NBA 2K Series

και έμενα τον ειχε αντίπαλο(χαρντεν) γιατι παίζω το περσινό παιγνίδι.
καλα για τους δυο δεν λέω., ο ενας βγαίνει στις γωνίες και ας τον κυνηγάνε και 23456 λυσσασμένα σκυλιά. ενω ο αλλος. μπορει, οση και καλη αμυνα να τον παιξεις να δημιουργήσει χώρο ανάμεσα σε εσένα και αυτόν . και κλασικά σουτ με την μια. ευτυχώς τον γουεστμπρουκ, στα ματς που κέρδισα, τον παγίδευα πίσω απο δικό του σκριν και τον έβγαζα εκτός παιγνιδιού για μεγάλα διαστήματα. αλλιως νίκη δεν έβλεπα

Rose είν αυτός!! :stuck_out_tongue:

ε ναι Rose ειναι δεν ειναι ο μπατμαν

Αυτό ειδικά είναι αρρώστια κανονική. Και άντε να γινόταν σε πάσα αιφνιδιασμού να πω οκ αλλά στο 5-5 με το που πατάς την πάσα αυτός φεύγει μπροστά λες και του κάνεις σέντρα στην μεγάλη περιοχή και πάει να πάρει κεφαλιά ξέρω 'γω.

Πάντως το πιο συνηθισμένο είναι να πετάγεται από το πουθενά, να έχει πλάτη ας πούμε και ξαφνικά να γυρίζει το σώμα να πετάγεται να γραπώνει την μπάλα και… τρεχάτε.

Χθες πάντως έκανα quit σε αγώνα μετά από καιρό αφού έδωσε ρέστα. Η φάση που με έβγαλε από τα ρούχα μου ήταν ένα επιθετικό ριμπάουντ του Jennigs σε φάση που πηδάει πάνω από την πλάτη του κουφού και γραπώνει την μπάλα κανονικά. Η οποία μπάλα πέρασε μισή κάτω από την μασχάλη του Κουφού και μισή μεσα απο το σώμα του. Ήταν το 3ο επιθετικό του Jennigs (Bucks).

αυτο. ειναι ΣΤΑΘΕΡΟΣ ο αλλος, σε κοιταει μεσα στα ματια και σου λεει δωσε μπαλα, και με το που την δινεις, φευγει ρε μαλακες για να υποδεχθει την μπαλα στα χερια σε σημειο που θα σουταρει κιολας. μα δεν θελω ρε αδερφε να του κατσει η μπαλα για σουτ. μια πασα να την εχει στην κατοχη του θελω.!!

Εσείς που στε nbaers προτείνεται καμιά ομάδα με καλό frontline. Center κ pf.

Βασικά για το 2k οι Lakers με Gasol και Howard. Μπορεί στην πραγματικότητα να μην τραβάν, αλλά στο παιχνίδι τους έχουν κάνει σουπερ. Δεν τους έχω πάρει αλλά είναι μακράν ο πιο δύσκολος αντίπαλος που έχω αντιμετωπίσει.

ο χαουαρντ ειναι μια ξεφτιλα, δε χανει ΤΙΠΟΤΑ και καρφωνει σαν πουστης.

επισης σαν αντιπαλοι με εχουν δυσκολεψει οι Νοα και Μπουζερ που δε χανουν επιθετικο ριμπαουντ ουτε για πλακα.

θέλω να ξέρετε ότι αυτό το θρεντ είναι ο λόγος που το παιχνίδι είναι στο ράφι από τα Χριστούγεννα και μάλλον θα μείνει εκεί για πολύ καιρό ακόμα πριν το πιάσω.

Τελικά κατέληξα σε 76s. Έχει αυτό τον Bynum. Καλό θεριό

Καλος χρυσος αλλα κλανει ταρχιδια του Χαουαρντ. + οτι στους Λεηκερς εχεις κ εναν κομπι ξερωγω που κανει οτι θελει. Και ενα νας. Δεν τους εχω παρει ποτε αλλα ως αντιπαλοι μου ειχαν γαμησει τη μανα κ τον πατερα.

έχουμε καταστρέψει κόσμο εδώ μέσα :lol::lol:

Κι εγώ με Σικάγο πάντως θυμάμαι πως Lakers στο all star επίπεδο παίζει να κέρδισα μόνο μια φορά μέσα στη σεζόν. Ο Howard δεν χάνει ριμπάουντ. Δε γίνεται, απλά.

ΧΑ

Νικησα το Λεπμρον 122-118 με 41 ποντους απ τον Πιρς.

Φιλς γκουντ.

Λοιπόν κάτι τέτοιες φάσεις με κάνουν να πιστεύω πως το επιθετικό ριμπάουντ στο παιχνίδι έχει bug.

http://www.youtube.com/watch?v=DgE18wKY5P4

Μόλις το ανέβασα το βιντεο δεν είναι σε καλή ποιότητα αφού δεν ξέρω πως να καταγράφω κατά την διάρκεια του αγώνα και απλά χρησιμοποίησα την φαντασία μου. :stuck_out_tongue:

Η φάση είναι μετά από άστοχο σουτ των cavs, ο Faired που έχω εγώ παίρνει το αμυντικό και ξαφνικά η μπάλα απλώς φεύγει από τα χέρια του χωρίς παρεμβολή (η μπάλα μάλιστα παίρνει πορεία προς το πάνω λες και είχε αλέιψει με σκατά τα χέρια του και του έφυγε) για να καταλήξει σε παίκτη των cavs που ήταν από πίσω ο οποίος βάζει και το καλάθι.

ειναι ισως το πιο σκαλωτικο βιντεο που ειδα ποτε

ΜΟΥΑΧΑΧΑ

Πουλο και στους θαντερ στον τελικο και Paul Mothafuckin Pierce MVP της διοργανωσης

Ω ναι.

γουοου! 8 άτομα στο ριμπάουντ! :stuck_out_tongue:
εγω παλι εχω σώσει στο Ps3 κάπου στα 200 ριπλει. με τα μισά απο αυτά να ειναι παρόμοια λάθη. και ξέρω πως να τα ανεβάσω. την μέρα που θα σπάσω κάτι, θα κανω το βίντεο

περασα και εγω στους τελικούς της δύσης με 4-3 επι των ροκετς. ακομη και που έχασα 3 ματς και ήμουν στο 2-3 δεν ανησύχησα. περισσότερο έπαιζα με τα νεα δεδομένα (σοβαρός τραυματισμός του Haywood και είσοδος του ξεχασμένου μοζγκοφ)

Έπαιξα το πρώτο μου παιχνίδι σε superstar δυσκολία (ως τώρα μόνο all star), ήμουν έτοιμος για όλα πριν το παιχνίδι και είπα δεν θα νευριάσω. Φυσικά απέτυχα αλλά μόνο για το πρώτο ημίχρονο :stuck_out_tongue: Εντάξει δεν είναι μόνο το πόσο εξοργιστικά εύκολα γίνεται το κλέψιμο από το cpu, είναι και το πόσο δύσκολα χάνουν την μπάλα στην επίθεση. Εμένα μου έκοβε πάσες στα 2 μέτρα και αυτοί έκαναν κάτι πάσες μισού γηπέδου στο 5Χ5 για πλάκα, σε φτάνει στα όρια του εγκεφαλικού.

Anyway το ματσάκι το πήρα με την ψυχή στο στόμα αφού στο β μέρος πρέπει να ένιωθε ενοχές το cpu και είπε ας ανταποκριθεί στην πίεση που είχα στην άμυνα και ας κάνει και αυτό μερικές λάθος πάσες έτσι για να έχει ενδιαφέρον (είχε μηδέν (0) λάθη στο ημίχρονο). Παραδόξως στο τέλος του ματς δεν είχα μεγάλη διαφορά σε επιθετικά ριμπάουντ και κλεψίματα (εννοείται πως τα είχε ο αντίπαλος και τα 2).

Είπα να το πάω All Star γιατί στο προ κέρδιζα ψιλοεύκολα, αλλά ρε παιδιά δεν παλεύεται…πως καταφέρνετε να κάνετε πάσες? έχω πάει steal του cpu στο 40 από το 50 και το πάσινγ μου στο 53 ξέρω γω και δεν μπορούν να αλλάξουν πάσα. Για γρήγορο παιχνίδι, αιφνιδιασμούς κτλ δεν το συζητάω. 8 στις 10 είναι λάθος…απάλευτο