Kαλύτερο σουηδικό συγκρότημα όλων των εποχών

Δεκτό αυτό. Απλώς ο Scourge of God μίλησε για ιεροσυλία και αυτό σχολιάζω. Ο Davidian καλά κάνει και του αρέσουν αυτά που του αρέσουν.:lol:

pain of salvation απο αυτα που υπαρχουν κ απο αυτα που παραληφθηκαν therion :smiley: (εμ λατριες ειναι αυτες… :stuck_out_tongue: )

Νταξ υπερέβαλα με το “ιεροσυλία” ναι.:roll:
Οι Opeth είναι πρωτοπόροι , ναι , αλλά δεν θα τους έλεγα καλύτερους όλων των εποχών. Στο είδος τους είναι κορυφή.
Αντίθετα οι In Flames για μένα δεν μπορούν να μπουν. Εμπορική επιτυχία έχουν με το παραπάνω (δεν είναι αυτός ο ορισμός του κορυφαίου για να αποφύγω παρεξηγήσεις), καλοί παίκτες είναι , αλλά οι At The Gates που ξεκίνησαν μαζί τους (για μένα) είναι πολύ ανώτεροι.
Μήπως είναι και αυτό υποκειμενικό?

Καλά Μοrgana Lefay κανείς?:-k :!:

Ε, δεν ξέρω. Απλώς νομίζω πως με βάση το σκεπτικό σου (με το οποίο κατά βάση συμφωνώ), δε θα έπρεπε να είναι ούτε οι Pain of Salvation νομίζω… :-k

Λοιπόν, όσον αφορά τις δικές μου προτιμήσεις, δε θα πω κορυφαία συγκροτήματα, αλλά θα πω αγαπημένα.

  1. Οpeth
  2. Pain of Salvation
  3. In Flames
  4. Arch Enemy

λιγότερο ακούω Meshuggah και Dark Tranquillity.

Talisman με τις παντες :smiley:

Opeth ρεεεεεε!

europe δαγκωτο !!!8)

EUROPE - OPEN YOUR HERT - JOEY:dizzy:

at the gates κατα τη γνωμη μου…αλλα και παλι ειναι παρα πολλα ωραια συγκροτηματρα απο σουηδια…:roll:

Ψήφισα Bathory (Blood On Ice, Nordland I & II).

Αλλά δε μπορώ να παραλείψω:
At the Gates (Το κόκκινο του ουρανού είναι δικό μας)
Opeth (Blackwater Park, Deliverance)

Dark Tranquillity, Amon Amarth, Darkane… και ο “πολύς” Vintersorg που αναφέρθηκε πιο πριν.8)

Οι αγαπημένοι μου Σουηδοί είναι οι Spawn of Possession, Meshuggah και Insision! Παλιά που ήμουν προγκάκιας την έβρισκα με Pain of Salvation και Opeth αλλά τώρα πάνε αυτά!

Ευγε ευγε ! 8) Οτι ανεφερες ειναι εξαιρετικο!

Δικε μου ! Με darkane δεν εχω ασχοληθει και παρα πολυ.

Roxette…

UNLEASHED

Πλακα κανετε και δεν εχετε Opeth… καταμακραν καλυτεροι απο καποια συγκροτηματα της ψηφοφοριας…

Καταμακράν είναι ένα μακρύ καταμαράν? :-k

Σαν αυτό εδώ ας πούμε?

opeth για μενα

Θα πω heavy load οχι επειδη ειναι καλυτεροι απο τους αλλους αλλα επειδη μα ρεσουν εμενα…Δυο αλμπουμς φωτια…Παρολατα μου αρεσουν και τα υπολοιπα συγκροτηματα του πολλ οπως και επισης η νεα ροκ σκηνη που υπαρχει…Ορεμπρο μερια…

Akyro poll otan den anaferete eidos kai yparxoun oi ABBA. Den tithetai erotima…