Indie κυκλοφορίες

Eντάξει στηρίζουμε με πάθος Babyshambles.

Fixed :stuck_out_tongue:

Θελω γνωμες ομορφες και καλοπροαιρετες

Πανεμορφα φωνητικα, γυναικεια, αλοιμονο.

Tους ειχα πετυχει στο ιντιροκκαφε, δεν εδωσα πολυ σημασια μ φανηκαν αδιαφοροι, πηγα στα παρακατω…


indie rock / alternative γκρουπακι ακουστε και μια εδω :slight_smile:

closure in moskow με φωνητικα αλα mars volta to lp first temple αξιολογο

επισησ καλοι οι φετινοι cracker

dial m for murder to album fiction of her dreams πιστευω απο τα καλυτερα φετινα θυμιζουν τα φωνητικα λιγο interpol

karnivool to album sound awake στο χωρο του progressive rock

ελα ρε θηριο :slight_smile:

για μοσκοου και καρνιβουλ εχουμε πει στο Αlternative Κυκλοφοριες. Περνα μια βολτα και ριξε αποπσεις.

παντως το επ μαρεσε πιο πολυ απο το λπ των moskow

Απο Texas αυτοι "τι σκατα εχω παθει και εχω κολησει με αμερικανιες δεν ξερω :? " εχουν φαση και η κιθαρουλα στο Back and Forth μου κολησε απιστευτα :smiley:

Λεω να το κρατησω ζωντανο αυτο το thread μονος μου :stuck_out_tongue:

Melpo Mene - Bring The Lions Out

Μολις ακουσα το Ι adore you απο το συγκεκριμενο cd απο σποντα ειπα damn τι ομορφια ειναι αυτη !!! Σε μερικους μπορει να ακουστει ολιγον γκει αλλα αυτο το cd ειναι απο τις πολυ καλες indie κυκλοφοριες του 2008. Το συγκροτημα ειναι απο την Στοκχολμη και το ονομα τους προερχεται απο εκει που σας παει το μυαλο :wink: “απο το Ελληνικο ονομα”. Τα τραγουδια δεν μπορεις να τα πεις λυπηρα, γλυκα ναι ομως.

Melpo Mene - I Adore You

Εdit επιδη το ακουω παλι μετα απο τοσο καιρο : ειναι σκετη μαγεια το cd :slight_smile:

kκαινουργιο απο ian brown << my way >> εκπληκτικο!!! χωρισ να ειμαι ο φανατικοτεροσ θαυμαστησ του

εχει και τη διασκευουλα in the year 2525 που του παει πολυ

Μελπομένη? :-s

Ναι :wink:

Παρτε και ενα αλλο δισκακι.

Friendly fires - friendly fires

Indie/indietronica το ειδος. Τα τραγουδια ειναι λες και συνοδευονται απο πολλα χρωματα. Οι mgmt μπορουν να πανε σπιτια τους…

screaming lights και το αλμπουμ like angels Φετινο πρωτο τους νομιζω ακουστε οπωσδηποτε κομματια οπωσ volts και exit wound

Living Thing - Peter Bjorn & John

Ενας απο τους καλυτερους φετινους indie δισκους. 5ος δισκος απο τους Σουηδους σε λιγο πιο pop επιπεδα με αρκετα πιασαρικα κομματια. Κριμα παντως γιατι απο οτι φενεται δεν προκειται αλλος δισκος τους να φτασει στα επιπεδα του εξαιρετικου writer’s block που ειχαν βγαλει το 2006.

nothing to worry to about

Living thing

Πρώτα βλέπετε αυτό για να καταλάβετε τι παίζει:

http://www.relevantmagazine.com/media/rtv/music-videos/watch/260/strange-town

Μετά ακούτε το δίσκο που είναι μέσα:

Haunted Horse: Songs of Love, Defiance, and Delusion [2009]

Και εντέλει αγαπάτε τους Neon Horse

πολυ καλο το νεο neon horse οντως

σε παρομοια μουσικα ακουσματα ΤΕΛΕΙΟ το ιnterpolοειδες ΕΝΤER THE CHARACTERS των CUSTOMS και το GHOST των (((S)))

Μολις πριν λιγες μερες πηρα πρεφα οτι εχουν βγαλει καινουργιο cd δαυτοι. Και τελικα ειναι καλουλης ο δισκος , σε λιγο πιο alternative επιπεδα, πιο σκοτεινος που σε αυτο εχει βαλει το χερακι του ο παραγωγος του cd που ηταν ο κυριος πισω απο το neon bible των arcade fire.

Να και μια ομορφια απο το cd No Kind Words :slight_smile:

no kind words υποψηφιο για τραγουδι τησ χρονιας απο maccabees

πολυ καλο σε πιο indie - garage οι officer kicks με το citywide curfew γεματο hits

και καποιοι expatriate με το in the midst of this προπερσινο αλλα τωρα ακουγεται μου θυμιζουν λιγο killers ενω το crazy ειναι τρελλα…

Expatriate ηταν ωραιοι στο ροκγουεηβ =)

Οσοι ψιλογουσταρετε indie-electro ας ακουσετε το παρακατω.

Εχει κανει αρκετα μεγαλο μπαμ σε Αμερικη και Αγγλια. Ο κυριος στα φωνητικα ειναι αυτος που δημιουργησε το γκρουπ και ειναι Ελληνας “Αγγελακος” :smiley:

Sleepyhead

The Reeling

Αφου το ακουω ας το ποσταρω τωρα που μου ηρθε. Μεσα στους καλυτερους περσινους δισκους, The Rhumb Line απο τους Ra Ra Riot, τσελο βιολια και αλλα ομορφα στο cd.

The Rhumb Line - Ra Ra Riot (indie rock/indie pop)

Ghost Under Rocks

Dying Is Fine