Αmebix - Sonic Mass (2011) -μονο κλαμα-

καλή ερώτηση.
Βασικά σε καμιά επίσημη σελίδα των Amebix δεν αναφέρεται το βίντεο, και ο λογαριασμός amebixknights που το ανέβασε δεν είναι κάτι επίσημο, αλλά τον Απρίλιο είχαν δημοσιεύσει επίσημα αυτό:

οπότε σε συνδυασμό και με το εξώφυλλο του σίνγκλ ναι μάλλον είναι το επίσημο βίντεο.

Εεε… bump.

Γιατί νομίζω ότι το κομμάτι ΔΕΝ έχει σταματήσει να παίζει από χτες. Είναι ύμνος, ρε. Ύμνος. Σε σημείο να συνηθίζω ακόμα και την εισαγωγή πια. :stuck_out_tongue: Θέλω στίχους τώρα. Α, και θέλω ‘‘Sonic mass’’ τέτοιου επιπέδου.

Έχωσα και ‘‘Monolith’’ σήμερα. Οι τύποι είναι φοβερά υποτιμημένοι νομίζω. Είναι κρίμα να τους ακούνε (επί το πλείστον) crust- άδες μόνο. Με 2 δίσκους και λίγα single- άκια έφτιαξαν έναν προσωπικό ήχο- σφραγίδα που μαγεύει μέχρι σήμερα.

Έλα ρε μια χαρά γνωστοί είναι οι Amebix.

[SPOILER]Άσε που τώρα που το neocrust είναι το next big thing του σκληρού ήχου τους βλέπω να γίνονται νέοι Neurosis από άποψη αναγνώρισης.[/SPOILER]

Γιατι ρε μεγαλε??

Εγω τώρα το τσέκαρα και νομίζω οτι έχει πέσει η υπερβολή του αιώνα … η αρχη είναι απαράδεκτη, μετά όντως πάει πολύ καλά (και τα πλήκτρα όντως ωραία), αλλά γαμώ τη μπουτάνα μου άλλο η επικούρα των Grave digger και άλλο των Bathory … Τέσπα ήδη το Redux ήταν υπερβολικά δύσκολο στο μαυλό μου ( οι κομματάρες του σύμπαντος διασκευασμένες από άλλη μπάντα ) και το κομμάτι αυτό δεν με βοηθάει. Πιο συγκεκριμένα με κάνει να μη θέλω τον δίσκο, γιατί κρατώντας αυτό που είπε ο Leper, τους έχω συνδέσει (και αγαπήσει άπειρα) ως μια άλλη μπάντα από μια άλλη δεκαετία, και γενικά με πολύ συγκεκριμένα πράγματα.

Τίποτα από αυτά δεν σημαίνει οτι ο δίσκος θα ναι κακός κτλ. αλλά το κομμάτι μου βγάζει κάτι τέτοιο

[SPOILER][/SPOILER]

Δε θα το’ λεγα ιδιαίτερα αυτό:wink: Σίγουρα πάντως πολλές μπάντες τους είχαν/έχουν εικόνισμα πάνω απ’ το κρεβάτι τους.

Εντωμεταξυ αυτό για την άθλια αρχή που το είδατε??? Δε ξέρω δε μου πέρασε ποτέ απ’ το μυαλό ποτέ κάτι τέτοιο:lol: Δεν εχω καταλαβει για ποια αρχη ακριβως μιλατε

και γω δεν καταλαβαινω γιατι λετε για την αρχη κατι κακο, απο την αρχη μεχρι το τελος ειναι μια ομορφια:):!:

Δεν τους ειχα ξανακουσει αλλα το κομματι ειναι…

[SPOILER][B][U][SIZE=“6”]ΥΜΝΟΣ,ΕΠΟΣ,ΣΥΓΚΙΝΗΣΗ[/SIZE][/U][/B][/SPOILER]

Κάποια περίοδο είχα λιώσει το Arise, “The darkest hour is always before the dawn” και τα ρέστα…ευκαιρία να το ξεθάψω κιόλας :stuck_out_tongue:
όσο για το κομμάτι, εκεί μετά το 2:25 απογείωση!θα πέσουν ακόμα πολλές ακροάσεις…

Λοιπόν ας το γράψουμε κι εδώ. Το Knights, σύμφωνα με το μπουλετιν από το Amebix space, είναι το λιγότερο βαρύ κομμάτι του δίσκου. Οπότε δεν υπάρχουν λόγοι ανησυχίας σχετικά με το αν μαλάκωσαν.

Καμια ιδεα για τα λυριξ? Τα εχει βγαλει κανεις/εχουν βρεθει πουθενα στο νετ?

Τώρα το άκουσα, δεν κρατήθηκα, αν και γενικά αποφεύγω να ακούω μεμονωμένα κομμάτια.
Και μου ήταν τόσο ξένο σε σχέση με ό,τι ήξερα/ περίμενα για τους amebix (δεν είχα μπει και σε τούτο το θρεντ), έμεινα τόσο άναυδη που δεν μπορώ καν να το σχολιάσω ως καλό ή κακό, αυτό το επικοχεβυοριακάdarkwave στρίψιμο…να, ας πούμε, δεν μπορώ με τίποτα να φανταστώ τι θα μοιάζει/ πως θα στέκεται/ τι θα έχει γύρω του αυτό το κομμάτι μέσα σε άλμπουμ.
Ένας παραπάνω λόγος να περιμένω το άλμπουμ, υποθέτω…

κανα νεο από δω??? Ακούω για χιλιοστή φορά το knights και κλαίω… δε γίνεται άλλο

Tα lyrics κυκλοφορουν στο darklyrics

Για το θεο πότε θα λικάρει, μας έχουν βγαλει την παναγια, δε μπορω να περιμενω αλλο, αφνκγαρκφνωγαδμο,

Α ρε Worst μας αναψες φωτιες…Νταξ, το περιμενω σαν τρελος ε…

Κι εγω το περιμενω ρε που πριν δεν τους ηξερα τους Amebix!#-o

[SPOILER]Κυκλοφορια της χρονιας μηπως?[/SPOILER]

Double post αλλα αξιζει τον κοπο!Ολες οι πληροφοριες για το Sonic Mass–>http://www.roadrunnerrecords.com/blabbermouth.net/news.aspx?mode=Article&newsitemID=162538

Μάλιστα τελευταίο κομμάτι του δίσκου το Knights (όπως του αρμόζει) για το επικότερο κλείσιμο άλμπουμ του 2011, και λίγα λέω.

Δε μπορω να περιμενω αλλο. Σας το πα?

Ακομα να ληκαρει? Ποτε βγαινει ειπαμε? 23 Σεπτεμβρη?