Αlternative κυκλοφοριες

[CENTER][/CENTER]

Modern Rock κυκλοφορια της χρονιας, ανετα, κυριως στα ανδεργραουνδ λημερια

τσεκαρετε και την [U]αποψαρα[/U]

bump να το δουν κι άλλοι γιατί είναι υπέροχος δίσκος.

εδιτ: το σολάρισμα στο Love Song είναι ίσως η κορυφαία στιγμή του δίσκου ε.

[I]Out Of Sight, Out Of Mind[/I] by The Reign Of Kindo

[I]Out Of Sight, Out Of Mind[/I] by The Reign Of Kindo

(fixed!)

πράγματι ωραίος δίσκος ο απο πανω…

cheers mr.

Το καινούργιο Broken Records έχει αναφερθεί? :-k

Let Me Come Home

Ανώτερο απο το φοβερό ντεπούτο τους, Until The Earth Begins To Part. Εξ ίσου μελαγχολικό και ευαίσθητο.
Σπουδαίοι οι Σκωτσέζοι, που θα έπρεπε να απολαμβάνουν μεγαλύτερης αναγνώρισης.
Αυτή η Σκωτία έχει βγάλει ωραία πραγματάκια τελευταία… π.χ. Midas Fall

[SPOILER]Extraδάκι

Οι “Άγγλοι” Electric Litany (κατά το 1/3 Ελληνικό συγκρότημα που έχει υπογράψει σε ελληνική εταιρεία) κυκλοφόρησαν φέτος έναν “βροχερό” δίσκο που πλησιάζει τον ήχο συκγροτημάτων όπως οι i like trains, tindersticks, black heart procession…


[/IMG][/SPOILER]

Οι The Republic Of Wolves χρειάζονται περισσότερη αγάπη εδώ πέρα γιατί πέρασαν στο ντούκου.

Varuna [full-length 2010]

The Cartographer [EP 2011]

Θα μπορούσαν να μπουν και στο indie θρεντ όμως εκεί γουστάρω μόνο γλυκανάλατα πράγματα και τούτοι εδώ ποστχαρντκορίζουν σε σημεία συν τοις άλλοις. Γενικά είναι μια ομορφιά και τα δύο, όποιος ακούσει δε θα χάσει.

[I]Greek Fire[/I]
[I]Oarsman[/I]

(τα δύο τους πρόσωπα)

Oμορφιες…in manos we trust!8)

:D:D

Έψαχνα και την κομματάρα απ’ το EP και δεν υπήρχε στο γιουτιουμπ, αλλά τη βρήκα αλλού. [I]Widow’s Walk[/I] στο ρηπητ.

Τους Burn Halo τωρα τους πηρα χαμπαρι.
Δυνατοι οσο και οι Adelitas Way.

Ποιο ειναι το μωρο στο video clip?
Νομιζα οτι ειναι η Mila Kunis αλλα μαλλον οχι.

Αν εχετε και αλλα γκρουπακια στο ιδιο στυλακι ειμαι ολος αυτια!

Τσέκαρε αν θες τις δυο κυκλοφορίες που πρότεινα και στις ανασκόπηση του new rockαπό νέες μπάντες. Bleeker Ridge και Seven Year Riot.

Υπάρχουν αρκετά αξιόλογα συγκροτήματα σε αυτή τη φάση. Θα επανέλθω κάποια στιγμή.

Που το ξέθαψες αυτό;:stuck_out_tongue:

Οπως ερχομουν δουλεια το πρωι ακουγα μουσικη στο ipod και επειδη εχω λιωσει Alter Bridge και Avenged Sevenfold λεω τι αλλο εχω περασμενο να ακουσω και θυμηθηκα τους Adelitas. Μολις μπηκα δουλεια πατησα στο allmusic Adelitas Way similar groups και μου εβγαλε μαζι με αλλα τους Burn Halo. Αμεσως τους τσεκαρα και γουσταρα.
Ειδα και το τρελο γκομενακι στο clip και εχω σκαλωσει οτι ειναι Mila Κunis αλλα μαλλον κανω λαθος.
Την διαβασα την ανασκοπηση και εχω καποια πραγματα να τσεκαρω απο εκει μεσα.


‘‘click’’

Progressive/Alternative Metal μπάντα

Ενδεχομένως να έμπαιναν και στο πουστροκ θρεντ, αλλά θα τους βάλω εδώ. Δεν είναι καινούριος δίσκος, είναι του '08, κάποιες στιγμές θυμίζει midas fall, άλλες balmorhea ξέρω γω. Είναι όμως μια ομορφιά!

L’elan Vital - The Wink and the Gun

Γαμάτος ρε, γαμάτος !

Η μπάντα σκίζει, σκίζει όμως, το Concealing Fate Pt.1 είναι [B]ΑΠΕΙΡΗ[/B] ΚΟΜΜΑΤΑΡΑ

[B]http://www.youtube.com/watch?v=Ims89OiP1Ro [/B] [B]νιώστε[/B]

Πωωω τι είναι αυτό ρε, απο τα πιο σκαλωματικά πράγματα που άκουσα πέρυσι

Κόλλημα με τη μια το Take Back the Fear. Δεν τους είχα καν ακουστά, αλλά το κομμάτι μου θυμίσε ελαφρώς Godsmack (λατρεια) και γενικά συγκροτήματα αυτού του ήχου της απο κει μεριας του ατλαντικου… θα τους τσεκάρω άμεσα!

Δεν ξέρω αν θεωρείται πολύ ελαφρύ για να μπει εδώ, αλλά πουθενά πιο ταιριαστό δε μου φαίνεται. :b

Ep με επανεκτελέσεις των συμπαθέστατων Halestorm που κυκλοφόρησε πριν από μερικές μέρες και απ’ το πρωι που τ’ άκουσα μου κόλλησε άσχημα, σε βαθμό ανησυχίας.

Στα κομμάτια υπάρχει αρκετή ποικιλία, από το ψιλοαναμενόμενο Hunger Strike των Temple of the Dog και το τραλαλα-στανταράκι Bad Romance της Lady Gaga -προσωπικά το προτιμώ στην καφρικη εκτέλεση των Demonstration αλλά τες πα :b- μέχρι το All I Wanna Do Is Make Love to You των Heart, το Slave to the Grind των Skid Row (!) και το Out ta Get Me των Roses.

Ειδική αναφορά στα δυο τελευταία, στα οποία οφείλεται και η κυρίως ζημιά. Δεδομένες κομματάρες, δεδομένη συμπάθεια η μπάντα, αλλά τέτοιο πράγμα δεν το περίμενα. Κατάφεραν το ιδανικό για τα γούστα μου, να τους δώσουν έναν πιο σύγχρονο αέρα και να τα πάνε προς τον ήχο τους, χωρίς όμως να ξεφεύγουν απ’ τα ορίτζιναλ σε βαθμό που να ακούγεται παράταιρο. Εξαιρετικές και οι ερμηνείες της Lzzy που στα συγκεκριμένα μου έφερε στο μυαλό κάτι προς Mia Karlsson ή Liv Jagrell.

Επίσης ξεχωριστή αναφορά αξίζει και στο I Want You/She’s so Heavy των Beatles, στο οποίο ισχύουν ξανά τα παραπάνω περι φρέσκου ήχου, μόνο που εδώ η Lzzy βγάζει τα φωνητικά της καριέρας της και γενικά ακούγεται σαν όλα να έγιναν ακριβώς όπως έπρεπε. Τρομερό.

Λιώσιμο.-

Πριν απο σενα, για σενα

http://www.rocking.gr/modules/forum/showthread.php?t=8325&highlight=halestorm

Ισχυει, απλά είπα να το βάλω στις κυκλοφορίες μηπως το δει και κανας άλλος, γιατι αξίζει.

Το ριχνω απο κει και όποιος μπορει ας διαγράψει τ απο δω

Δευτερο νεο τραγουδι απο τους ΝεοΥρκεζους θεουληδες και ειμαι σιγουρος πως πρεπει να περιμενουμε [B]και παλι [/B] πολυ ωραια πραματα απο δαυτους !

>> http://soundcloud.com/mjourdian/moving-mountains-tired-tiger

Το αλμπουμ θα λεγεται [B]Waves[/B] [SPOILER][/SPOILER] και κυκλοφορει αρχες Μαη .