MAGIC The GATHERING

χαχα 2 χρόνια μετά χαχα που το ξέθαψες ωρέ χαχα
Δυστυχώς μόνος δεν μπορώ να παίζω, η παρέα βαριέται, άντε που και που. Λεφτά δεν παίζουν οπότε έχω μείνει αρκετά πίσω στις εκδόσεις. Άντε κανά boostεράκι έτσι για την γκάβλα. Είχα μείνει στην M10 όπου είχα αρκετές κάρτες. Αλλά δύσκολα το παρακολουθείς, βγάζουν κάθε 3 μήνες εκδόσεις…
Να είχα λεφτά και θα χάλαγα ένα μικρό ποσό, πραγματικά γουστάρω όσο δεν πάει αυτό το game.

Πωωωωωω άπειρο λιώσιμο… Πολλά λεφτά, τουρνουά κάθε λίγο και λιγάκι, ανταλλαγές, τρέξιμο από σπίτι σε σπίτι…

Αααααααχ ωραία χρόνια τέλη γυμνασίου και λύκειο! Από τότε καμένος… μετά ήρθε και το Lord Of The Rings TCG ε και λόγο αρρώστιας με το συγκεκριμένο θέμα το παράτησα και έχω πουλήσει τα περισσότερα εκτός από το αγαπημένο μου Black Deck :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

εγω ρε γαμωτο κολλησα με αυτο οταν επιασα και δουλεια…
εφυγαν ΠΟΛΛΑ λεφτα.
οποιος τα θελει, τα πουλαω:)

Δηλαδή Urza’s Saga εποχές (98 -99), Grand Prix trials, Pro tours, πανελλήνιο, ταξίδια στο εξωτερικό κανείς ε ?

Ο άλλος λέει το απέφυγε το Magic για να παίξει Oblivion [-X (no comment)

Urza’s Saga κάτι μου λέει. :-k

Χα το έχεις αφού κάπου τότε άρχισες θα το θυμηθείς δεν παίζει :smiley: . Για μένα ίσως το καλύτερο block του magic (Urza’s Saga, Urza’s Legacy, Urzas’s Destiny) μετ τις καρτάρες Morphling, Masticore.

Κόλλησα με το ματζικ τώρα στα γεράματα. Παίζω κάνα χρόνο κι έχω κολλήσει. Να 'ναι καλά ένας συμφοιτητής στο μεταπτυχιακό που μου το έμαθε. Μέχρι στιγμής έχω φτιάξει 2 ντεκάκια, ένα μπλε κι ένα μαύρο και τα συνδυάζω κιόλας άμα λάχει. Τίγκα στα counterspells, draw card και destroy target creature καταστρέφοντας το παιχνίδι του αντιπάλου και περιμένοντας να σκάσει κάνα σένιο βαμπίρ ή η υπερκάρτα που είχα τραβήξει από μπούστερ, Lorthos the Tidemaker.
Ρε κανονίστε κάνα φορουμικό τουρνουά!

Πάντως για όποιον ενδιαφέρεται έχει το σκ magicoσκηνικό στο Γκάζι. Είναι καλή ευκαιρία για κανένα τουρνουά για κανένα επιτραπέζιο ή έστω μόνο και για βόλτα. Το πρόγραμμα για το Magic συγκεκριμένα είναι :

2 Οκτωβρίου Τεχνόπολη Γκάζι, Πειραιώς 100

Two headed giant Type 2 Standard (With M10 / Without Scars of Mirodin)

Ώρα έναρξης εγγραφών : 10:30 π.μ.
Ώρα έναρξης τουρνουά : 11:00 π.μ.
Συμμετοχή : 10 ευρώ κάθε παίχτης
Δώρα : 1 booster κάθε παίχτης

3 Οκτωβρίου Τεχνόπολη Γκάζι, Πειραιώς 100

Legacy

Ώρα έναρξης εγγραφών : 10:30 π.μ.
Ώρα έναρξης τουρνουά : 11:00 π.μ.
Συμμετοχή : 10 ευρώ κάθε παίχτης
Δώρα : 1 booster κάθε παίχτης + extra boosters στους νικητές

2-3 Οκτωβρίου Τεχνόπολη Γκάζι, Πειραιώς 100

Kill Teh Old One

Ώρα έναρξης εγγραφών : Όλη μέρα
Συμμετοχή : 1 ευρώ για κάθε παρτίδα magic
Δώρα : 1 booster για κάθε νίκη

Στο συγκεκριμένο event έχουμε τιμώμενο πρόσωπο έναν αρχαίο παίχτη Magic, που θα περιμένει με τα διαφορετικά type decks του όλους σας για να τον αντιμετωπίσετε σε μονομαχία! Με 1 μόνο ευρώ νικώντας τον θα παίρνετε 1 booster!
Come and Break him!

Τηλ. Επικοινωνίας : 210-8231072

Ε, είπα να κάνω ένα search να δω αν έχει θιχτεί το θέμα :stuck_out_tongue:

Από τα πιο fun format το Τwo-Headed Giant, αλλά όπως είπαμε τέρμα το magic…

PS. Για όσους είναι ακόμα με την ταύλα αλλά δεν θέλουν να τρώνε τα λεφτά τους μπορούν να ψάξουν για το magic workstation. Πρόγραμμα για free online magic. Βέβαια θέλει λίγο δουλειά και ψάξιμο, αλλά από το να τα σκας μακράν καλύτερο!

Μήπως θα έπρεπε να ανοίξουμε ένα θρεντ για το DND?? (αν δεν υπάρχει ήδη)

εγώ παίζω πάντα human monk :stuck_out_tongue:

ον τοπικ

εγώ είχα ψιλοκολλήσει με το ματζικ αλλά ποτέ δεν μάζεψα δικές μου κάρτες…ένας φίλους μου είχε κάνει 4-5 διαφορετικά decks και παιζαμε συνέχεια μαυτουνού…

:stuck_out_tongue:

Να ναι καλά η ροκ και η μέταλ που με ξεκόλλησαν από αυτό το γαμάτο αλλά ακριβό παιχνίδι. Είχα ένα γαμάτο deckακι μαύρο και πράσινο με ξωτικά .

[SPOILER]Στρατιά από τοκενάκια + Overrun = ΘΑΝΑΤΟΣ [/SPOILER]

Κακό είναι να έχεις κολλήσει με το μάτζικ; Οκ, ακριβό αν θες να αγοράζεις κάρτες όλη την ώρα, αλλά υπάρχουν και πολύ χειρότερα, π.χ. miniature games.
Καλά το overrun πολύ γαμηστερή κάρτα αλλά την έχω μόνο μια φορά και δεν έχω και πράσινο ντεκ. Έχω κολλήσει σε μπλε-μαύρο.

ενω παντα ηθελα να μαθω καποτε να παιζω,αλλα ποτε δεν ετυχε…μολις ειχα περασει τη φαση Yu-Gi-Oh και δεν αντεχα αλλο καψιμο με καρτες…

μπορει στο μελλον να το τσεκαρω διεξοδικα

Όχι απλά κακό, αλλά πολύ κακό! Σπαταλάς και χρήμα και χρόνο πάνω σε τεστάρισμα και ψάξιμο, εφ’όσον γουστάρεις competitive (εκεί είναι η μαγεία). Τώρα άμα θες να παίζεις casual ή να παίζεις με total random κανόνες από το κεφάλι σου δεκτό, αλλά είναι σαν να παίζεις “Ποιός-θα-φτιάξει-το-μεγαλύτερο-πύργο-με-πούλια” στο τάβλι την στιγμή που οι άλλοι παίζουν πόρτες και φεύγα(καμμένοι,πορωμένοι,pro ή όπως θέλετε να τους πείτε).

Κατάφερα επιτέλους να κάνω install την παιχνιδάρα του 1997 και από το πρωί καίγομαι σερί. In fact, έχω ξενερώσει που έχω κανονίσει να βγω. =/

Magic… πωω κόλλημα, βέβαια, έχω να παίξω απο το '99 γιατί έπεσε άγρια ξενέρα έπειτα απο την 6th edition. Καφριλιάσαν όλες τις κάρτες. Κι ερχόταν μετά οι περισσότεροι με proxy decks, και γενικά χάθηκε ο χαβαλές του. Κρίμα, γιατί είχε αρχίσει πολύ καλά. Ανελέητο ‘κάψιμο’!!

πρεπει να ξεθαψω με παλιο μονο black land destruction μου, type1
Sinkhole, rain of tears, specters, icy manipulators … auta einai
και μετα κανα nethervoid για το χαβαλε

Έχω ακόμα το παλιό μου αλμπουμ και την τράπουλα. Μια με ελφάκια και μια burn. Πολύ burn. Αν και πάντα μου άρεσε να μαζεύω κάρτες που μου κέντριζαν το ενδιαφέρον, όχι τόσο για την χρηστική τους αξία άλλα απλά επειδή μου έκαναν κλίκ!

:lol::lol::lol: