Metallica - Hardwired ...To self-destruct

κατι που ειναι αντιστροφως αναλογο σε σχεση με τις τελευταιες δουλειες τους ! χα χα χα χα.

δεν θα πω απο το καλο στο καλυτερο γιατι το St. Anger δεν ειναι καλο αλλα νομιζω με πιανεις.

Προτιμω ενα καλο δισκο με μαπα εξωφυλλο οπως τωρα (δεν ειχαν ετσι κι αλλιως τις περισσοτερες φορες κατι ΟΥΑΟΥ . πιο ουαου ηταν τα σχεδια του pushead και του ιδιου του Hetfield ή του Beckett για μπλουζακια , σινγκλακια κτλ παρα τα εξωφυλλα) , παρα ενα ψαρωτικο εξωφυλλο με μετρια μουσικη.

Συμφωνώ αλλά αυτό δεν αλλάζει το γεγονός ότι είναι άθλιο το artwork…:stuck_out_tongue:

Το St. Anger είχε γαμάτο artwork πάντως. Και μέσα και έξω. Λίγο πιο “μέσα” είναι εκεί που χάνει…

1 Like

Μόνο σε μένα άρεσε το artwork; Επίσης μου άρεσε το κούμπωμα του artwork στο clip του now that we 're dead

1 Like

Επειδή το επιπλέον artwork ήταν ένας από τους λόγους που θα αγόραζα την Deluxe, μπορείς να δώσεις κάποιες λεπτομέρειες παραπάνω; Ευχαριστώ

Κι εμενα μου αρεσει το artwork, αν και ομολογω οτι η φωτογραφια με την πυρηνικη εκρηξη μεσα στο μυαλο θα ηταν ενα πολυ πολυ καλυτερο εξωφυλλο.Κι εγω την deluxe εκδοση πηρα παντως και το βιβλιαρακι ειναι πολυ ομορφο μεσα. Καταλαβαινω γιατι σε καποιον να μην αρεσει σαν επιλογη να μπαινει η συγκεκριμενη τεχνοτροπια στο εξωφυλλο, αλλα στο εσωτερικο ταιριαζουν οι φωτογραφιες παρα πολυ με τους στιχους με την unstable γραμματοσειρα.

Το St. Anger ειχε το χειροτερο εξωφυλλο των Metallica μακραν, ακομα χειροτερο κι απο το Kill’Em All, αλλα τουλαχιστον το artwork με τις εικονες μεσα στο βιβλιαρακι και στα singles ηταν οντως πολυ ωραιο. Μακαρι να ειχαν διαλεξει αυτο για εξωφυλλο:

Χμμ, πάρε το άθλιο κατ’ εμέ εξώφυλλο που απλώς επαναλαμβάνεται και μέσα στο booklet απλά με άλλες γκριμάτσες των Metallica κάθε φορά.

Κατά τ’ άλλα ντάξει 3πλο σιντάκι και όχι τα απαράδεκτα επίσης jewel cases. Αξίζει γενικώς η deluxe άμα κάποιος γουστάρει κάτι πέρα απ’ τη πλαστικούρα των CD αλλά θα προτιμούσα κάτι πιο όμορφο στο booklet για την αισθητική μου :Ρ

http://www.nervegas.com.au/assets/alt_2_thumb/4773851.jpg

Πραγματικα ειναι να απορει κανεις γιατι δεν εκαναν αυτην την εικονα εξωφυλλο (και συγκεκριμενα το τριτο κεφαλι)

1 Like

Ναι ειδικά το τρίτο είναι εντελώς mind blowing!
Ότι είναι και ο δίσκος δηλαδή .

MoP καλυτερο εξωφυλλο σε αλμπουμ των Μetallica

Θα έλεγα το Black album αλλά θα με πουν αιρετικό!
Οπότε θα πω και εγώ το Master of Puppets.

Αν και πότε δεν θυμάμαι να γίνεται ντόρος για τα εξώφυλλα τους ως κάτι πολύ σπουδαίο . Τα μπλουζάκια ναι ήταν κορυφή .

On topic το hardwired to self destruct ( και τα 3 CD) γαμεί και δέρνει !

…AJFA καλύτερο εξώφυλλο
HTSD γ@μεί όλο και πιο πολύ,καθώς περνάει ο καιρός.

2 Likes

RTL MOP AJFA ολα εξωφυλλακια στο 10/10
Black Load Reload Magnetic απο καλα εως πολυ καλα
HTSD αδιαφορο
KEA μετριο
Αnger αθλιο

2 Likes

Καλα, απο τα πιο ενδιαφεροντα και γαματα making of το αποπανω. Ισως βεβαια το λεω επειδη αυτο το τραγουδι το ΛΑΤΡΕΥΩ. Μακραν το πιο groovy τραγουδι του δισκου, και εχω να πω οτι μετα απο 3 βδομαδες που ακουμε το δισκο, ειναι στα τραγουδια για τα οποια δεν εχει μειωθει καθολου η ορεξη μου να το ακουσω. Καποιες φορες παιζει και στο repeat.

Ο Λαρς ο θεος τρωει pancakes πανω στην κονσολα… :joy:

James λεει τον κοροιδευουν τα παιδια του για το αλφα που τραβαει στο τελος οταν πωρωνεται χαχαχαχα

ΥΓ. Το δευτερο ρεφρεν, το μελωδικο, ειναι το καλυτερο σημειο ολου του δισκου (εχουν ξαναγραψει τραγουδι με 2 ρεφρεν?)

2 Likes

με αφορμη αυτα τα making of βιντεακια καθομαι και χαζευω ξανα και ξανα τα κανονικα βιντεο!

Ενταξει αυτο που εχουν καταφερει με αυτο το promotion ειναι συγκλονιστικο. Δεν μπορω να ξερω τι θα γινει το 2017 αλλα το δευτερο μισο του 2016 τους ανηκει , βασικα ολοκληρη η χρονια τους ανηκει αλλα εδω και 4 μηνες το ιντερνετ γυριζει γυρω τους.

Μετα απο ολα αυτα τα σταδια που εχουν περασει δειχνουν να ειναι εντελως down to earth…

ΥΓ ποσο αστειες - γραφικες ηταν εκεινες οι κριτικες που με μια μονο ακροαση ελεγαν οτι το δευτερο CD ειναι μεεεεεεχ καπως…

1 Like

ManUnkind, το τραγούδι που έγραψε ο Robert Trujillo σκεπτόμενος τον Cliff Burton.

ολοκληρη η εισαγωγη θυμιζει Cliff

και με 1 και με 1000 ακροασεις γτπ ειναι το δευτερο σιντι
γραφικος και αστειος φανμπόυς οποιος διαφωνει

είχα γράψει ένα μικρό κειμένακι για τα “παιδιά της διπλανής πόρτας” και πόσο “down to earth” είναι ΜΟΥΣΙΚΟΙ που βάζουν τεχνικούς να τους αλλάζουν κιθάρες όσο κάθονται ΣΤΟ ΣΤΟΥΝΤΙΟ, και έχουν άτομα της παραγωγής να τους φέρνει φαγητό…Αλλά τέσπα , χτες το διέγραψα. Δεν θέλω να επεκταθώ

Θεωρώ πολύ μεγάλη κίνηση , αυτό που κάνουν και δημοσιοποιούν στιγμιότυπα απ τις ηχογραφήσεις και την πορεία των συνθέσεων των κομματιών. Πολύ ενδιαφέροντα και σημαντική κίνηση ( συνήθως οι καλλιτέχνες είναι υπερπροστατευτικοί με κάτι τέτοια )