Mastodon

5 Likes

ΜΑΙΤΑΝΩΙΣΤΑΙ!

5 Likes

HandyTiredAzurevase-size_restricted

3 Likes

Επρεπε να γινει πανδημια για να ακουγονται φανταστικα εξωπραγματικα καλοι οι Mastodon σε live, αφου παιζουν στο studio ε.

Κατα τα αλλα, το Adult Swim ειναι το μελλον ε. Multimedia πλατφορμα με τις καλυτερες animated σειρες (Rick & Morty), συναυλιες, μουσικες, παιχνιδια, γενικα απλα απο τα καλυτερα πραγματα που υπαρχουν.

1 Like

Εξωπραγματικη μπάντα, με τις φωνές τους ποτέ δεν είχα πρόβλημα, πιο πολύ νομίζω πως τους αδικεί η ηχοληψία. Οι τύποι είναι σκέτη μαγεια…

Ειλικρινά σήμερα ανακάλυψα πλήρως το adult swim (είχα δει σκόρπια πράγματα) , αλλά εδώ μιλάμε για ένα νέο ματριξ μέσα στο ματριξ. Έχω πλέον ενσωματωθεί και ας είχε μόνο R&m…

Ναι ειναι πολυ καλη “ψαγμενια” το Adult Swim, απο αυτα τα πραγματα για τα οποια ευχαριστουμε την Αμερικη.

1 Like

νέο κομμάτι!

3 Likes

4 Likes

2 Likes

Και συζηταγαμε με ένα φίλο προχτές πως έχουν πολύ καιρό να βγάλουν δίσκο. Και γαμω :ok_hand:

Έχουν περάσει 4.5 χρόνια από το εξαιρετικό emperor of sand !

2 Likes

Εξωφυλλάρα!

3 Likes

πού να το δούμε κι ολόκληρο τι έχει να γίνει

1 Like

4 Likes

Ε τώρα ναι!

1 Like

Φαινεται οτι παμε για διπλό άλμπουμ, δεν ξέρω, έχω καλό προαίσθημα!

Μέχρι να το πεις δεν σκεφτόμουν κάτι για διπλό. Πάντα λένε ότι έχουν πολύ υλικό αλλά βγαίνουν μονά LP’s. Δεν ξέρω μετά από την πανδημία τι θα ήταν πιο συμφέρον ως οικονομική κίνηση να κάνουν (μονό LP πιο φτηνό, πιο προσιτό για αγορά VS διπλό LP περισσότερο streaming).

Βέβαια ο τίτλος παραπέμπει σε δύο δίσκους, τον ‘‘Hushed’’ ήρεμο (θυμάστε ένα νέο κομμάτι που έπαιξαν στο Aquarium Live?) και έναν ‘‘Grim’’ σκοτεινό και βαρύ (θυμάμαι στις δηλώσεις τους να χρησιμοποιούν και τέτοια επίθετα για να περιγράψουν τις νέες συνθέσεις). Όπως και να ‘χει, παρ’ όλο που δεν είμαι ιδιαίτερος fan των διαφόρων κομματιών που μας έχουν δώσει από δω κι από κει σε συλλογές τα τελευταία χρόνια, εμπιστεύομαι τους Mastodon m/

Η περσινή συλλογή ήταν απολαυστική!

Χωρίς να πιστεύω ότι έκαναν ποτέ κάποια ιδιαίτερη κοιλιά, έχω έτσι αυτό το προαίσθημα ότι ένα πλούσιο, διπλό άλμπουμ, τόσα χρόνια μετά το Emperor, θα είναι καλλιτεχνικά χορταστικό κι ενδεχομένως να επανακαθορίζει τον ήχο τους.

Ή ίσως απλώς ονειρεύομαι πράγματα.

Αν βγει καμιά μούφα, θα κοιτάμε αυτό το νήμα και θα γελάμε.

Αν είναι διπλός δίσκος που θα επανακαθορίζει τον ήχο τους, νομίζω θα κλείσω ως ακροατής, και θα αφοσιωθώ στον γάμο μου με τους Mastodon

2 Likes

Πάντως το aoty ως τώρα, δύσκολα θα βρει ανταγωνισμό… :wink:

1 Like

μια που το θίξαμε με τα εξώφυλλα, το βάζω εδώ σε περίπτωση που κάποιος δεν το έχει δει ακόμα και τώρα, να βλογάμε και τα γένια μας

Τώρα για τον δίσκο, αν βγάλουν κάτι στα ίδια επίπεδα με το Emperor για μένα θα είναι επιτυχία, απ’ τις λίγες μπάντες με τόσα χρόνια στις πλάτες που δεν έχει βγάλει μέτριο δίσκο.

5 Likes