Iron Maiden, 20 Ιουλίου, Rockwave Festival

Τον Γιάνικ τον Γκερς δεν θα τον ξαναπιάσεις στο στόμα σου… τον Γιάνικ… Τον Γκερς

Γκερς με άσπρο παπούτσι… θεός… μου θυμίζει τους ορεσείβιους που κατέβαιναν για ποτό στην πόλη με δερμάτινο παπούτσι και άσπρη κάλτσα.

Χορεύω Michael Jackson, με καμαρώνουν όλοι, και η άσπρη μου η κάλτσα φωσφορίζει στο στρομπόλι

ΓΚΕΡΣ

ΨΥΧΑΡΑ

ΜΕΙΝΤΕΝΑΡΑ!!!

16 Likes

Το είπα και οταν έγραφα για την συναυλία μόνο αυτό με χάλασε και οχι μόνο εμένα αρκετό κόσμο. Οταν τον άνοιγαν και έπαιζε ήταν εκπληκτικός

πάντως εμένα αυτό που με χάλασε είναι ότι στην αρχή της συναυλίας έκρυβαν τον nicko πίσω από εκείνο το πανί :yum: αναρωτιέμαι γιατί δεν το ανέφερε κανείς!

6 Likes

Υπερβολικοί είστε αν σας χαλάει κάτι τόσο ασήμαντο όπως τα κασκαντεριλίκια του Gers

8 Likes

Όντως. Και καλά ήταν μέρος του σκηνικού που υποτίθεται ότι αναπαριστούσε κάτι σαν πολεμικό οχυρό με καμουφλαζ κτλ. Αλλά γενικά μάλλον ατυχής η επιλογή να είναι τελείως κρυμμένος ο McBrain αφού περισσότερο αφαιρούσε παρά προσέθετε στην σκηνική παρουσία της μπάντας.

1 Like

Ας αναλογιστούμε τι τραγούδια έγραψε ο Gers για να το βουλωσουμε όλοι επιτέλους

13 Likes

Αγαπάμε Gers κυρίως για τις συνθέσεις, μετά για την κιθαριστικη του αξία η οποία φάνηκε στα χρόνια χωρίς Adrian (στα οποία κάνουμε λες και έπαιζε προηχογραφημενος ο Adrian και όχι ο Gers), για την ισορροπία εντός μπάντας, για την ενέργεια, νεανικοτητα και κίνηση που δίνει στην σκηνή και για την απαραίτητη έξτρα δόση τυριού που οι Iron Maiden πάντα είχαν και πρέπει να έχουν!!

9 Likes

Τελικά λέτε για το Metallica φαμιλυ αλλά τα ίδια είστε :wink:

Χειρότεροι είμαστε γι αυτό το νου σου

:joy::stuck_out_tongue_closed_eyes:

1 Like

Θα προσέχω από εδώ και πέρα

1 Like

Ghost Family είναι πλέον.

Ghost Family…Ερχόμαστε :smiling_imp:

1 Like

Εδώ ο Gers παίζει κυνηγητό και σφαλιάρες με τον Eddie ενώ ταυτόχρονα παίζει κιθάρα και ακούγεται (!), αλλά η εξαίρεση θα είναι, αφού ο Panos o Petropoulos είπε ότι ο ηχολήπτης παίζει με το ον/οφφ κουμπάκι και ξεκουρδίζεται η κιθάρα του όταν την πετάει ψηλά, συμφώνησε και ο Μπομπ ο Κατσιόνις :+1:

Legacy Of The Beast Eddie
Πριν από 8 μήνες
This proves janick’s guitar is connected.

Dave Reyez
Πριν από 8 μήνες (τροποποιήθηκε)
I don’t understand this “Janick isn’t connected” comment I see all the time. His guitar comes out the right channel of your speakers. Davey’s comes out of the left. Adrian is the hardest to hear because he is sandwiched right in the middle.

benjamin breeg
Πριν από 8 μήνες
People dont like Janick and his stage moves - so they decide hes not plugged in. They think Steve pays for him, his stage equipment, his guitar tech, his amps, his clothes and just let him dance on stage while someone in the background plays his part

14 Likes

Σόρυ για το νταμπλ ποστ αλλά τα πράγματα είναι σοβαρά.

Στο yt υπάρχουν σχόλια (σοβαρά, όχι τρολιές) από φανς που λένε ότι δεν έπαιξαν το Alexander The Great επειδή δεν τους άφησε ο σύριζα ή ότι τα κυκλώματα δεν τους αφήνουν να το παίξουν γενικά κλπκλπ

Είδα σχόλια για τον Dickinson που πέταξε τον Τίμιο Σταυρό :""""""""""")

Σήμερα είδα ότι κάποιος αρδ έγραψε (στα ΣΟΒΑΡΑ) ότι τα κέρατα του Έντι με κάπα ρο τριγωνικό ραντάρ σε πιλοτική διάβαση δείχνουν τις περιοχές που κάηκαν από τις φωτιές.

Υπάρχει ΤΕΡΑΣΤΙΟ πρόβλημα, κάτι πρέπει να γίνει, σκέφτομαι το Violent Revolution των Kreator σαν μια πρώτη λύση

16 Likes

εν τω μεταξύ δεν χρειάζεται κανέναν ηχολήπτη για να ανοιγοκλείνει η κιθάρα

όλες οι κιθάρες έχουν ποτενσιόμετρα για το volume . Και εννοείται το χρησιμοποιούν όλοι οι κιθαρίστες του πλανήτη γη για να μην ακούγεται βαβούρα - μικροφωνισμοί από τους μαγνήτες . Ειδικά σε τέτοιες εντάσεις ( θυμίζω το κολπάκι που κάνουν αρκετοί μετά το πέρας ενός λαηβ να αφήνουν την κιθάρα στο πάτωμα π.χ. για να ακούγεται feedback. Και μετά θυμηθείτε πόσο έντονο είναι )

Αν και με τον εξοπλισμό των Μεηντεν , δε νομίζω να δημιουργείται noise από κανένα όργανο αλλά τεσπα

Ασχέτως της πλάκας που κάνουμε για το ανωτέρω και επίσης , εφόσον δεν ξεκουρδίζεται η δικιά μου κιθάρα , φανταστείτε πόσο ΔΕΝ ξεκουρδίζεται του Gers …Που την έχει και στα βίντεο που χαζεύω με τον Gillan, άρα φαντάζομαι είναι και αξιόπιστη για εκείνον

1 Like

ηρέμησε τρελέ μου

ο κόσμος είναι καθυστερημένος το ξέρουμε εδώ και αιώνες άλλωστε

άκου maiden ή savatage και θα σου περάσει :stuck_out_tongue:

1 Like

Δεν ειναι ο εξοπλισμος που δημιουργει θορυβο σε συναυλιες Maiden (!)

4 Likes

Ρε εριστικέ… Πάρτε το χαμπάρι, Hetfield και ΣΙΑ δηλώσανε παραίτηση.

Ο Gers είναι γαμώ τους κιθαρίστες και ναι, παίζει live κάνοντας τις καραγκιοζιές του. Επίσης, μαζί με τον Harris είναι από τους βασικούς συνθέτες της μπάντας 30 χρόνια σχεδόν…

8 Likes

Όσα δηλαδή έχουν να βγάλουν σπουδαίο δίσκο :stuck_out_tongue:!

Το καλύτερο με το Alexander The Great ήταν το tweet του Αδώνιδος πιστεύω. Το έχαψε σαν χάνος :joy:.

2 Likes