Αlice in Chains

Ρουφάμε!

3 Likes
2 Likes

Πατησα καρδουλα πιο γρηγορα κι απο τον Flash οταν ειδα το ποστ.

Τι ηχαρα ειναι αυτη ε? Πολυ ωραια εκτελεση και δεν το περιμενα.

Κανενας δεν ειναι Layne Staley, αλλα καποιοι ειναι Gavin Rossdale και William Duvall και βοηθανε να λιωνουμε ακομα με Alice In Chains.

2 Likes


Οι Alice In Chains τιμήθηκαν από το MoPOP, ένα μουσείο που ίδρυσε ο πολυεκατομμυριούχος Paul Allen, ο δεξιά σε αυτή τη φωτό


(καταλάβατε τώρα γιατί ήταν πολυεκατομμυριούχος :joy:). Είναι και στην πόλη τους, ακριβώς δίπλα στο περιοβόητο Needle. Έγινε λοιπόν ένα stream στο οποίο συμμετείχαν οι παραπάνω, ωραίο γενικώς, καλή μείξη διαφόρων που μιλάνε για τους AIC, που παίζουν τραγούδια τους, που προτρέπουν για donations :stuck_out_tongue:. Με χαρά διαπίστωσα ότι δεν τους απασχόλησε καν η χήρα Cornell, ενώ είχαν καλέσει όλη την υπόλοιπη οικογένεια του Chris (μάνα, αδέρφια, άσε που η manager τους είναι η πρώτη του σύζυγος η Susan Silver). Καλή εμφάνιση Mastadon :astonished:, οι Metallica είπαν το Would?, η Ann Wilson των Heart είναι φανταστική, ο Lanegan θα μπορούσε να είναι ο τραγουδιστής τους στα πιο “μαλακά” τους τραγούδια, ωραία εικόνα που πήγανε βραβεία και στις οικογένειες του Mike Starr και του Layne και ο Sean κάθησε μαζί τους και μίλησε. Layne ίδιος με τον πατέρα του ε.

Ο Cantrell κανονικός βλαχοδήμαρχος στη μουσική σκηνή ε, με έναν σωρό κόσμο έχει επαφές, μέχρι και ο Davey Johnstone, ο κιθαρίστας του Elton John μίλησε και έλεγε πόσο πολύ γουστάρει το Facelift (στο οποίο μπορώ να πω ότι αναφέρθηκαν ίσως και οι περισσότεροι).

Star του βίντεο, μάλλον ο σκύλος του Mark Arm :joy:


Εδώ το βίντεο:

9 Likes
2 Likes

Πολυ πολυ πολυ καλο.

6 Likes

Με την πρωτη ακροαση κατι με ξενισε, αλλα απο τη δευτερη και μετα αυτο το country western feeling το αγαπησα!!

4 Likes

duff δυνατός επισης

4 Likes

Εξαιρετικό, με κέρδισε με το πρώτο άκουσμα.

1 Like

Τι τεραστια κομματαρα ειναι τελικα το Atone, και ποσο καλυτερο γινεται με καθε ακροαση?

Παιζει να το θεωρουσα τοπ 10 ή τοπ 20 στην χειροτερη τραγουδι Alice In Chains αν ηταν τραγουδι της μπαντας.

Και στιχοι, και μελωδιες, και συναισθημα, και γενικα μια απιστευτη ομορφια.

2 Likes

Τι είναι το Mad Season? Τώρα το πέτυχα αυτό.

Συγκρότημα ήταν. Για την ακρίβεια supergroup με μέλη από Aic, Pearl jam και Screaming trees

3 Likes

Ο ανθός του Seattle ήταν :stuck_out_tongue:

6 Likes

Εχει βγαλει και νεο κομματι. Θυμιζει περισσοτερο Alice αυτο.

1 Like

Πριν το ακουσω, ποσο περισσοτερο δηλαδη? :sweat_smile:
Το Atone ειναι λες και ειναι βγαλμενο απο το BGWTB

Τι δισκαρα θα βγαλει ρε παιδια ο Καντρελλαρας?

7 Likes

Ανατρίχιασα βραδιάτικα…

2 Likes

Τρομερό.

1 Like

Και μπαίνει στα καπάκια μετά το “Black Hearts And Evil Done” και άντε γεια!

Η πρώτη ακρόαση μου άφησε μια γλυκιά και νοσταλγική αίσθηση. Σαν να συναντάς έναν φίλο από παλιά.

Μου αρέσει πολύ και ας φέρει πολλά στοιχεία καντρι, όπου δεν είμαι καθόλου φαν. Ποικίλει και στα συναισθήματα.

Θα σκάσω όμως! Τι μου θυμίζει το Prism of Doubt ρε;;;; Κυρίως η φωνητική μελωδία στο κουπλέ.

1 Like