Αlternative κυκλοφοριες

[B]BUMP ![/B] και double post μπας και ζωηρεψει λιγο το δυσμοιρο αυτο θρεντ.

Οποιος ψαχνεται για αλτερνατιβιες,οι Γερμανοι [B]guano apes[/B] εχουν βγαλει ενα (ακομα) πολυ τιμιο δισκακι που ακουγεται ευχαριστα και εχει καποια αξιολογα κομματια μεσα.

Επισης ετυχε να ακουσω το τελευταιο REM το οποιο ηταν ανελπιστα καλο .Αυτα . !

Αυτό το topic έχει νόημα μόνο άμα postάρει ο daz.

Ωπ,σορυ,δν ηξερα :frowning:

δεν πειραζει φιλε, το κανω ρηπορτ εγω και φευγει, no worries.

asdf123

ντραπηκα τοσο που ημουν ετοιμος να με κανω εγω ριπορτ.

Οχι σπαμαρετε ακομα λιγο,ουτως η αλλως θα μπει Σεπτεμβρης μεχρι να ξαναγραψει καποιος εδω.!

[B]BALANCE AND COMPOSURE - Separation[/B]

Συνεχιζω να στηριζω τουτο δω το θρεντ με αυτο το πολυ αξιολογο δισκακι ,των Αμερικανων (και συγκεκριμενα απο το Doylstown της Πενσυλβανια ) [B]balance and composure [/B].

Πρωτος full lentgh δισκος γι αυτους,ενω εχουν προηγηθει καποια EP’S.To separation θα μπορουσε ισως να μπει και στο [B]post hardcore[/B] θρεντ καθως ειναι πολλες οι αναφορες του ,που τεινουν προς σε αυτο το genre με πιο αντιπροσωπευτικο δειγμα τα δυναμικα [B]i tore you apart my head[/B] και [B]patience[/B].Αυτες οι αναφορες βεβαια αναμειγνυονται με την [B]alternative [/B]αλλα και την [B]indie [/B]πλευρα του γκρουπ σε καθε τραγουδι,με κυριαρχο στοιχειο τις πολυ ομορφες και στοχευμενες μελωδικες γραμμες των κιθαρων αλλα και των φωνητικων (βλεπε τα υπεροχα [B]fade[/B] ,[B]echo [/B]και [B]defeat the law[/B]).

Ενας απ τους λογους που εμενα μου κεντρισαν το ενδιαφερον ειναι πως η μουσικη τους μοιαζει πολυ με αυτη των [B]moving mountains[/B],σε πιο σκληρες γραμμες και με εμφανως λιγοτερα [B]post rock[/B] περασματα.Επισης πολλες κριτικες που διαβασα,επικεντρωνονται στους στιχους τους που χαρακτηριζονται “ανατρεπτικοι”,αλλα ακομα δν τους εχω μελετησει.

Εν τελει εχουμε εναν μελωδικο,alternative/post hardcore δισκο,που οι φανς του ειδους θαρρω πως θα αρεσκουν σιγουρα !

Δειγματα : [B][I][U]Patience[/U][/I][/B]

[B][I][U]Fade[/U][/I][/B]

Tσεκαρετε ! :slight_smile:

Κι άλλο ένα [I]Dead Memories[/I]

πολυ καλο το seperation φχαριστω που τανεφερες
το κατεβαζω τωρα

^^ Ωραιος !Αν σου αρεσε τσεκαρεις [B]moving mountains[/B] ,κατα προτιμηση το ντεμπουτο τους (pneuma) ASAP !!

νέο Portugal the Man με τίτλο In the Mountain In the Cloud
link: http://portugaltheman.com/preorder/

Οι Portugal The Man κάθε πότε βγάζουν δίσκο?

Οι We Are Augustines είναι ένα δίδυμο απ’ το Μπρούκλιν και κυκλοφόρησαν πρόσφατα το ντεμπούτο τους. Δεν κάνουν κάτι σούπερ groundbreaking αλλά δε γαμιέται, καλοκαίρι είναι και σε φάσεις θυμίζουν Bloc Party και Killers, και γενικώς ο δίσκος κυλάει σα νεράκι!

Κάθε χρόνο.

Τα τρία τελευταία αισθάνομαι ότι τα έχουν βγάλει σε διάστημα 2 χρόνων σχεδόν…

αρκετά συμπαθητικό σιντακι απο cold
Superfiction

ακουσα το 8105 και μου αρεσε μεχρι ενα σημειο που βαρεθηκα
τωρα ακουω ενα ode we will burry ourselves που δε μαρεσει
τωρα θα κατεβασω ολοκληρο το αλμπουμ μηπως εχει και καλυτερα
προτεινε μου κιαλλα αν δε βαριεσαι αλλα καπως πιο moody

λεω να κανω καμια συνεισφορα στο θρεντ, μιας και τοχω αφησει καιρο τωρα, σνιφ

λοιπον, εχω πορωθει λιγακι με Redlight King

Καναδος. Συνηθως φτανει αυτο στον χωρο για να ειναι ονομα εμπιστοσυνης, αλλα οκ

Rap Rock. Μη φοβασαι, μη ντρεπεσαι δεν ειναι ακριβως ετσι. Τελειως ραδιοφωνικα κομματια, και το ραπ ειναι διακριτικο, στην ουσια ψιλοτραγουδαει. Η μουσικη απο πισω γαμαει, γενικα τελειως καλοκαιρινος και για βολτα τυπας.

μμ

[CENTER][/CENTER]

Aγαπημενο: Built To Last

αλλα ωραια

Comeback

Underground

Το ακούω τώρα πρώτη φορά…υπέροχοι για μια ακόμη φορά και μέχρι στιγμής μου αρέσει πολύ περισσότερο από το american ghetto.

Και πόσο ταιριάζει που τώρα τελευταία κυκλοφορούν τα άλμπουμ τους άνοιξη - καλοκαίρι.

Γρηγορα γρηγορα μου ρθαν οι Applesseed cast σε πιο ιντστραμενταλ βεβαια φαση και οι Jeniferever σε περιπτωση που αυτο που ζητας δν εχει σχεση με ποστχαρντκορ ηχους.

Noμιζω παντως πως Ριπ Νουμπ και ΜρΓουατσιζνειμ το χουν πολυ καλυτερα απο μενα και θα σπευσουν πολυ συντομα να σου δωσουν τα φωτα τους ! :slight_smile:

Αρχικά να πω οτι πρόκειται για υπερδίσκο οπότε το άκουσα ένα τραγούδι στο youtube και άλλο ένα ενώ μαγείρευμα δεν ταιριάζει και πολύ.

Κατά τα άλλα μια χαρά τα είπε ο spawn, είναι μοναδικό το στυλ τους, ίσως κάτι κοντίνο είναι οι appleseed αλλά και πάλι…