Iced Earth

Πω Πω πώς κατάντησε έτσι ρε γαμώτο? Που είναι το πλούσιο μακρύ ολόισιο μαλλί του…Να ανεμίζει στο video του Μelancholy kαι να φτάνει στα γόνατα…Α ρε …Να δω τον Barlow με donut σε περιπολικό …χιχιχι

Επίσης κι εγώ ψηφίζω Mathew για Iced Earth oχι απαραίτητα επειδή έχει καλύτερη φωνή,αλλά ταίριαζε περισσότερο με τις συνθέσεις τους…Άντε με το καλό να επιστρέψει και στη μπάντα(χωρίς στολή)… :roll:

Ας γυρισει πισω και αν γουσταρει τοσο πολυ την στολη ,ας την φοραει.:stuck_out_tongue:

Απ’τι μια ο σαφερ να τραγουδαει αμερικανιες, απ’την αλλη ο ματ με τη στολη μπατσου, εγω λεω να το κλεισουμε καλυτερα το μαγαζι…:stuck_out_tongue:

Ας ακουσουμε και τα επερχομενα albums και αποφασιζουμε μετα. Σωστα?

Ναι… Δεν θα ηθελα να το διαλυσουν απο τωρα, για πλακα το ειπα το προηγουμενο…8)

Χαιρετώ όλο το group :slight_smile:

Καιρό έψαχνα forum ελληνικό για iced earth (δηλώνω φανατικός:D), αλλά όπως φαίνεται δεν ξέρω να ψάχνω.
Kατλεβασα το promo για το Overture of the wicked, που έχει μέσα την τριλογία από το something wicked re-recorded και ένα καινούργιο. Το καινούργιο την παλεύει… Αλλά τώρα ο Owens όσο γαμώ τις φωνές και να’χει, δεν μου ταιριάζει ακόμα. Don’t get me wrong, θεωρώ το Glorious Burden δισκάρα (και νομίζω οτι λίγοι διαφωνούν, εκτός κι αν το forum ξεχειλίζει απο ΚΟΛΛΗΜΕΝΑ ΜΥΑΛΑ…). Αλλά τώρα που πας ρε Owens να ερμηνεύσεις τραγουδια που’χει πει ο νυν μπατσος, αλλα ex-gamw_tous_frontmen - Matt Barlow ???

Οσοι ακούσατε το promo πείτε μου γνώμες.

ΥΓ: Ο Barlow πήγε σε ένα μέχρι πριν άγνωστο (σε μένα τουλάχιστον) power συγκροτημα, τους Pyramaze… οι τύποι μου θυμίζουνε μια κακιά κόπια των Rhapsody… Φαντάσου…και κακή αντιγραφή και των Rhapsody…Anyway, my point is: ΛΕΤΕ ΝΑ ΤΟ ΨΗΣΟΥΝΕ ΤΟ REUNION??? είναι και τση μοδός τώρα τελευταία…

That’s all :slight_smile:

Κατ’αρχάς καλωσήρθες!

Είσαι σίγουρος ότι δεν τους μπερδευεις με άλλους; Άκουσες το Melancholy Beast δλδ και σου φάνηκε ο ήχος παρόμοιος με Rhapsody; :-k

Να σου πω την αλήθεια, μία φορά το άκουσα το Melancholy Beast και το αλλο που έχουν (νομίζω είναι άλλο ενα) το Legend of the bone carver. Ναι, αυτός ηταν ο πρώτος παραλληλισμός που έκανα… Βασικά όλα τα power εκτος απο ΕΛΑΧΙΣΤΑ, δεν τα πολυπαλεύω…bored of listening to singers with the same smurf-voice and ENDLESS solos… :stuck_out_tongue:

Το γκρουπ σε χαιρεται και σε καλωσοριζει αλλα προσπαθησε να αποφυγεις απολυτες τοποθετησεις. Μπορει καποιος να μην θεωρει δισκαρα το Glorious Burden, χωρις να ειναι κολλημενο μυαλο…

Φιλικα…

+1000 από κάποιον που θεωρεί το GB δισκάρα:wink:

To GB ειναι απλα συμπαθητικος δισκος με τα καλα τα μετρια και αυτα που δεν επρεπε να υπαρχουν. Καλο αλλα οχι και δισκαρα.

Τώρα ποιός ειναι ο απόλυτος? :slight_smile: Αλλά ας μην ξεκινήσουμε αυτά. Αμα σε πείραξε σόρρυ, αλλά προφανώς δεν με έπιασες ακριβώς όπως το είπα. Εννοώ μην είναι κανείς που δεν αναγνωρίζει οτι ο Owens ΕΧΕΙ φωνάρα και θεωρεί καθετι καινούργιο, αλλα χωρίς barlow, μετριο κτλ κτλ. Σε καμμία περίπτωση δεν ήθελα να θίξω κάποιον απο σας, ούτε να περάσω την δκιά μου γνώμη σαν δόγμα.

Δεν ειμαι απολυτος, απλα ειπα την αποψη μου για το δισκο. Δεν πειραχτηκα απο τιποτα. Απλα μην εισαι απολυτος οτι ντε και καλα ειναι κολλημενο μυαλο οποις δεν θεωρει το GB δισκαρα. Αυτα !:slight_smile:
Και καλως ορισες στο forum!

ωραιο avatar εχεις εσυ:thumbup: :thumbup:

Thanx re socrates :D. (starvation rules)
Καλά πρέπει να ακούσετε την τριλογία του something wicked επανηχογραφημένη! Δεν την παλεύει μία ρε γαμώτο… δεν βγάζει το ίδιο συναίσθημα ο ripper με τον barlow… Κριμα. Τα ακούω και στεναχωριέμαι:(

Συμφωνώ, όμως τα δίκασα προς το τέλος του “The Coming Curse” είναι για μια ακόμα φορά άκρως πορωτικά! :metal:

Δυστυχώς όμως μόνο αυτό μπορώ να βρώ που να μ’αρέσει… Πρόσεξε το σημείο που ουρλιάζει και καπου στη μέση και λεει: I am your anti-Christ, I will destroy mankind Born of the beast and flames I will devour, I will divide. Ακου το απο Barlow και μετά άκου το στο καπάκι απο Ripper. Θα βάλεις τα κλάμματα.

ΑΣΧΕΤΟ: Ο Schaffer πάλι drum machine έχει βάλει ο τσιφούτης. Η ο ξανά-επανα-επιστρεφων drummer (Brent Smedley) είναι τοοοοοσο θεός. Αλλά τα drums ακούγονται πιο σταθερά κι απο τα δικασίδια του Lombardo στο live πρόπερσι.

Κατεβηκε!!!

Για να δουμε τι λενε οι Iced Earth εν ετει 2007…

Λοιπον…

Η αναμενομενη για τα κομματια του Barlow απογοητευση…:frowning: :frowning: :frowning:

Το The Coming Curse καπως τρωγοταν, αλλα στο Birth Of The Wicked και ειδικα στο Prophecy ηταν χαλια…

Δεν φταιει ο Tim και το ξερουμε ολοι νομιζω, ο τυπος εχει την καλυτερη φωνη στο metal αυτη τη στιγμη για μενα, απλα ειναι αλλο υφος ρε γαμωτο… Και κατι μου λεει πως δεν θελω να ακουσω το Watching Over Me απο το λαρυγγι του…:frowning:

Γιατι ρε Jon μας το εκανες αυτο???:frowning: :frowning:

Μην ανησυχείς! :slight_smile:

Έχω φάει το ξενέρωμά μου εδώ και ένα μήνα! :wink: :lol:

Το έχω πάρει απόφαση πια… :roll: