Iron Maiden, 20 Ιουλίου, Rockwave Festival

Είσαι εξυπνάκιας εσυ ε? Είχε όντως πολύ κόσμο, δεν λέμε όσο sabbath αλλά μέχρι και ο dickinson είχε πει οτι “μου φαίνεστε πιο πολλοί από ποτέ” . Βέβαια νομιζω το 99 (δεν ήμουν εκει) είχε την μεγαλύτερη προσέλευση σε live Μaiden.

Μηπως ο Μπρους ειχε πει και οτι ειμαστε το καλυτερο κοινο; Αληθεια θα ειναι κι αυτο λογικα.

3 Likes

Κόψε κανένα 8αρι από sabbath. Big-4 είναι ρεκόρ εισιτηρίων για μεταλ συναυλία στο χωράφι. λίγο πάνω από 20.000

1 Like

Οι Sabbath και ο Manu Chao είχαν τον παραπάνω κόσμο που έχω δει εγώ στο terravibe και ήμουν και στις δύο Metallica.Δε ξέρω πόσα ήταν τα κομμένα και πόσα τα τζαμπέ αλλά Sabbath δεν υπάρχει σύγκριση ότι είχαν παραπάνω κόσμο.Depech δεν ήμουν και δεν ξέρω.

1 Like

Εάν εννοείς τις συναυλίες του 2007 και του 2008 παρόμοιο κόσμο είχαν.Σιγά την διαφορά.10 και 11 είναι λίγο άστοχο να συγκριθούν και λόγω billing και γιατί οι Maiden προωθούσαν τότε το …Final Frontier.

1 Like

Εννοω του '10 και του '11. Ιδιος χωρος, ιδιο φεστιβαλ, φεστιβαλ με αλλα συγκροτηματα, 26 ευρω αβαντο στο εισιτηριο και παλι πλατη ειδανε :sunglasses:.

'07 και '08 πως ακριβως συγκρινονται; Οι μεν ηταν σε περιοδεια για το …τιποτα και οι δε επαιζαν επετειακο σοου απο τους καλυτερους δισκους τους. Που και παλι, δεν ξερω ποιος ειχε πιο πολυ κοσμο. Στους Μεταλλικα που ημουν παντως, ειχε παρα πολυ. Ας πει καποιος που ηταν και στις δυο. Αν πει οτι ειχαν πιο πολυ οι Μεταλλικα ΟΚ, αν πει οτι ειχαν πιο πολυ οι Μεηντεν τον αποδομω ευκολα και χωρις να ημουν καν στο λαιβ.

μαλάκες τι έχετε πάθει και μας πρήζετε τα αρχίδια στην ειρωνεία ;;;

Στα παπάρια μας πόσοι ήταν στους Μεηντεν και στους Μεταλλικα

Στα παπάρια μας και οι Μετάλλικα

έχει γίνει χοντρός θρεντοκανιβαλισμός

5 Likes

ήταν διαφορετική η χωροταξία σε Sabbath και Big-4 με αποτέλεσμα ο κόσμος να είναι πιο στριμωγμένος.
Oι Sabbath είχαν περίπου 20.000 κόσμο. Οι Metallica το 2007 το ίδιο (25.000 γράφει το review του rocking για αμφότερες αλλά είναι σίγουρα υπερβολικός ο αριθμός). Mε Big-4 ήταν σίγουρα η πιο επιτυχημένη μεταλ συναυλία απο πλευράς προσέλευσης.

1 Like

Καλά χαλάρωσε, για προσέλευση σε συναυλίες μιλάμε και κάνουμε εκτιμήσεις για πόσο κόσμο μπορεί να έχει φέτος

1 Like

για δες πιο προσεκτικά τι συμβαίνει κάθε φορά που κάποιος ποστάρει κάτι εδώ μέσα …

είπαμε , οι Μεταλλικα οι καλύτεροι όλων και σε όλα . Έχουν και θρεντ . Ήμαρτον με την ειρωνεία

Καλή συνέχεια

4 Likes

Για να μην τσακωνεστε, το 2006 στον Waters (που είχε και αγώνα μουντιάλ), κατάφερα να παρκάρω λίγο πριν το Σειριο, τουτέστιν 40 λεπτά περπάτημα. Παράλληλα ο κόσμος παρκαρε στη ΛΕΑ στην Εθνική οδό.

Στους Μετάλλικα πάρκαρα Χαλκίδα:sunglasses:

3 Likes

Το ‘07 η’ το '10;

Εγώ και το 2007 και το 2010 παρκαρα πολύ κοντά :stuck_out_tongue_closed_eyes:

1 Like

Καλά ΟΚ φίλε.

Εσύ αυτό κατάλαβες; Ρώτησε κάποιος πόσο κόσμο είχε σε Σαμπαθ το 2005 και σε Big-4. Εσένα μπορεί να είναι στα παπάρια σου όπως λες, άλλον τον ενδιέφερε. Γράφτηκαν νούμερα που είναι φουσκωμένα. 25.000 γράφει το review του ροκινγκ για Σαμπαθ λίγες μέρες μετά τη συναυλία που επίσης ήταν φουσκωμένο νούμερο.
Του απάντησα. Συγκρίσεις δεν έκανα. Εσύ πχ έκανες.
Μιλάμε για ένα φεστιβαλ στο χωράφι, μιλάμε για την προπώληση, για το τι κόσμο περιμένουμε κοκ. Δε βλέπω κάτι offtopic.

Προφανώς έχει γίνει γιατί κάποιοι προσπαθούν να αποδείξουν ότι το αγαπημένο τους συγκρότημα μάζεψε περισσότερο κόσμο από τα υπόλοιπα, επομένως είναι και καλύτερο συγκρότημα από τα υπόλοιπα.

1 Like

Σωστός ο Korn. Κάνουν λες και έχουν μερίδιο στις εισπράξεις.

1 Like

Kαλή ώρα;

Εγώ μια φορά σε αυτό απάντησα γιατί τυχαίνει να γνωρίζω τι εισιτήρια κόπηκαν.
Eπίσης, μπορείς να δεις και το review παρακάτω:
http://www.rocking.gr/live/Rockwave_2005_Black_Sabbath_Velvet_Revolver_Black_Label_Society_Wastefall/2510

Εγώ λέω ότι το ρεκόρ ήταν πέρυσι στους evanescence. Ή καλύτερα στην ελληνική μέρα με rotting Christ και 1000mods.

1 Like