσει την πόρτα να τους κάνω reaction. Αυτό είναι πολύ ωραίο, γιατί αυτό ακριβώς είναι το ζητημένο, να προωθηθεί και μεγαλώσει και άλλο η μουσική που αγαπάμε. Αντί λοιπόν να κάνεις τον δικαστή στο πληκτρολόγιο, σκέψου λίγο πιο “out of the box”. Σε ευχαριστώ που είδες τα βίντεο μου και αφού δεν σου αρέσουν, χαίρομαι που έστω “χάλασες” λίγο χρόνο. Ακόμα και τα αρνητικά που είπες, βοηθούν. Ειλικρινά ευχαριστώ και χαλάρωσε. Είναι μουσική. Αλλού όπως προείπα είναι τα σημαντικά.

10 Likes

and we’re riding the sky like the eagleeeeeeee
we wake up the mountain afaaaaaar
WE’RE BLASTING THE WALLS DOWN IN JERICHOOOOOOOOOOOOOOO

1 Like

Γουατεβ.
Προφανώς πέραν της αποφυγής (περεταιρώ sponsored views), δεν έχω να πω κάτι. (περάν το οτι ελπίζω να παίζει ένα ignore)
Είμαστε σχεδόν ίδιας ηλικίας. Δεν πάει να πεί κάτι αυτό. Ούτε τα άλλα που παραθέτεις.
Προφανώς σε ευχαριστεί, αυτο που κάνει γι’ αυτό το κάνεις, αλλιώς δεν θα το έκανες. (και μάλιστα με κάποιο κόστος) εστω και μικρό. Αλλά δεν νομίζω να μην περιέχει μια δόση “ψωνίσματος”. Δείχνεις τα keepers υπογεγραμμένα απο τον kai. Οκ έχω και τα 2- όλα βασικά υπογεγραμμένα σχεδόν απο όλους και ένα βυνιλιάκι, υπογεγραμμένο και απο Ingo, (αγορασμένο απο Γερμανό συλλέκτη και 100 % αυθεντικό) να βγώ να κανω video ? Οχι, δεν είναι κάτι που θα έκανα.
Ενα σχόλιο, έστω και ακραίο, ειναι ένα σχόλιο. Δεν κάθομαι να το σκεφτώ σε υπερθετικό βαθμό, ούτε έχει σκοπό να κηλιδώσει την προσωπικότητα σου, αλλά να “κράξει” αυτή τη συνήθεια/τρέλα, που βρίσκω, επιφανειακή, ασκοπη και ναι ψωνίστικη. (η αντιδρασή μου που είναι αρνητική, δημιουργείται ΑΥΤΟΜΑΤΑ, δεν είναι προιόν ιδιατερης σκέψης ή κάποιου μίσους “ατομικού”. Δεν σε ξέρω, δεν με ξέρεις. Τα περι του μέσου, κράζουν τακτικές του μέσου και το γεγονός οτι “ποστάρει” οτι μαλακία, λάχει σα “νεο”. Αυτόκλητοι μεταλλοσωτήρες, promotores της μουσικής που αγαπάμε κτλ κτλ, της μουσικής, την οποιά η πλειοψηφία δεν μπαίνει στον κόπο να αγοράσει καν, δεν πάει σε live, και τη χρησημοποιεί σαν ένα είδος, “πόζας” και “κακίας” και δηθεν-ο-ψαγμενιάς, ενώ ουσιαστικά πέφτει θύμα σε απλούστατο μαρκετινγκ. Λάσπη θα ήταν να σε στοχοποιώ συγκεκριμένα. Γιατι όπως και να το δείς δεν θα κάτσω να χωλοσκάσω και πολύ για όλο αυτό. Δες το όπως λες και σαν μια “αρνητική” - έστω “κακόβουλή” κριτική. Ο “θεατρινισμός” δείχνει αστείος και μου φαίνεται “κάπως”, το οτι σου ζητάνε “reaction” νέες μπάντες. (επιπλέον ποιός θα κάτσει να τα δεί - αν δεν είναι ήδη γνωστά και δεν τα έχουν ευλογήσει οι διάφοροι “μεταλλοπατέρες” που ξέρουν καλύτερα. Και αν διακατέχεσαι απο τόσο υπερβολικό ενθουσιασμό, θα τις κριτικάρεις ορθά, ή απλά θα λές γουάου κτλ κτλ . Επίσης τα πάντα είναι σημαντικά. Αν είναι κάποιος “αχαχαχουχας” σε έναν τομέα, πολυ πιθανό είναι να είναι και αλλού.

Ειλικρινά δεν έχω ιδιαίτερη διαθεση για αντιπαράθεση, αλλά παραμένω στη διαθεση σου για εναν τυπικό διάλογο.
Δεν περιμένω τους Helloween να σώσουν το Power Metal. Ούτε κακιές ρέπλικες των 80ς.
Αυτά.

Man ας το κλείσουμε εδώ. Είπα την θέση μου. Ο σκοπός μου ειναι η προώθηση της μουσικής μας και δεν είμαι κάποιος που δεν ξοδεύει για αυτο. Συνεχίζω να αγοράζω, στο μέτρο του δυνατού πλέον, λόγο οικογένειας. Δεν σου αρέσει, το βλέπεις ψώνιο, οκ δεκτό. Το σέβομαι ειλικρινά. Εμένα από την άλλη μου αρέσει η φάση, μιλάω και επικοινωνώ με περισσότερο κόσμο και πίνω και μια μπίρα παραπάνω με όλους αυτούς. Δεν έχω κανέναν λόγο να προσπαθώ να πείσω κάποιον για κάτι πέρα για πέρα αυθεντικό και ειλικρινές. Take it of leave it. Όπως και να έχει το κλείνουμε εδώ και ευχαριστώ και πάλι για το σχόλιο. Ο διάλογος δεν ήταν ποτέ κακο πράγμα.

6 Likes

ok, δεκτον. και sorry, για την σκληρότητα. Δεν απευθύνεται προς το “ατομο” σου, απλά κριτικαρέ, έστω αγαρμπα κατι που δεν είναι συμβατό στα γούστα μου και ΝΑΙ, ο διαλογος είναι οντως ωραίοτατος.

Ξεκίνησε χθες (σήμερα) στο Μεξικό

Αντίο ζωή…

Set list:

  1. Halloween (Kiske & Deris)
  2. Dr Stein (Kiske & Deris)
  3. I’m Alive/March Of Time (Kiske)
  4. Kids Of The Century (Kiske)
  5. If I Could Fly (Deris)
  6. Are You Metal? (Deris)
  7. Rise And Fall (Kiske)
  8. Where The Sinners Go/Waiting For The Thunder (Deris)
  9. Perfect Gentleman (Deris)
  10. Kai Medley (Ride The sky-Judas-Heavy Metal is The law)
  11. Forever And One (Deris)
  12. A Tale That Wasn’t Right (Kiske)
  13. I Can (Deris)
  14. Drum Solo
  15. Livin’ Aint No Crime/A Little Time (Kiske)
  16. Why? (Deris)
  17. Sole Survivor (Deris)
  18. Power (Deris)
  19. How Many Tears (Kiske & Deris)
    Encore I
  20. Intro: Invitation
  21. Eagle Fly Free (Kiske & Deris)
  22. Keeper Of The Seven Keys (Kiske & Deris)
    Encore II
  23. Future World (Kiske & Deris)
  24. I Want Out (Kiske & Deris)
  • TRIBUTE TO INGO

αυτάααα

7 Likes

Δάκρυα.

2 Likes

Είπα να μην ποστάρω το σετλιστ, αλλά σας καταλαβαίνω. Θέλει η πουτάνα να κρυφτεί και η χαρά δεν την αφήνει…

3 Likes
5 Likes

Εντυπωσιακότατο… φυσικά εδω στο Ελλάντα πήραμε το τρίτο το μακρύτερο. Γενικά γελάει ο κόσμος με τα χάλια μας

3 Likes

Ω ρε φίλε σετλιστ

Μεγάλη στεναχώρια αν δεν μπορέσω να δω αυτό το σχήμα

1 Like

How Many Tears :frowning:

2 Likes

απο εποχες kiske deris μπορω να πω οτι γαμανε οι επιλογες

απο εποχες hansen μπορω να πω οτι γαμιουνται λιγο

αν και απο το σετλιστ λειπει αυτο

βουρκωμα

2 Likes

ΜΗΝ δεις το halloween

1 Like

Φυσικά και θα τα δούμε όλα … Κι ας πονέσει η καρδιά μας

δεν μπορει κανεις να φερει ΑΥΤΟ το σχημα στην ελλαδα ρε πουστημ;

σε τι εποχες ζουμε ρε πουστημ;

γιατι να μην παιζουν φραγκα ρε πουστημ;

ρε παιδες τα σολνταουτ που ανακοινωνονται ποσο κοσμο αφορουν;

1 Like