Latest activity

Ρε παιδιά, αυτό το “latest activity” που βγαίνει στο profile του καθενός από τι προκύπτει; Η ώρα είναι ακριβής που γράφει; Τι διαφορά έχει με το “You last visited:” που έχεις όταν μπαίνεις, πάνω δεξιά, κάτω από το “Welcome”;

Ευχαριστώ.

Το latest activity δείχνει την τελευταία φορά που πλοηγήθηκες(sic)μέσα στο φόρουμ, ενώ το you last visited την τελευταία φορά που άνοιξες το σάιτ χωρίς να είσαι καθόλου μέσα. Έτσι νομίζω τουλάχιστον.

Δεν ξέρω τι εννοείς με την “πλοήγηση”, όμως, για παράδειγμα, σήμερα διάβασα 2-3 threads και όμως λίγο νωρίτερα το “latest activity” μου ήταν χτεσινή ημερομηνία και ώρα.

Όσο για την ώρα, ξέρεις αν αυτή είναι GMT ή Ελλάδας; Ή τέλος πάντων αν έχει να κάνει με τις ρυθμίσεις του χρήστη;

edit: αυτή τη στιγμή το latest activity αλλάζει συνεχώς, αλλά νωρίτερα είχε κολλήσει στο χτες. Σ’ ευχαριστώ.

Εγω ειχα την εντυπωση οτι το latest visit ειναι η τελευταια φορα που απλα μπηκες στο site με το λογαριασμο σου ενω το latest activity ειναι η τελευταια φορα που ποσταρες κατι.

Ακριβώς αυτό.

Το Current Activity είναι και το latest.

Απλά μπορεί να μην κάνει update από τον server για κάποιον λόγο, συμβαίνουν αυτά, σε κάθε περίπτωση θα φτιάξει.