Katatonia live in Greece

Το επιβεβαιώνουν και οι pig destroyer :stuck_out_tongue:

και ξαναλεω, εγω ειμαι ενας απλος ακροατης και λεω αυτο που ακουω, οκ; καταλαβενετε τι λεω; δεν ξερω απο μουσικη. στους κανονες του φορουμ δεν ειδα κανεναν κανονα που να λεει οτι στο φορουμ θα γραφουν μονο αυτοι που παιζουν μουσικα οργανα η εχουν αμεση σχεση με τη μουσικη…

Την επόμενη φορά που θα τους δω λαιβ θα τους ρωτήσω τι έχουν να πουν για την απουσία μπασίστα. :stuck_out_tongue:

edit: στον rip_noob πήγαινε αυτό.

Σε βλεπω ωρα και χτυπιεσαι για αυτο παρεμβαινω αλλα μια σημειωση…Στο λαιβ πας να ακουσεις τη μπαντα να παιζει λαιβ.Ξερεις η δεν ξερεις απο μουσικη δεν εχει σημασια νομιζω.

συμφωνω, δεν νομιζω να υπαρχει ανθρωπος που να πηγαινει να δει μια μπαντα να παιζει κονσερβα, εννοειται. αλλα τι να κανουμε που το συγκροτιμα αποτελειται απο 4 μελη; αυτο προσπαθω να πω τοση ωρα.

Αν και δεν ξέρω πόσο νόημα έχει πλέον αυτή η συζήτηση, έρχομαι να σου θυμήσω το πρώτο ποστ μου για τους σεσιονάδες. Αν δεν ξέρεις τι είναι ο σέσιον μουσικός πες το να εξηγήσουμε.

φυσικα και ξερω. απλα η μπαντα ειχε 2 επιλογες, η μια ηταν η λυση της κονσερβας (η πιο ευκολη) και η δευτερη ειναι οι σεσιοναδες. καλως η κακως διαλεξαν την πρωτη και ειναι δικαιωμα τους.
νταξει ας το ληξουμε το θεμα. σε λιγο θα αρχισουν να ποσταρουν τα παιδια που πηγαν στη σημερινη συναυλια.

back from athens

ειδα λιγο sirenia
αδιαφοροι για μενα

και ΚΑΤΑΤΟΝΙΑ
οι οποιοι γαμησανε

φοβερη ενεργεια και ανταποκριση του κοινου (ουτε οι lost να ητανε)

το σετλιστ ειναι το ιδιο με θεσαλλονικης

headbanging
και παλι headbanging

τα νεα μελη οντως δεσανε πολυ με τους υπολοιπους
και τωρα εχουμε 4 μαλλιαδες!! :stuck_out_tongue:

ρισπεκτ στο μπλουζακι του νεου κιθαριστα dawn of the dead!!

και ρισπεκτ στο τελειωμα της συναυλιας
με τις πρωτες νοτες του demon των θεων ENTOMBED

Έφτασα λίγο πριν ξεκινήσουν οι ΚΑΤΑΤΟΝΙΑ,οπότε για τους άλλους 3 θα μιλήσουν άλλοι… :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

Για 1:30 ώρα τα πήραν όλα κι έφυγαν!!!
Μπορεί ο ήχος να ήταν ψιλομέτριος…η φωνή κάποιες φορές μπούκωνε…τουλάχιστον προς τα πίσω που ήμουν εγώ…
Αλλά τα παλικάρια έσπειραν!!!
Οι δύο καινούριοι έχουν δέσει μια χάρα και δε φάνηκε κανένα κενό!!!
Κοπάνημα,επικοινωνία,κέφι,όρεξη…άψογοι…
Για μένα ήταν από τις πιο αρχιδ@τες εμφανίσεις που έχω δει!!!
Πάντα τέτοια!!! 8)

Οι daylight misery σε ενα κομματι τους καναν και περασμα απο The Ar ή μου φανηκε?

Άψογοι οι Katatonia… πολύ θα ήθελα κάποιο απο τα πολύ παλιά τραγούδια τους, αλλά οκ. Αυτό που είδαμε ήταν πραγματικά δυνατό και συμπαγές, αυτό μετράει. Εκεί που ήμουν ο ήχος ήταν αρκετά καλός θα λεγα. Το συγκρότημα γεμάτο ενέργεια. Τα τραγούδια μια χαρά. Ε, δεν έχω να πω κάτι πρωτότυπο, το λάιβ ήταν γαμάτο, απλά.

Sirenia… είμαι απο κείνους που εκτιμούν τα πρώτα δύο άλμπουμ τους, αλλά το λάιβ τους παραήταν ρε γμτ… τόσα προηχογραφημένα μέρη, έλεος. Συν οτι κυριαρχούσε αυτό το “νεότερο στυλάκι” πολλών απο αυτές τις μπάντες, το πιο προσιτό και λάιτ, και πολύ πιο βαρετό. Που είναι οι μέρες των Tristania. Τέσπα, κάποιοι είδα τους ευχαριστήθηκαν πάντως. Άλλοι πάλευαν να κρατήσουν τα χασμουρητά τους. Πολύ όμορφη η τραγουδίστρια.

Θα ήταν προτιμότερο να λέγονται εντυπώσεις από Katatonia, sorrowfull angels & daylight misery.
Οι Sirenia δεν έπαιξαν ποτέ live.

Katatonia τρομεροί! Τα είπαν όλα οι προηγούμενοι.

Δόξα και τιμή στον Χάρη Κατινάκη και στα μουσικά ρουσφέτια του.

Δόξα και τιμή στις ελληνικές “μέταλ μπάντες” που πάντα θα τους γουστάρουν μόνο φίλοι και συγγενείς γιατί παίζουν ότι παίζανε οι άλλοι πριν απο 15 χρόνια.

Δόξα και τιμή στον κιθαρίστα των Daylight Misery (τον δεξιά όπως βλέπαμε) που πάλευε με την κιθάρα του και η κιθάρα του μαυτόν. Τελικά νίκησε η κιθάρα.

Δόξα και τιμή στον εξαερισμό του Gagarin που ρούφαγε όλα τα μπάφια…

Δόξα και τιμή στους Sirenia, το playback ακόμα και στο μπάσσο και το ένα κομμάτι που παίζανε επι 1 ώρα και είκοσι λεπτά.

Δόξα και τιμή στην barwoman που έπαιζε πετρα μολύβι χαρτί με έναν μαντράχαλο

Δόξα και τιμή στον τύπο με την μάσκα αερίων

Δόξα και τιμή στον τύπο με το μπλουζάκι sadus που πέταξε τις κορυφαίεες ατάκες κράζοντας μέχρι να βγούν οι Κatatonia…

Και πάλι καλά που βγήκανε οι Katatonia και θυμηθήκαμε ότι για αυτούς είχαμε πάει

επειδη εγω δεν πηγα ι sirenia itane σκατα

αμα πηγαινες ομως:!:

μα δεν ξερω τι κανανε πεξανε σκατα ι οχι ??? περημενω απαντιση

Είδες δουλειά που κάνει το ερωτηματικό?!:wink:

Οι Sirenia ΔΕΝ παίξανε LIVE, έπαιζε playback, πλήκτρα, φωνές, μπάσο.
αυτά

αντε μπραβο πειτε τα και σεις! Ειπα και γω μονο εμενα μ φανηκε οτι ηταν playback? Αφου εβγαζε μια κραυγη αυτη(λεμε τωρα),αφηνε το μικροφωνο και η κραυγη συνεχιζε. Ελεος για ηλιθιους μας περνανε? Θελουν και live τρομαρα τους.

Έχω να προσθέσω κάτι… Είναι γεγονός ότι οι τρέσες (μαλλιών) έχουν σπείρει και στις μέταλ μπάντες! :lol: Για όσους δεν κατάλαβαν η σπόντα πάει για την τραγουδίστρια των Sirenia:p . Όντως τα περισσότερα ηχογραφημένα, η τύπισα ζούσε στο βασίλειό της και δεν είχε καμία επικοινωνία και επαφή με τον κόσμο. Από μουσική δεν το συζητάμε…βλ. Nightwish, Theatre Of Tragedy, Leaves Eyes, μπλα μπλα μπλα…σε πολύ κακή απομίμηση.
Προσωπικά για τους Katatonia δεν έχω λόγια. Όσοι πιστοί προσήλθαν, ένιωσαν και κατάλαβαν. Απίστευτη μπάντα και η σημερινή βραδιά ήταν μια από τις καλύτερες που έχω ζήσει. Αδρεναλίνη να χτυπάει στο κόκκινο και δεν ήξερα αν ήθελα να κλάψω ή να τα σπάσω όλα! ΜΠΑΝΤΑΡΑ!!! Κακό του κεφαλιού τους για όσους δεν πήγαν:p
Μετά μείναμε και για φωτογραφίες. Τα μέλη κάθισαν αρκετή ώρα και συζητούσαν με τους θαυμαστές, ειδικά ο ντράμερ πολύ φιλικός! Αλλά η μεγάλη αγάπη δεν αλλάζει…ANDERS!!! Ax…:smiley:

#-o
Εcho το λενε…

Οταν λεει playback φωνες ο αλλος εννοει τη χορωδια και κατι samples, η τραγουδιστρια live ηταν, ελεος :Ρ