Helloween

α οκ σωθηκε το κομματι…μπηκε ο Andi

Ντρενι μου καλε, ηθελα να θιξω το γεγονος οτι το αρρωστακι θα δικιολογησει ενστικτωδως τα παντα…καλο κακο, αυτο ειναι. Καθιστε οι πληγωμενοι σπιτι, να μην εχουμε και εμεις μουτρωμενους τυπους διπλα μας να λενε ‘‘επ, αυτο ηταν πλειμπακ καριολη’’ και ολα καλα. Εγω σε αυτο το θρεντ θελω να βλεπω ixnay να οργιαζει εχοντας σα μουσικο χαλι το Πινκ Μπαμπλς Γκο Ειπ που ειναι 8αρι καθαρο

(του Τουπακ το ολογραμμα ειχε γαμησει παντως)

1 Like

το τελος του keeper of the 7 keys ειναι βγαλμενο απο τα ονειρα

ναι ρε 8αρι!! χεβι μεταλ χαμστερς

η εισαγωγη του future world ειναι οπως εχεις σηκωθει απο το γαματο ονειρο και νιωθεις υπεροχα

1 Like

Αν θες να μιλήσουμε για τους helloween, ευχαρίστως.

Όπως και να το κάνουμε , ένα μούδιασμα για ένα ένα τόσο πολύ αναμενόμενο ριγιουνιον ( επειδή ακόμα δεν τους έχουν πάρει και τόσο τα χρόνια και περιμένεις μια “φρεσκάδα” ) το νιώθεις .

Δεν είναι ωραίο το lip sync και το ξέρω και το ξέρεις .
Αν είχα παρέα πιθανόν θα πήγαινα να τους δω και αν τελικά έτρωγα την φόλα του playback , θα σκεφτόμουν ότι αυτό που είχα να κάνω εγώ σαν οπαδός - φίλος της μουσικής των helloween και της λαχταρας να ξανανιώσω έφηβος , το έκανα και με το παραπάνω .
Η μπάντα όμως θα μικρύνει υπερβολικά πολύ στα μάτια μου. Ότι υπάρχουν δικαιολογίες - αιτιολογίες σε κάθε περίπτωση , υπάρχουν , είναι θέμα κατά πόσο μας καλύπτουν.
Δεν με ενθουσιάζει η ιδέα να δω ένα live που δεν είναι live .

Όσο για τον Lars, ειδικά τα τελευταία χρόνια είναι πολύ λίγα τα λάθη του , περισσότερο είναι άλλα λόγια να αγαπιόμαστε και αν είναι μαγκιά η ειλικρίνεια των helloween να πούνε ότι έκαναν " ατιμια" , τότε η ειλικρίνεια του Lars ότι δεν έκανε practise για χρόνια και είχε ρίξει το βάρος της ενέργειας του σε ένα σωρό άλλες ασχολίες της μπάντας, τον βάζει στα πλαίσια του μύθου .

3 Likes

ακουγοντας/βλεποντας λοιπον το i want out και αφου μ εχουν παρει 2 φορες οι γειτονες τηλ να κανω ησυχια και αφου εχω ανοιξει ενα απαλλοτριωμενο ουισκυ απο το υπογειο του σπιτονοικοκυρη μου αφου τελειωσαν οι μπυρες εχω να πω οτι αφηστε πισω οτι ακουστηκε ή γραφτηκε απο βιαστικους δημοσιογραφους και λοιπους και αν εχετε την δυνατοτητα να πατε να δειτε αυτο το επος -να επανελθουν βεβαια τα κομματια που κοπηκαν θα ηθελα- και να κανετε ολους εμας που δεν μπορουμε να ζηλεψουμε

αν απο την αλλη ειστε τοοοοοσο πικραμενοι παλι σας χαιρομαι γιατι εχετε ανεβασει τον πηχη πολυ ψηλα και δεν προκειται κανεις να σας κοροιδεψει ποτε πια και αυτο ειναι καλο για ολους μας -βεβαια θυμαμαι κραξιμο για rockwave και ολοι εκει ειστε αλλα δεν γαμεις;-

γραφετε ιστορια αυτη την στιγμη και καθε ιστορια εχει τα μελανα της σημεια.

Andi μωρη κουραδα σ αγαπαμε

5 Likes

Θα συμφωνήσω . Όποιος μπορεί να ξεπεράσει την αίσθηση ότι μπορεί να το ξανακάνουν να πάει να τους δει και να μην το σκέφτεται άλλο.

Όσο για τον πήχη , όταν βλέπεις τον kiske το 12 , σκέφτεσαι ότι ο άτιμος δεν έκαψε ποτέ την φωνή του και πόσο σούπερ θα ήταν ένα reunion και η πρώτη αίσθηση που σου αφήνει όταν τελικά αυτό έρχεται είναι παγωμαρα.

Μόνο και μόνο για την αγάπη του κόσμου , αξίζει να προσπαθήσουν και να μην πιέζονται για τα γαμωλεφτα του συμβολαίου.

3 Likes

9άρι θα έλεγα εγώ :wink:

1 Like

πειτε ρε μαλακες δηλαδη θα παιχτει αυτο εδω στην ελλαδα

και δεν θα εχουμε τραυματιες;

1 Like

Μετά τον αγαπημένο συμφορουμίτη @angus7pl με τις ανταποκρίσεις στα λαηβ αρχίζω να λατρεύω και τον @Ixnay με τα ριπορτσ συναυλιών μέσω youtube :stuck_out_tongue:

υπάρχει άραγε(ς) καμιά εκδρομούλα από Αθήνα για Σόφια ;;; Μόνο από Θεσσαλονίκη έχω δει

Βαριέμαι να ψαχτώ για αεροπορικά και εισιτήρια μόνος μου . Δεν έχω παρέα να πάω οπότε θα βόλευε τέτοιο σκηνικό

4 Likes

η κιθάρα του Randy Rhoads

τον αγαπώ τον νονό του παπαουερ

Καλα τα λες, υπαρχει κλιμακα αλλωστε.

οχι δεν υπαρχει

ας μαζευτουμε κ εμεις της αθηνας ομως

2 Likes

Πριν πολλα χρονια στο θεατρακι του Αλσους, στο Πεδιον του Αρεως, καταστραφηκε η μπαρα που μας χωριζε απο τη σκηνη οταν ο Καϊ τολμησε να παιξει (και τραγουδησει) το Ride The Sky. Αν θυμαμαι καλα ειχαν προηγηθει τα Future World + I Want Out (Gamma Ray φυσικα, με Ralf στα φωνητικα). Ο @toxikos παραλιγο να φυγει χωρις παντελονι.

Οποτε σκεφτομαι οτι η απαντηση στο ερωτημα σου ειναι “οχι, ποτε” οταν το παιζουν οι κολοκυθες σε ριγιουνιον. Μονο θυματα.

1 Like

αν ψηθεί κόσμος κάνω αίτηση για άδεια την επομένη

1 Like

γιαυτο δεν ερχονται στην ελλαδα μαλακες γιατι ειστε καφροι

φφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφ

γαμω τα χριστουγεννα σας ρε πουστη μου

σε 2 μερες θα σας πω

Αν το λες για εμενα, εγω δεν εκανα τπτ. Απλα παρακολουθουσα ηρεμα την συναυλια απο το καρεκλακι μου.

2 Likes

είσαι αρρωστάκι γι αυτό σε αγαπάω άγνωστε ιντερνετικέ φίλε :+1:

απλά να ξέρεις για μένα οι Helloween μόνο μέχρι το EP & Walls of Jericho

Μετά φλώρεξαν

πλακίτσα κάνω

Μετά τα keepers πέθαναν

2 Likes

ελα 4/11 στο crow να τα πουμε

αν εισαι αθηνα