Megadeth vs metallica (rip line up vs original line up)

και οι 2 μ αρεσουν αλλα πολυ περισσοτερο οι metallica. μου την ψιλοσπαει η φωνη του mustaine…

korifi kai oi 2 alla pisteuw to poll einai diplo … opoote METALLICA :slight_smile:

[FONT=“Fixedsys”]m-e-t-a-l-l-i-c-a[/FONT]

                          [SIZE="6"]τελος[/SIZE]

[SIZE=“4”][FONT=“Times New Roman”]M E G A D E T H[/FONT][/SIZE]

Δίσκους σαν τα Master of Puppets,Ride the lightning,Kill em all οι Megadeth δεν εχουν βγαλει…Ενταξει καλοι δισκοι τα Peace cells… και Rust in peace,αλλά τα των Metallica απλα ειναι κλασεις ανωτερα.Απο επιδραστικοτητα και μονο για μενα δεν τιθεται θεμα συγκρισης.

Προσπαθώ να βρώ όχι μόνο ένα αλμπουμ των μεταλικα αλλά και της μουσικής γενικότερα που να είναι κλάσεις ανώτερο από το Rust In Peace και ειλικρινά δυσκολεύομαι πάρα πολύ.#-o
Πολύ εύκολα εκμηδενίζουμε τέτοιους δίσκους ε.

Συμφωνω απολυτα φιλε μ!!!Οι Μεταλικα ειναι 10 κλασεις ανωτεροι!!!

φιλαρακο μαλλον εχεις αμνησια αμα δεν θυμασαι…κατσε ωραια και καλα μπροστα απο τον υπολογιστη σου,μπες σε ενα torrent site κατεβασε την δισκογραφια των metallica, ακου την και θα θυμηθεις σιγουρα…αν οχι ξανα…χρειαζεσαι γιατρο…με ολο τον σεβασμο! Για τον φιλο Anakasa City

Είσαι λίγο off topic???
Τί ακριβώς να θυμηθώ???#-o:lol:

Κατσε ρε συ ποιος εκμηδενισε το Rust…?Αλλα απο αυτο μεχρι να μου το κάνεις εναν απο τους κορυφαιους ολων των εποχων δεν ειναι κομματακι υπερβολικο?Ενταξει αποψη σου,αλλα θεωρω οτι δεν ειναι στους πρωτους της μουσικης!Ημαρτον!!!

Για να στο κάνω πιο λιανά ρε παιδάκι μου,και επειδή βαριέμαι να σπαμάρω,καταντάω βαρετός άμα εξηγώ στον καθέναν που δεν θέλει να καταλάβει…
Είναι ρε παιδί μου σαν να μου λες ότι η Λίβερπουλ είναι κλάσεις ανώτερη από τη Μάντσεστερ.
Όταν μιλάμε για τόσο υψηλού επιπέδου ομάδες στο παράδειγμα,δίσκων στην περίπτωση που ανέφερες,οι διαφορές είναι στα σημεία και δεν υφίστανται διαφορές κλάσης.Είναι τόσο απλό.Τόσο λογικό.Γνώσεις που αποκτούμε στο δημοτικό.
Και σόρυ κιόλας ρε μάστορα,αλλά αν δεν θεωρείς το Rust in peace από τους κορυφαίους δίσκους ever,τότε κάτι δεν πάει καλά με τα αυτιά σου…:!:Εντελώς φιλικά.

Τωρα ρε συ μην μπερδευεις μεγεθη.Στα παντα φιλε μου μετρανε οι αριθμοι.Και οι αριθμοι λενε οτι οι Metallica εχουν πουλησει περιπου 100.000.000 δισκους παγκοσμιως αν δεν κανω λαθος.Δεν νομιζω οι Megadeth να εχουν τετοιο αριθμο.Εγω δεν θεωρω οτι η διαφορα του Master of Puppets και του Rust in peace ειναι στα σημεια!Το πρωτο ειναι ενα απο τα κορυφαια(ισως το κορυφαιο) metal αλμπουμ.Συγκρινεται με τα Number of the beast, Reign in blood,Painkiller.Ενταξει αν εσυ θεωρεις το Rust in peace ισάξιο των προαναφερθεντων τοτε οντως δεν ξερω τι ακουω η κανω μεγαλο λαθος.Το R.I.P σιγουρα ειναι ενα πολυ καλος δισκος,αλλα ναι δεν τον θεωρω σημειο αναφορας οπως τους προαναφερθεντες.

ΤΟ RUST IN PEACE ΞΕΣΚΙΖΕΙ ΚΑΘΕ ΜΕΤΑΛΛΙΚΑΤΣ ΑΛΜΠΟΥΜ ΟΠΟΤΕ ΓΟΥΣΤΑΡΕΙ.

τσης ποτανας τωρα! :stuck_out_tongue:

Καλά κι εσύ το παράκανες… Από τη μια δε συγκρίνονται Metallica με Megadeth επειδή οι πρώτοι έχουν πουλήσει πολλαπλάσια albums (όπως και η Madonna ας πούμε ξεπερνάει τους Metallica, αλλά ας το αφήσουμε αυτό για την ώρα, αν και “στα πάντα μετράνε οι αριθμοί”), αλλά βάζεις το Master of Puppets στην ίδια κατηγορία με το Reign in Blood, λες και οι Slayer εχουν πουλήσει κοντά στους “100.000.000 δίσκους παγκοσμίως”. Αποφάσισε ποια θα είναι τα κριτηριά σου…

Μάλλον πρέπει να συνειδητοποιήσεις πως όλα είναι θέμα προσωπικού γούστου -πράγμα υποκειμενικό.

εγώ βασικά το θεωρώ καλύτερο από όλα αυτά! Εσύ όχι. Απόψεις εκφράζουμε, γνωρίζοντας την υποκειμενικότητα του γούστου μας.

Και 'γω το θεωρω καλυτερο απο αυτα (μονο για το Painkiller εχω αμφιβολιες). Ο καθενας μπορει να εκφραζει το γουστο του αλλα να μην ακουμε και κουφα.

Κατσε τωρα εδω μιλησα για πωλησεις σε μεταλ.!!Καμμια σχεση η Μαντονα.Το νουμερο το ανεφερα ενδεικτικα θελοντας να δειξω το μεγεθος των Metallica(και στις πωλησεις)Είναι ενα μουσικο φαινομενο!Το οτι οι Slayer δεν εχουν τοσες πωλησεις δεν τους κανει μικρη μπάντα(ισα ισα!).Ουτε και οι Megadeth ειναι μικρη μπάντα!Συμφωνω οτι ειναι υποκειμενικο εχεις δικιο,αλλα ιδια επιδραστικοτητα έχουν οι Metallica η οι Slayer,σε σχεση με τους Megadeth στην εν γενει πορεια του σκληρου ηχου?Αλλα οπως ειπες ειναι θεμα γουστου.

Όσον αφορά την επιροή,πολλές μεγάλες προσωπικότητες της rock μουσικής έχουν παραδεχτεί πως χωρίς τον mustaine δεν θα υπήρχε speed/thrash metal.

Eddie13, φασκεις και αντιφασκεις.

Το thrash φιλε μου πρωτοπαιχτηκε απο τους Metallica στο Kill em all.Εκτος και αν θες να πεις οτι συνεβαλε στην συνθεση μαζι με Hetfield/Ulrich/Burton.Ετσι ΟΚ.