Manowar

Απορω πως καθεστε κ ακουτε το ep :stuck_out_tongue:
O Ross απλα το παιζει ταπεινος. Ειναι πολυ ωραιος κιθαριστας με blues καταβολες. Ουτε το δαχτυλακι του δεν εφτανε ο διεκπεραιωτης Λογκαν

2 Likes

Ε… κοιτά. Οπως έχει πει και ο James Byrd (ισως ο μόνος κιθαριστάς πυ επαίνεσαι ο Yngwie. Δεν έχει νοημά να συζητάω για μουσική (τεχνική) αν κάποιος μου πεί την αποψή του, οταν εγώ είμαι γνώστης και ο άλλος ΔΕΝ είναι. Δεν είμαι σε καμιά περίπτωση βαθυς γνώστης, αλλά είχα κάνει μαθήματα μικρός. Δεν το είχα και το παράτησα. Περι ορέξεως κολοκυθόπιτα, αν και συμφωνώ οτι ο πιο ταιριαστός ήταν και είναι ο Ross, άλλα … ήταν και ο λιγότερο παίκτης απο τους τρείς. Ο Shankle, βασικά είναι ψιλοαποτυχημένος, βρώμικος shredder. Απλά παίζει γρηγορά αλλα οχι καθαρά. Απο την άλλη, μπορεί να έχεις έναν κουλό, ή έναν μέτριο παίχτη και να γράφει κομματάρες. Μπορεί να μην ξέρει (τι κάνει) αλλά να το κανει επειδή του κάθετε καλά στο αυτί. Θα ακούσουμε όλοι Vai ή Ζappa και θα γουστάρουμε ? ΟΧΙ. Αλλά ας μην κάνουμε και άτοπες συγκρίσεις. Δεν με νοιάζει αν ο Ross είναι ο τεχνικά κατώτερος απο τους κιθαρίστες. Εγραψέ φανταστικά οσο ήταν μέλος στην μπάντα και ταίριαζε “γαντί” στο απλοικό στυλ της μπάντας.

1 Like

Καλα ο Shankle πολυ βρωμιαρικο παιξιμο. Δεν ταιριαζει καθολου. Παντως θα τον προτιμουσα απο αυτον που χουν τωρα

Ενώ τα λες καλά (αν και όχι πάντα με σαφήνεια), όταν αρχίζεις και χρησιμοποιείς την αργκό είναι που γίνεσαι… ΑΠΟΛΑΥΣΗ!

Να μπει και να μην ξαναβγεί ποτέ του ο αλήτης…

Χαζεύοντας βιντεο από την συναυλία έπεσα πάνω σε αυτό

1 Like

Μπατλ υμνς. Πριτζ οφ ντεθ. :smile:

Μορντεχάι Φριζής ? Αυτός δεν είναι ραββίνος ? Ηαεβι μέτα’λ ραααμπάι.

Κουλτ οφ δε νταμντ :joy:
@PrimalRager666 Ναι ραβίνος είναι αλλά μεταλλας κάργα από ότι βλέπω

2 Likes

νταξ, τον θυμάμαι επειδη έκραζε ρουβικώνα + τον πατερ κλεομενή. με το που είδα την κιπά, είπα … ουπς, καπου τον ξέρω.

χωρίς σχόλια

Έλα ρε ήθελα κι εγώ να το ποστάρω! Καλά τα λέει ο Αρχηγός!

Δεν θα πρέπει να αναβάλλονται οι metal συναυλίες. Το metal είναι σαν τη θεία κοινωνία, δεν κολλάει.

3 Likes

6 Likes

Other bands (don’t) play Manowar K-ill :joy:

4 Likes

MANOWAR επί το έργον χτες βράδυ στο Μεξικό!

…και απ’ ότι βλέπω θα βγάλουν και DVD απ’ ότι είπε στη συναυλία ο DeMaio!

the corona and the ring chronicles.

1 Like

Από αυτά τα live πρέπει να βγάλουν DVD οι Βασιλείς, όχι τα άλλα που μαζεύονται οι ημι-false warriors εκ τους ασφαλούς!
Άσε που πλέον ο τίτλος “The Final Battle” παίρνει μια άλλη, πιο ρεαλιστική διάσταση!

9 Likes

guys, και οι guns έπαιξαν μεξικο, δεν πήρε το μάτι μου κανεναν να βριζει slash και axl όπως τον ΑΡΧηγό. ορμάτε κι εκει!

:roll_eyes: :roll_eyes: :roll_eyes: :roll_eyes: :roll_eyes: :roll_eyes: :roll_eyes:

Γιατί με μικρό άλφα παρακαλώ;

1 Like