Metallica - Hardwired ...To self-destruct

οτι δεν θεωρουμε ολοι τα ιδια κομματια ως τα πιο “αδυναμα” , μου δειχνει οτι μιλαμε για ενα πολυ ποιοτικο δισκο.

Διπλα στα 3 κομματια - υμνους εγω θα βαλω και το Now That We Are Dead (αντε μισο τσικ πιο κατω) , μονο και μονο για την “παιχνιδιαρικη” διαθεση του Het σε αυτο το κομματι.

Ε τότε να βάλω κι εγώ δίπλα το Dream No More!

2 Likes

εδω το βαζει ο Hammett !

1 Like

Το Am I Savage το ειπαν και οι δυο :stuck_out_tongue:

2 Likes

Πάντως από όλο τον δίσκο οταν ακούω το Halo on fire λέω τι κομμάταρα έγραψαν!!! Πολύ θα ήθελα να ακούσω live

o @furor εχει αλλη γνωμη ομως …

20 μηνες μετα, απορω ακομα με τους (πολυ λιγους ευτυχως) που συγκαταλεγουν το ManUNkind στα αδυναμα του δισκου. Οταν θελω να ακουσω “λιγο” HTSD, το playlist μου περιλαμβανει σχεδον παντοτε τα εξης:

  • Hardwired
  • Moth Into Flame
  • Halo On Fire
  • ManUNkind
  • Spit Out The Bone

Και ενιοτε μπορει να μπει σφηνα καποιο απο τα αλλα πλην του Murder One.
Το Murder One ενω εχει πολυ ωραιες στιγμες, ειναι το μονο που βαριεμαι.

2 Likes

Τελικά είναι καλός δίσκος το Hardwired… to self Destruct? Να το ακούσω?

1 Like

Μόνο αν γουστάρεις foot fetish :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Τότε θα το ακούσω!

Το χω λιωσει το αλμπουμ εδω κ 2 μηνες,ειναι οτι καλυτερο βγαλανε μετα το Load…αυτο το Here Comes Revenge ειναι απιστευτη κομματαρα

4 Likes

Κρίμα που δεν το έχουν παίξει live ακόμα

Ας το παιξουν σε καποιο λαιβ που δε θα ειμαι.

2 Likes

Τόσο πολύ δε σου αρέσει; Προσωπικά όσο περισσότερα καινούρια τόσο το καλύτερο

1 Like

Αδιάφορο από την αρχή εκτός από 3 κομμάτια.
Το Death magnetic άμα είχε καλύτερη παραγωγή πολύ καλύτερο.

Συγκρίνεται με το να μπορείς να ακούσεις το For Whom The Bell Tolls για 15η φορα live? Άμα πέφτει και λίγη βροχουλα ειδικά, τι να τα κάνεις τα καινούρια τραγούδια ρε

1 Like

Άρα το '10 ήταν καλύτερα από το '07 και γιατί ακούσαμε νέα τραγούδια ε; Σωστή προσέγγιση και αυτή :sunglasses:.

Κάποια στιγμή θα πρέπει να ξεπεράσεις το γεγονός ότι έχασες την καλύτερη συναυλία Metallica που θα μπορούσες να έχεις δει στην Ελλάδα δεδομένης της ηλικίας σου. Η ζωή συνεχίζεται.

1 Like

Imoun ekei kai to 1999 kai to 2007 ara akyro to teleutaio pou les

1 Like

2010 > 1999 > 2007 κατά την ταπεινή μου άποψη.

Δεν είχα πάει στις προηγούμενες συναυλίες (πήγαινα γυμνάσιο-λύκειο), αλλά κρίνοντας απο τα βιντεάκια, τολμώ να πω ότι τώρα είναι στην καλύτερή τους φόρμα εδω και 15 χρόνια, οπότε αν με το καλό έρθουν του χρόνου, ίσως τους απολαύσουμε ακόμα καλύτερους. (Βέβαια δεν αρκεί μόνο η απόδοση της μπάντας, είναι και ο κόσμος κ.ά. αλλά κουβέντα να γίνεται…)

1 Like