Kαλύτερο σουηδικό συγκρότημα όλων των εποχών

εγώ αν και ΑΒΒΑ φαν έπρεπε να ψηφίσω Ace of Base… τι θεά που ήταν τότε η ξανθιά! :cry:

Εμένα το πρώτο σουηδικό συγκρότημα που μου έρχεται στο μυαλό είναι οι Therion :stuck_out_tongue:

abba :smiley:

Cult of luna ΡΕ!

Πανω απο ολα Bathory.

Μετα αλφαβητικα…Amon Amarth,At the Gates,Dark Tranquillity,Dissection(και μαζι και ολες οι γαματες μπαντες του σουηδικου black οπως οι Dawn,oι Vinterland,οι Sacramentum κτλπ),Lost Horizon και The Haunted.

Heavy Load ρεεεεεεε!

Απλά το Full Speed At High Level “σβήνει” ότι έχει βγει από τότε μέχρι σήμερα. ΟΚ αστειάκι , αλλά όταν έχει μέσα το Storm και έχει βγει το 78 τότε μιλάμε για μνημείο. κάτσε να ψηφίσω κιόλας.

προσωπικο αγαπημενο οι candlemass. Μετα οι at the gates,dark tranquillity και οι bathory.

Αt the Gates, στεγνά. Κάτι παθαίνω όταν ακούω το Slaughter of the Soul… Φρενίτιδα μάλλον.

spiritual beggars :smiley:

1.opeth (πού ειναι οι opeth oeo?)
2.candlemass
3.hammerfall
4.bathory
5.europe

edit : και ΑΒΒΑ φυσικαα

Ποσο χαιρομαι που ειναι οι Bathory πρωτοι ! 8)

απο αποψη πωλησεων και επιτυχιας ειναι οι abba και οι roxette,οι abba εχουν πουλησει 370 εκατομμυρια δισκους και οι roxette 75.Παντως στο ειδος τους οι bathory και europe ειναι κορυφαιοι.

και εμενα ειναι το αγαπημενο μου συγκροτημα,ειμαι 32 τους ακουω απο πιτσιρικας,δεν παιζονται φανταστικο συγκροτημα!!!

εχω ξαναποσταρει;;; δν ξερω…
παντως κρινοντας αναλογα με τα γουστα μου υποστηριζω europe…
αγαπημενα μου επισης hellacopters, hardcore superstar, crashdiet, backyard babies…μ αρεσουνε επισης οι entombed…

Bathory.
Αν ειχα και δευτερη ψηφο θα το εριχνα Therion , της Time Shall Tell/Of Darkness εποχης.

[SIZE=“5”]Heavy Load !

Heavy metal angels, metal and leather[/SIZE]

:smiley:

Λείπει πράμα από το poll :stuck_out_tongue:

Πεστα ρε Δισκοβολε !!! =D>

Για λιγους και εκλεκτους.8)

Heavy Load παντου και απο την ταρατσα ντου ρε !!! :metal:

xωρις ABBA τo poll θεωρειται ημιτελες[-X

candlemass χαλαρα κιολας… χωρις καν δευτερη σκεψη…δισκαρες απτα πρωτα μεχρι σημερα…