Mastodon

Εχω ακουσει κατι λιγο, αλλα δεν μου ‘‘εκανε’’ κατι ιδιαιτερο, καμμια σχεση με Mastodon…

Κι εγώ τα βιντεάκια έχω δει, αν και μου είχε αρέσει δεν είχα ασχοληθεί παραπάνω. Φόρκ αν δε σου κάνει κόπο στείλε κανά δώρο. :wink:8)

Συμφωνάμε όλοι λοιπόν ότι η καλύτερη “παράπλευρη” μάστοντον κυκλοφορία είναι το “In the Eyes of God” των Today Is The Day?

Aπό μένα χαλαρά.:smiley:

Δεν το εχω ακουσει, για πειτε…

[quote=“Bleedin History,post:50,topic:14769”]

Aπό τα 3 άλμπουμς που έβγαλαν στα 00ς οι TITD δεν έχω ακούσει το τελευταίο “Axis of Eden” όπως και ο περισσότερος κόσμος, το “Sadness will prevail” του 2002 είναι αγαπημένο αλλά είναι περισσότερο αρτίστικο sludge και είναι μνημειώδες, το “kiss the Pig” του 2004 είναι ασύλληπτα τεράστιο αλλά είναι περισσότερο deathgrind οπότε για να μην μπερδεύεται κι ο σαμαν πάμε στα 90ς.

Στην noisecore Amphetamine Reptile περίοδο (1993-1996) δεν έχω εντρυφήσει ιδιαίτερα, οπότε…

Today is the Day - In the Eyes of God (1999)

20 μικρές (κυρίως) σε διάρκεια συνθέσεις, όπου γίνεται της πουτάνας το κάγκελο, αυτό είναι το πιο mathcore άλμπουμ από τα “γνωστά” τους, αλλά και πάλι στέκεται στην απέξω ως αισθητά πιο ακραίο και “ενοχλητικό”. Δισκάρα απίστευτη.
Α ναι και εδώ δίπλα στον ηγέτη Austin είναι κάποιοι κύριοι Kelliher και Dailor (ναι, οι γνωστοί)
Ιδού: Spotting A Unicorn[/QUOTE]

το αποπάνω

Και άμα ακούσεις το In the Eyes και σ’αρέσει (δεν το νομίζω), πας εδώ και πιάνεις και τα υπόλοιπα:
http://www.rocking.gr/modules/forum/showthread.php?t=7304

Θα τσεκαρω, ευχαριστω…

Δεν το είδα να αναφέρεται πουθενά, αν όχι σβήστε το, πάντως εγώ τώρα έπεσα πάνω του.

In September 2009 it was announced that Mastodon were working on the film score to the DC comic adaption of Jonah Hex.[4] While writing the film script, director Jimmy Hayward (Horton Hears a Who!, Finding Nemo, Toy Story) was heavily inspired and influenced by the band’s 2006 studio album, Blood Mountain.[5] Hayward personally called Mastodon and asked them to contribute their music to the soundtrack. The film was on a tight budget and most of the cast and crew had agreed to take pay cuts. Mastodon were no exception as they agreed to record the album for, "basically nothing.

(wikipedia)

Βασικά πρόκειται για ep-άκι, με 4 κομμάτια και δύο “alternative versions”. Soundtrack-ικό καθαρά, όλο instrumental, περίμενα να ακούσω σε ακραίο βαθμό τις ψυχεδέλειες του Crack the skye αλλά με γείωσε λιγάκι, είναι κάπως πιο συμβατικό και κάπως λιγότερο mastodon απ’ό,τι θα ήθελα.
Πολύ πολύ όμορφο, intense και ταξιδιάρικο το “Train assault”.

το “indian theme” είναι λιγότερο mastodon απ’όσο θα ήθελες; εγώ θα σκότωνα για να το ακούσω στο επόμενο άλμπουμ με στίχους. :smiley:

Caught, δίκιο έχεις :roll:
Το ακούω τώρα, βασικά, και παίζουν σε repeat αυτό και το train assault. Tα δύο πρώτα είναι που με χαλάνε.
Εξακολουθεί να μου φαίνεται safe, όλα τα κομμάτια, αλλά soundtrack είναι, αλλιώς κινδυνεύει να επισκιάσει την ταινία. Οι mastodon θα μπορούσαν άνετα.

Εμενα μου αρεσε πολυ για το σκοπο του και ειδικα Indian Theme, αλλα και Train Assault ειναι κορυφες… Και καταλαβαινεις οτι ειναι Mastodon…

[B]Mastodon[/B]
Hello all, we are currently in the writing process for the next album. lot’s of riffs have been collected!!!

facebook

Είναι επίσημο δλδ?:-s

fixed:p

Αναμένουμε λοιπόν!

^^
να ελπισουμε οτι αυτο θα ναι και το θεμα/στοιχειο μιας και της φυσης τελειωσαν?
:roll::stuck_out_tongue:

Αρχισαν να γραφουν για το καινουριο αλμπουμ, απλα πωρωση η ειδηση. Να δουμε τι θα βγαλουν παλι και θα μας στειλουν. Στην χειροτερη απλα [B][SIZE=“3”]ΔΙΣΚΑΡΑ[/SIZE][/B]…

:D:bounce::vibrate::yahoo::dance: οκ το κοβω.
Αλλα ακομα κωλοχαιρομαι. Γρηγορα, γρηγορα! Ακομα δεν εχω χωνεψει το Crack και θελω και αλλο :stuck_out_tongue:

Ωραια ειδηση!!:D:D
Υποθετω πως ισα ισα προλαβαινει να κυκλοφορησει φετος αμα ξεκινησαν τωρα. Τι λετε? :-k

Καλα νεα!!! Αντε να δουμε τι θα κάνουν για να μας στείλουν πάλι αδιάβαστους!!!

[SPOILER]Δλδ τέλος του χρόνου με αρχες 2012 θα έχουμε νέο Tool και νεο Mastodon?!?!8O [/SPOILER]