Linkin Park in Athens, 25/6

φιλε μου εισαι κατεγιστικος!μπραβο σου!τα πες τελεια μπορω να πω!
αυτο προσπαθω και γω να πω σε τοσα ποστς…οτι αυτα τα κομματια δεν θεωρουνται ουτε μπαλαντες ουτε καν μπαλαντοειδη… δηλαδη στο from the inside πρωτα αναπτυρες και μετα μπουνιδια?χεχε!
και νταξει το lonely day εχει και τη μεταλια του μεσα.τι να πεις για το lost in hollywood?
και στη τελικη οποιος παει με σκοπο να κοπανηθει μπορει να κοπανηθει και με το what i’ve done και με την μπαλαντα το in the end.αντε και με την μπαλαντα crawling.(αλλα λιγοτερο γτ θα σε πιασουν οι συναισθηματισμοι…)

γτ να μην τους συγκρινουμε με soad?ελεος ρε παιδια.κοιταχτε πωλησεις,κοιταχτε λαιβ.ουτε καν υπαρχουν πια οι soad σν μπαντα.

Εντάξει ρε παιδιά γίνεστε αστείοι ώρες ώρες… Κόφτε λίγο τον fanboyισμό…

Το “παλικαράκι” στα 16 του μάλλον έχει αρκετά ακούσματα για να κρίνει τους Linkin Park που άκουγε στα 13 του… Ούτε έξυπνος ούτε παντογνώστης το παίζω αλλά όταν βγαίνει ο καθένας και λέει τα χίλια μύρια για τους LP εε εδώ σηκώνει κουβέντα το πράγμα. Είπαμε καλοί, είπαμε κι εγώ μέσα θα’μαι και θα γουστάρω αλλά κόψτε κάτι και ανοίξτε λίγο το μυαλό σας. Κακό δεν κάνει.

Το In The End δηλαδή τι είναι άμα δεν είναι μπαλαντοειδές; Μπαλαντοειδή δεν είναι μόνο τα κομμάτια που χορεύουμε στα παρτάκια με την κοπελίτσα μας. Άμα η γέφυρα του συγκεκριμένου κομματιού ή τα κουπλέ του Crawling δεν σου φαίνονται αρκετά soft ωστέ να φέρνουν σε μπαλάντα τότε τι είναι αρκετά soft; Εκτός αν είχατε την εντύπωση ότι μπαλάντες είναι μόνο τα κομμάτια στυλ Still Loving You με τον χαρακτηριστικό ρυθμό στα drums και το επίσης χαρακτηριστικό ξέσπασμα στο refrain…

Και ως μουσικοί, μια και το πας εκεί φίλε linkin (ωραίο nick ρε! δεν φαίνεται καθόλου ο σκοπός της εγγραφής σου) οι LP ακόμα έχουν πολλά ψωμιά να φάνε (για να χρησιμοποιήσω την έκφραση του αγαπητού signal -όχι δεν τα’χουμε κάνει πλακάκια-) για να φτάσουν τις πραγματικά μεγάλες μπάντες που ακόμα και σήμερα μνημονεύονται για την προσφορά τους στην μουσική, σαν τους Kiss για τους οποίους έγινε λόγος σε προηγούμενες σελίδες.

Δηλαδή αν κατάλαβα καλά την 25-6-2008 θα θρηνήσουμε θύματα από το ξύλο που θα πέσει…

Έχουμε εδώ topic για την Αρβανιτάκη ρε παιδιά; :-k

edit: Αυτό το “κοιτάχτε τις πωλήσεις” καραμέλα έχει γίνει.

Μουσικά οι soad είναι ανώτεροι.Το δεν υπάρχουν είναι σχετικό…Αλλά με αυτά δεν βγάζουμε άκρη.Εσείς γουστάρετε lp εμείς όχι…γούστα !

φιλε μου εκανα εγγραφη εδω για να γραψω σχετικα με την συναυλια αλλα με τις τοσες ανακριβειες που διαβασα,περα απο το οτι μου επεσαν τα μαλλια,δεν μπορουσα να κρατηθω…

εγω φιλε μου σπουδαζω διοικηση επιχειρησεων,αν λοιπον βρεθω σε μια κουβεντα φοιτητων ιατρικης δεν θα τους πω εγω τι ειναι οι χιαστοι και τι ειναι η σκολυκοειδητιδα(καλα καλα δεν ξερω πως γραφεται… :smiley: )

την συγκριση με τους soad την εκανα ως προς την μπαλαντα και οχι ως προς την γενικοτερη πορεια και των 2 συγκροτηματων που μου αρεσουν πολυ…

οχι μπαλαντα λοιπον αλλα μπαλαντοειδες…hahahahahhahah:: :lol: οπως

μπαλαντοειδες οπως:
ροκοειδες:lol:
μεταλοειδες:lol:
χιπχοπειδες:lol:
ραποειδες:lol:
εντεχνοειδες:lol:
κλασικοειδες:lol:
μπουζουκοειδες:lol:
αλλα να μη ξεχασουμε και το νεο ειδος που ο νεος φωστηρας,παρεξηγημενος και αδικημενος απο τα κυκλωματα της μουσικης,εκολαπτομενος jimi hendrix και paul mcratney την…

                                               NU METAL ΜΠΑΛΑΝΤΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ

Τι διοίκηση επιχειρήσεων και ιατρικές ? Εδώ μιλάμε για μουσική,χαίρω πολύ.Δηλαδή αν δεν έχουμε ακούσει όλη την δισκογραφία τους,και διάφορα ακυκλοφόρητα απ’ όταν ο chester ήταν 2 χρονών δεν μπορούμε να έχουμε άποψη ? Δεν στα πανε καλά.Έτσι κι αλλιώς εμείς ούτε βρίζουμε όυτε τίποτα.

Αφού σου πέσανε τα μαλλιά πως θα κάνεις headbanging ? :-k Περιμένω photos με μελανιές,σπασίματα κλπ που θα αποκτήσεις απ το ξύλο που θα πέσει.

εγω φταιω που καθομαι και μιλαω για lp(μονο για lp εννοειται,δεν σε υποτιμω καθολου ως ανθρωπο και ως γενικοτερες γνωσεις) με καποιον που δεν ξερει το a place for my head…

------το a place…δεν ειναι ουτε ακυκλοφορητο,ουτε απο οταν ο chester ηταν 2 χρονων αγαπητε μου φιλε.ειναι ενα απο τα πιο γνωστα κομματια τους που επαιξε παντου!!!αλλα για να μην το ξερεις,θα εισαι ψαγμενος…

------raistlin τραβα στην συναυλια και κατσε μπροστα στην αρενα να αποκτησεις τις δικες σου!οι δικες μου ειναι για παρτη μου!!!δεν χρειαζεται να εχεις μαλουρα για να κανεις hb,απλα ειναι πιο εντυπωσιακο,λολ

leviathan ΡΕ αν θες να μαθεις ποιος ειναι ο σκοπος την εγγραφης μου μπες

www.skodafans.gr
www.skodaclub.gr
www.ellinadiko.com
www.greek-fun.com
www.yarisclub.gr
www.stilo-club.gr
www.greekzlive.com
www.greektvsubs.gr

και προσπαθησε να κανεις εγγραφη με το nick linkin.δεν θα σε αφησει…και ξερεις γιατι???γιατι καποιος εχει κανει εγγραφη σε αυτα τα site πριν εσυ βγαλεις το δημοτικο αγαπητε μου!!!:stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

για ποιο λογο ο καθενας γραφεται ειναι δικαιωμα του.δεν βλεπω να λεει καπου forum-γενικη συζητηση σχετικα με το μεταλ αλλα Linkin Park in Athens…
τωρα,σχετικα με τους soad,μπανταρα δεν λεω.αλλα καποιος μιλησε για kiss και metallica.μηπως οι soad ειναι kiss?η metallica?
οντως τα υποκοριστικα “-ειδες” ειναι τλχ γελεια οταν μιλας για μουσικη.το οτι υπαρχουν “δυνατες” μπαλαντες δεν το αμφισβητει κανεις.αλλα δεν το λες μπαλαντοειδη τραγουδι το λες power balland.
μηπως το in the end η το crawling ειναι power μπαλαντα?
και οσον αφορα τους kiss εχει εξαντληθει.δεν συγκριναμε τις 2 μπαντες μουσικα,προς θεου.

Παιδια στειλτε και φωτος με τα πουλια σας.Ειναι ον τοπικ.Το μεγαλυτερο κερδιζει γλυφιτζουρι.

δεν θα συγκρινουμε τους lp με τους μεταλικα και τους κις(το detroit the rock city παιζει να ειναι η αγαπημενη μου ταινια),και οι 3 ειναι τεραστιες μπαντες με ιστορια.

therion εγω προσωπικα σε ευχαριστω γι αυτο το usefull post!:-k

Καλά ρε linkin,εγώ μπορεί να μην ξέρω το κομμάτι γιατί δεν το χω ακούσει και δεν γουστάρω να το ακούσω.Αυτό αυτομάτως μου απαγορεύει να κάνω κάποιο σχόλιο σε νορμάλ πλαίσια και να σχολιάσω το γεγονός ότι πουλάς ειρωνία και φανμπουλίκι ? Αγαπημένο συγκρότημα οκ,αλλά όχι κι έτσι ρε γαμώτο.

Βλέπω έχει γραφτεί σε πολλά…στο forum της madam figaro ξέχασες…

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

ναι οντως οσον αφορα στο a place for my head θα συμφωνησω…ειναι ενα απο τα λιγα κομματια τους που δεν ειναι μπαλαντοειδες!!!χαχα!εχει κουρασει αλλα μαρεσει πολυ σαν ατακα!

Παρακαλω.Εσυ εισαι πολυ useful που μαλωνεις με ολους τους αντιλινκινπαρκηδες και μας λες σε ποσα φορουμ εισαι γραμμενος…
Τι σας νοιαζει ρε ποιος θα παει,ποιος δεν θα παει,ποιος τους γουσταρει,ποιος τους θεωρει για τον πεο?
Γνωμη δεν θ αλλαξει κανεις.Οσοι παμε θα γουσταρουμε,οι αλλοι θα χαρουν που γλιτωσαν τα 50 ευρα.
Αυταααα.Τοσο απλα.

ε ρε φιλε αν δεν ειναι αυτο ειρωνια τοτε τι ειναι??

Είναι ειρωνία,δεν αντιλέγω.Εγώ άρχισα όμως αφού είχε πει διάφορα ωραία.Να βάζει στο ίδιο καζάνι lp με metalica και kiss…

εσυ κοντεψες να βαλεις και soad.

Ε ? Που το κανα εγώ αυτό ? Αν θυμάμαι καλά εγώ σύγκρινα soad με lp λέγοντας πως οι soad έιναι μουσικά ανώτεροι απ’ τους lp.

εχω γραφτει σε πολλα γτ ειναι πολλα τα ενδιαφεροντα μου φιλε μου και δεν ειμαι χθεσινος…
δεν σου απαγορευει κανεις να κανεις σχολια σε νορμαλ πλαισια αλλα καπου που ξερεις.οταν δεν ξερεις το a place δεν θα μου κανεις υποδειξεις σχετικα με την μουσικη παιζουν οι lp

raistlin στο site της madam figaro δεν εχω γραφτει αλλα μην μπεις στο τερα βαιμπ και βρεθουμε γιατι μετα μπορει να θες να κανεις εσυ εγγραφη εκει,να ψαξεις για καμια τσαντουλα,κανα στρινγκακι…

therion εσυ ακους lp?δεν με πειραζει αν οχι(αυτο ελειπε).οι δικοι σου ακουν?δεν με πειραζει αν οχι,ουτε οι δικοι μου ακουν…αλλα καλε μου φιλε δεν θα ερθει ο καθε τυχαρπαστος που ακουει lp μετα την θωδη και τον χατζηγιαννη να μου πει τι μουσικη παιζουν οι lp!!!ημαρτον που λεει και ο ξεδοντιαρης…

το στα ποσα φορουμ συμμετεχω το εβαλα καθαρα για να δει το παλικαρι το οτι δεν χρησιμοποιησα το nick μονο για να κανω εγγραφη εδω αλλα καποιοι δεν σκεφτονται πριν γραψουν…

Δεν εχω καταλαβει ποιο ειναι το προβλημα. Οτι καποιοι θεωρουν οτι οι Linkin Park εχουν μπαλαντοειδη (οντως αστειος χαρακτηρισμος) κομματια? Ε, και? Αυτο σημαινει οτι μια συναυλια δεν ειναι καλη?

Και σεις που αγχωνεστε να υπερασπιστειτε τους LP δεν ειναι αναγκη να τους βγαζετε καλυτερη μπαντα του πλανητη.

Linkin μαζεψου, γινεσαι γραφικος.

καλυτερη μπαντα στον πλανητη δεν υπαρχει φιλε μου.για μενα ειναι οι lp,για τον αλλο οι therion,για τον πατερα μου οι beatles.o καθενας ακουει οτι γουσταρει!!!αλλα οχι ρε φιλε,δεν θα κανω εγγραφη στο fan club των μεταλικα να τους πω τι μουσικη παιζουν,ε ελεος!

μπαλαντοειδη???χαχαχαχα…θα ειχε ενδιαφερον αυτο να το ακουσει καποιος δασκαλος μουσικης…