Kreator - 20/01/18 Θεσ/νικη, Principal - 21/01/18 Αθήνα, Piraeus 117 Academy

Παιδες, η ολη συζητηση ειναι OFF TOPIC, μην το κουραζουμε αλλο. Καλυτερα να ανοιχθει ενα αλλο topic για να μπορει και αλλος κοσμος να παρει μερος στην κουβεντα.
Αντε…3 μηνες ακομα ρεεεεε!!! KREATOR για 5η φορα νομιζω. Εγγυηση οπως παντα και γουσταρω που θα ειναι μαζι και οι Vader.

2 Likes

@Leper_Jesus συνδέθηκα μόνο και μόνο για να επαινέσω το κουράγιο σου που ξεκινήσες μια τέτοια κουβέντα εδω.

@Rebel (όχι προσωπικά, και στις υπόλοιπες φωνές που σημειώνουν πως πρέπει να περιμένουμε την απόφαση της “δικαιοσύνης”) προφανώς κάπου θεωρώ πως χάθηκε το νόημα των λεγομένων του leper. Η απάντησή σου, όσο και αν διαφωνώ προσωπικά, μου φαντάζει τουλάχιστον άστοχη. Ο leper, όπως εγώ ανέγνωσα τις θέσεις του, δεν έχει να κάνει με το αν είναι “ένοχοι” ή “αθώοι”. Δεν έχει καν να κάνει με τις λεπτομέρειες της υπόθεσης και το άν πραγματικά κάναν το έγκλημα για το οποίο βρέθηκαν κατηγορούμενοι. Αντιθέτως, το ξεκαθάρισε αυτό εξαρχής -δεν μιλά για τη νομική πλευρά, ούτε για την “ηθική”, αλλά για την ουσιαστική συζήτηση για τις κοινωνικές παθογένειες. Έχει να κάνει με τον (όχι και τόσο) συγκεκαλυμμένο σεξισμό που όζουν τόσο οι δηλώσεις τους (αν και κατανοητά αυτές έχουν γραφτεί από δικηγόρους και όχι από τους ίδιους) όσο κυρίως οι αντιδράσεις της “κοινότητας” του μέταλ. Σεξισμός δεν είναι μόνο η “σεξιστική βία”, δεν χρειάζεται να προβείς σε τέτοιες πράξεις για να καταστεί σαφές πως είσαι σεξιστής, ή στην τελική για να ασκήσεις βία, σωματική ή ψυχολογική. Έναυσμα, και πολύ καλό νομίζω, ήταν τα λεγόμενα του leper για να γίνει, όσο είναι αυτό δυνατόν από ένα φόρουμ, μια πιο βαθειά συζήτηση περί τέτοιων ζητημάτων.

Ε μιλάμε για διαφορετικά πράγματα τότε ρε παιδιά.

Aπό το rockhard copy paste
Oι DECAPITATED που βρίσκονται στις φυλακές του Los Angeles από τις 9 Σεπτεμβρίου περιμένουν να αρχίσει η διαδικασία έκδοσης στην κομητεία Spokane στην Ουάσινγκτον. Ο ντράμερ Michal Lysejko και ο κιθαρίστας Waclaw Kieltyka έχουν ξεκινήσει τη διαδικασία έκδοσης από τη Δευτέρα, 2 Οκτωβρίου, ενώ ο τραγουδιστής Rafal Piotrowski και ο μπασίστας Hubert Wiecek θα μεταφερθούν αργότερα. Η μπάντα θα αντιμετωπίσει τις κατηγορίες για απαγωγή και βιασμό στο Spokane που προέρχεται από ένα περιστατικό που αναφέρθηκε ότι έλαβε χώρα μετά από μια συναυλία εκεί, στις 31 Αυγούστου.

Οι DECAPITATED συνελήφθησαν στις 9 Σεπτεμβρίου στην Santa Ana της Καλιφόρνια και σύμφωνα με το υποτιθέμενο θύμα κατά την ακροαματική διαδικασία της 11ης Σεπτεμβρίου, «κάθε μέλος της μπάντας την βίασε» εκείνη τη νύχτα. Οι DECAPITATED αρνήθηκαν από τότε αυτούς τους ισχυρισμούς και ο πληρεξούσιος δικηγόρος του συγκροτήματος Steven Graham προσέφερε στο The Spokesman-Review νέες πρόσθετες πληροφορίες σχετικά με το γιατί πίστευε ότι η μπάντα είναι αθώα, λέγοντας τα εξής:

“ Έχουμε μάρτυρες που μπορούν να καταθέσουν στο γεγονός ότι ο κατήγορος ήρθε να επισκεφθεί τη μπάντα με δική της ελεύθερη βούληση”, είπε. “Ο κατήγορος έχει τεκμηριωμένο ιστορικό παροχής ψευδών πληροφοριών στην αστυνομία που χρονολογείται από το 2014”.

Μια αναφορά της αστυνομίας που δόθηκε στην ομάδα υπεράσπισης αυτή την Τρίτη, αναφέρει έναν άγνωστο, πιθανώς άνθρωπο ασφαλείας του χώρου, να αναφέρει ότι είδε τις δύο γυναίκες να ενοχλούν το συγκρότημα σε τέτοιο σημείο όπου η μπάντα αναρωτιόταν αν πρέπει να τις απωθήσουν με τι βία. Στην αστυνομία ανέφερε πως αφού είχαν μαζέψει όλο τον εξοπλισμό, είδε μέσα από τις πόρτες του tour bus τη μια γυναίκα να κρατάει ένα μπουκάλι που πιθανολογείται ότι περιείχε αλκοόλ, ενώ μερικά λεπτά αργότερα ήταν έξω από το λεωφορείο και κάπνιζε τσιγάρο. Στο τέλος είδε τη φίλη του θύματος να περπατάει στο δρόμο και να μιλάει στο τηλέφωνο όντας πάρα πολύ θυμωμένη.
Δεν παίρνω θέση προφανώς…Απλώς ήθελα να τονίσω ότι ίσως υπάρχουν ακόμη πολλές πτυχές

ρε μας τα κανατε τσουρεκια με τους Πολωνους, στα τετοια μας τι θα τους κανουν και τι εκαναν . KREATOR μονο λεμε…!!!

1 Like

Φίλες legolas ανεξάρτητα του ότι είμαστε εντελώς off topic , η ζωή μας δεν μπορεί να είναι ενα ξέρο “μεταλ να γουσταρουμε και να πάνε γαμηθούν όλα τα άλλα !”. τι πάει να πει δηλαδή kreator μονο ; να γαμιέται το σύμπαν φτάνει εγώ να πήγαινω συναυλίες και να κοπανιέμαι ; Αν μη τι άλλο ένας αληθνός φαν των kreator θα έπρεπε να έχει κάποιες ελάχιστες κοινωνικές ευαισθησίες

Αυτο καταλαβες ? Κριμα…Το ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ τοπικ ειναι για το live των kreator, αν θελεις μπορεις ελευθερα να ανοιξεις νεο με το κοινωνικο θεμα που προεκυψε…

Αυτο ακριβως που εχω πει και εγω εδω και μερες. Ανοιξτε ρε παιδες ενα αλλο τοπικ να το κουβεντιασουμε αμα θετε. Εδω ειναι για την συναυλια των Kreator,των Vader και των Dagoba…

Εισιτηρια των 25€ εως σημερα μεσημερι εχει Θεσνικη παντως…

3 ΜΕΡΕΣ ΡΕ… 3 μερες ακομα, ειμαι σε απολυτο Kreator mood και οσο προχωραει η βδομαδα η αρρωστια επιδεινωνεται… Γιατρε δεν με πιανει τιποτα, τι να κανω???

1 Like

Φαε φασολαδα…

1 Like

Μαλλον παει καλύτερα. Κουνηθηκανε εστω και τελευταια στιγμη αυτα τα live που γινονται τώρα αν και ειναι πολλά και απανωτα και μετα απο εναν Δεκεμβριο φωτια απο εισφορες. Kreator θα αποφασίσω τελευταία στιγμή. Εχω ξαναδεί προσφατα και ο MP, πλεον τα λεει λιγο πεθαμένα. Απο την άλλη, το setlist που είδα είναι ωραίο. Θα αποφασίσω εκεινη τη μερα αναλογα με το πως θελω να χαλασω τα $ μου.

Με δολάρια πληρώνεις;;; :stuck_out_tongue:

Μην το σκεφτεσαι καν, η μπανταρα ηταν και ειναι εγγυηση στα live.

2 ΜΕΡΕΣ ΡΕ…

“Εχω αρρωστησει και δεν ειμαι καλα, σαν και εσενα μπανταρα καμμια…”

1 Like

Ούτε οι Maiden;

1 Like

Mille ολε ολε ολεοοοοο, Mille ΟΛΕ, Mille ολε ολεοοοο …Τοοοο μυαλο μου εχεις καψει, μια ζωη με τα cd σου εχω περασει, εχω αρρωστησει και δεν ειμαι καλα, σαν και εσενα μπανταρα καμμιααααα

2 Likes

Οι Maiden ειναι θρησκεια, οχι μπαντα.

3 Likes

Ωρες εμφανισης:

DAGOBA: 19.30
VADER: 20.30
KREATOR: 22.00

3 Likes

Ωραίος!

1 ΜΕΡΑ ΡΕ…

Ανυπομονω, μου ελειψαν τοσο πολυ, εχω να τους δω απο το 2012 και θελω την δοση μου. Καλα να περασετε οσοι πατε Θεσσαλονικη σημερα.