Linkin Park in Athens, 25/6

σας βρίσκω υπερβολικά αισιόδοξους.
άλλο το ποσοι ακούνε ένα συγκρότημα και άλλο πόσοι θα πάνε να το δούνε live.
Ελάχιστα είναι τα συγκροτήματα που έχουν ισχυρό fanbase και μαζέυουνε αρκετό κόσμο (Metallica, Maiden). Καμια 15.000 πήγαν σε ολόκληρους GNR αν δεν κάνω λάθος…

Δεν είναι μακρινό το κάζο με τους Korn.

Βασικά αν κρίνω απο αυτά που βλέπω όμως πιστεύω ότι οι Linkin Park έχουν πολύ πιο μεγάλη απήχηση στο εφηβικό κοινό, οπότε λογικό είναι να υπάρχουν μεγαλύτερες απαιτήσεις απο 10.000, αφού υπολογίζονται πιτσιρίκια και ενήλικες μαζί.

δεν τιθεται θεμα παρεξηγησης…μπορει να μην αναπτυχθηκε nu metal πυρηνας αλλα κακα τα ψεμματα πιστευω πως εχουν περισσοτερο κοσμο απο τους muse.μην με παρεξηγησεις,και οι muse ειναι απο τα αγαπημενα μου συγκροτηματα αλλα πειραματιζονται πολυ και ισως αυτο να χαλαει τις μικροτερες ηλικιες…

προσωπικα οταν ειχα παρει το absolution δυσκολευτηκα να το ‘‘χονεψω’’ ενω εχει απιστευτες κομματαρες

outshined oi gnr ειχαν περισσοτερο κοσμο και μην ξεχνας πως αυτοι που ηρθαν δεν ηταν guns,ηταν ο axl και η παρεα του.στους gnr θα πηγαινα αλλα ξενερωσα που θα εβλεπα τον βλακα τον axl,προτιμουσα να δω velvet revolver…πολυς κοσμος δεν πηγε με το ιδιο σκεπτικο

Εγώ πιστεύω θα μαζέψουνε κόσμο γιατί πέρα από αυτούς που ακούνε,θα έρθουνε και άτομα που δεν έχουν και την καλύτερη σχέση με αυτήν την μουσική.

σιγουρα θα ναι ενα τεστ για μελλοντικα λαιβ

οπωτε πηγαιντε να το γεμισετε μπας και δουμε καλυτερες ημερες

raistlin, κρινοντας απο το" Forming school band",που εχεις γραψει ,να φανταστω οτι εισαι 15-16 η 17 χρονων ?
γιατι αν κρινω απο τα σχολια σου,ερχονται και δενουν…

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Εμεις να κρινουμε απο το Newborn που εχεις γραψει εσυ?

Καλα ο ChrisP το εχει προχωρησει το θεμα…Κανει Reunion με την μπαντα του και οπου να’ναι θα ανακοινωθει στο blabbermouth η παγκοσμια περιοδεια τους…

Εσυ Κρισπ τι μιλας…κανεις ριγιουνιον για τα λεφτα. Ξεπουλημενε.

Οι τελευταιες σελιδες ειναι απολαυστικοτατες…

Ον τοπικ:p : Πιστευω θα εχει παρα πολυ κοζμο, μιας και μιλαμε για mainstream ονομα.:roll:

Εγω ειμαι κατι με κρεμα δηλαδη?

μπουχα χα χα χα χα…

Μπαλαντοειδη…

κρινοντας λοιπον και απο SOAD εχουν ακομα περισσοτερα μπαλαντοειδη,γιατι οπως ειπε καποιος, γινεται “μπαλαντοειδες” αναλογα με το ρυθμο του ρεφρεν…#-o
ρε τι ακουμε βραδιατικα

ρε γμτ αντεξα τοσα ποστ χωρις να κανω αναφορα σε κατι αλλα ο τελευταιος με εφτιαξε με το “μπαλαντοειδες” παλι!χοχο!και ας φωναζει ο αλλος που του τη λεω για αυτο το ευρημα!!θελει μυαλο παντως να ξεχωρισεις ενα “μπαλαντοειδες” απο ενα linkin κομματι.και ας εκανα ολοκληρα ποστ γιαυτο το θεμα.μαλλον εσυ το συνεχιζεις!
οσον αφορα στη nu metal αυτες ειναι ταμπελες.δεν μαρεσουν οι ταμπελες.καλως η κακως θεωρουνται nu metal αλλα οι ιδιοι ποτε δεν ασπαστηκαν αυτον τον ορο.αυτο δικαιολογει κατα πολυ το τελευταιο αλμπουμ.παντως και αυτο εχει τα κοπανατζιδικα του μεσα!βλ.given up,no more sorrow κ.λ.π.
νταξει ρε παιδια καμια 30αρια χιλιαρικακια θαχει.χεχε!δεν ακουστηκε τελικα τπτ για support ε?
ασχετο αλλα στην project revolution τους εχουν για σαπορτ τον κορνελ.μια χαρα…

Ασχολιαστο, αλλα ΟΚ καλο στον Κορνελ θα κανει.

γτ ρε συ καλος ειναι.δεν 8α μας χαλαγε καθολου παντως ναταν και δω σαπορτ

Αν και δεν μου αρέσουν οι ΛΠ, αν έχουν ένα καλό σαπόρτ, όπως τους Deftones ας πούμε που σπέρνουν και μου περισσεύουν και 45 ευρώπουλα, ψήνομαι να πάω έτσι για το μπούγιο, με έναν καλλητό πωρωμένο.
Απ’ ότι ξέρω ακούνε πολλές πιτσιρίκες ΛΠ, οπότε θα έχει μπόλικα γκομενάκια. Η βραδιά, ακόμα και αν με ξενερώσουν οι ΛΠ, δεν θα πάει χαμένη…:smiley:

σωστος ο παιχτης…βαλε τους πορωμενους,βαλε αυτους που θα πανε για την παρεα,βαλε αυτους που τους περισευουν,βαλε αυτους που πανε απο περιεργια,βαλε και αυτους που πανε για τα γκομενακια ε πως να μην μαζεψει 30.000??? :slight_smile:

Ρε σεις εδώ ούτε οι Metallica που έχουν σχεδόν 25+ χρόνια ιστορία και κοινό από πιτσιρικάδες μέχρι μεταλοπατέρες και με καλά support (αν με την ανακοίνωση των MDB ξενέρωσαν πολλοί… ας είναι) δεν μάζεψαν 30000… χαλαρώστε…

Ένα καλό support θα’ταν οι Deftones (εντάξει το ότι υπάρχει μία Χ απόσταση ποιότητας ανάμεσα σ’αυτούς και τους LP το προσπερνάμε) αλλά δεν λέει να κάνουμε υποθέσεις. Απλά θα περιμένουμε.

Keyser μουαχαχαχα 8)

Ρε Wise δεν πα’ να γράφεις, ό,τι είχα να σου πω στο είπα κι ό,τι κατάλαβες κατάλαβες (που μάλλον δεν κατάλαβες). Κάτσε να κοπανηθείς με το In The End, κάνε και mosh μόνος σου και μετά λέγε αν θες ότι οι LP κάνουν τα καλύτερα live στον κόσμο… Δείχνε και στην φάτσα του άλλου το σχετικό άρθρο της Super Κατερίνας όπου το λέει ξεκάθαρα για να τον αποστομώσεις. Αφού απ’το avatar μέχρι τα γραφόμενά σου φαίνεται ότι μαζί σου κανείς δεν βγάζει άκρη γι’αυτό το θέμα…

Κρίνοντας απ το φανμπουλίκι σου εσύ πρέπει να βάλεις “lp groupie” :lol: :lol:

Ον τόπικ τώρα : Εγώ πιστεύω πως για τους ίδιους τους φαν που θα πάνε,καλύτερα να μην έχει σαπόρτ,να παίξουν μόνοι τους οι lp.