NBA 2K Series

Καλό είναι να μάθεις να πασάρεις εμφανίζοντας τα εικονίδια. Θέμα καλού timing είναι… όχι πως αυτό θα σταματήσει το cpu βέβαια αλλά θα μπορείς να παίξεις κάπως :stuck_out_tongue:

Τους Lakers τους έχει νικήσει κανείς από το all-star επίπεδο και πάνω;;; Εγώ ακόμα. Κόβω το κεφάλι μου οι κατασκευαστές είναι φανατικοί των Lakers.

Παίζω σήμερα έχω το ματς με αίμα και ιδρώτα στο 102-102 βάζει ο Kobe διαστημικό καλάθι με 3-4 πάνω του αλλά λες οκ ο Kobe είναι. Πας τελευταία επίθεση για ισοφάριση μαζεύεται όλος ο ντουνιάς πάνω στον Lawson (56 πόντους ρεκορ) και βγάζω πάσα κάτω από το καλάθι τον Iguodala μόνο του ο οποίος καταφέρνει και το χάνει. Απαγορεύεται να χάσει αυτή η ομάδα. Επίσης ο Jamison εναντίον μου του ανοίγει ο κώλος big time.

By the way αυτή την περίοδο έχω ξεκινήσει και παίζω μερικά παιχνίδια με Heat στο superstar επίπεδο παράλληλα με το season με Nuggets στο all-star επίπεδο. Παραδόξως το superstar το βρίσκω πιο… καλό. Δεν γίνεται αυτός ο πανικός με τα ριμπάουντ και τα κλεψίματα, πιο φυσιολογικές καταστάσεις, επίσης ο αντίπαλος κάνει λάθη, αρκετά μάλιστα. Χθες βράδυ που έκανα έναν ακόμα αγώνα οι πόντοι από λάθη ήταν 16-2 υπερ μου, κάτι τέτοια ούτε στον ύπνο μου δεν τα έχω δει στο all-star επίπεδο. Απλά στο superstar παίζουν πιο σκυλίσιες προσωπικές άμυνες.

Μολις ΓΑΜΗΣΑ τους κωλολεηκερς με Κλιπερς με Buzzer Beater Alley Oop Καρφωμα του Γκριφιν. Αρκετα επικο θα ελεγα.

Και μετά λέτε μη ρεαλιστικό το πώς σας κερδίζει το μηχάνημα :!:

Buzzer beater alley oop? Μόνο ο αέρας υπήρχε κάτω απο τη μπασκέτα στα τελευταια δεύτερα;

:lol::lol::lol:

Αν έχανα έτσι από το cpu παίζει να έσπαγα το χειριστήριο πάντως. Βέβαια από την άλλη μόνο με θαύμα κερδίζεις του Lakers στο 2κ13 άρα… :stuck_out_tongue:

Πάντως μιας και συνεχίσω να παίζει στο superstar εδώ και λίγες μέρες, μου φαίνεται πιο ρεαλιστικό το παιχνίδι, σαν να μην γίνονται τόσες μαλακίες εδώ αν και πιο δύσκολο level. Πρώτη φορά που ο αντίπαλος κάνει τόσα λάθη στην πίεση μου (it was about fucking time). Όπως επίσης πρώτη φορά που έφαγα ένα σερί κάπου στο 25-2 αλλά λογικό χωρίς ηλίθια κλεψίματα και ριμπάουντ με παίκτες να πηδάν πάνω από 3-4 αμυντικούς. Κερδίσω πολύ πιο δύσκολα αλλά το ευχαριστιέμαι περισσότερο σαν gameplay.

υπηρχαν κ παικτες αλλα κανεις δεν μπορεσε να νικησει το ΦΑΙΝΟΜΕΝΟ ΜΠΛΕΙΚ ΓΚΡΙΦΙΝ

παίρνω πίσω ότι είπα για το superstar επίπεδο. Επίσης ορκίζομαι πως μια μέρα θα το σπάσω το δισκάκι. 1000% δεν υπάρχει περίπτωση δηλαδή.

αχαχαχαχα

εγω έχασα τελικά στους τελικούς με 4-1 απο το μαιαμι. οι πρώτες 3 ήττες με 4, 2 και 6 πόντους. σε ολα τα ματς έχασε καθοριστικά καλάθια ο ντιρκ. δικο μου λαθος να επιμείνω.
στην μια ηττα ειχαμε ολα τα ψεμματα μαζεμενα. ο λεμπρον 30 ποντους με ενα χαμενο σουτ και κλεψιμο πανω στο δικο μου κλέψιμο που θα μπορούσε να μου δωσει το ματς.
αλλά το χάρηκα για κάποιο λογο.πολυ ωραια ματς ολα.

τωρα εχω αρχίσει το ιδιο πρωτάθλημα παλι με νταλλας στο hall of fame! 2 πρώτα ματς νικες με μπουλς και μέσα σε σαν αντονιο με 20 πόντους(θα μπορούσε να ήταν και 30+ αλλα με πηρε η χαρα:p)!!
τωρα ειμαι στο 3-2 με τις 2 ηττες να είναι ξεκάθαρα απο μαλακία δικιά μου.(στο ενα ματς ειχα ιδιο αριθμό τρίποντων με διποντων.:p)

Ρε για πείτε υπάρχει κουμπί που πατάς για να πιάσεις την μπάλα όταν αυτή είναι στο δάπεδο. Εγώ ξέρω απλά πας προς τα εκεί και ο παίκτης την πιάνει. Παίζω με suns υπάρχουν 5-6 φάσεις που παρεμβάλλομαι στην μπάλα και ο παίκτης μου αρνείται να την πιάσει what the fuck!!! όχι απλά χάνω το κλέψιμο αλλά τρώω και καλάθι από το τίποτα. Κάνω κάτι λάθος;;;

Παίζω με Bulls, γίνεται της τρελής από επιθετικά και κλεψίματα, μου σπάει τα νεύρα σε ένα απίστευτο ριμπάουντ που ο Boozer σκαρφαλώνει στην πλάτη αμυντικού για να το πάρει και πατάω quit για να μην το σπάσω.

Βάζω σήμερα τον ίδιο αγώνα (Denver - Bulls στο season) και γίνεται η εξής ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ φάση. Παίρνει επιθετικό ο Rose μέσα σε Κουφό και Τσαντλερ σε airball των Bulls, πάω για κλέψιμο και του πετάω την μπάλα έξω, μένουν 2,4 για την επίθεση, επαναφορά στον Bozzer στο κέντρο του γηπέδου αφού είχα κλείσει όλους τους άλλους και πετάει τρίποντο με καρπό… nothing but net. O BOOZER!!! O ΓΑΜΗΜΕΝΟΣ Ο BOOZER!!!

ΑΝΤΕ ΚΑΙ ΓΑΜΗΣΟΥ 2Κ

. . . . . . . .

γκαρνετ απο το καλάθι του στο δικό μου σε νεκρό χρόνο και με ισοπαλία στο σκορ.ειχα μείνει κοκαλωμένος 3 λεπτά.ήμουν ενα βήμα πριν κλάψω. και ήταν και στην αρχή που δεν το πολυηξερα και παιδευόμουν να το μαθω

'ντάξει είμαι ένα βήμα πριν το παρατήσω το παιχνίδι μια και καλή. Αυτό που γίνεται ώρες ώρες είναι εντελώς γελοίο. Στο superstar το παιχνίδι του cpu αρχίζει και γίνεται υπερβολικά τέλειο και εκεί που για να βγάλεις μια άμυνα φτύνεις αίμα, ξαφνικά και ενώ βγάζεις την καλή άμυνα βλέπεις κάτι τέτοιες φάσεις όπως αυτή με τον Boozer με το τρίποντο από το κέντρο στην λήξη και λες δεν πάει να γαμήθει. Δεν είναι 1-2 που γίνεται αυτό αλλά κάθε τρεις και λίγο. Ε μετά με τα νεύρα που έχω κάνω και άλλα 4-5 λάθη για πλάκα, τρώω κανένα σερί 15-2 και game over.

Τελικά έκατσα και τον έκανα τον αγώνα έχασα φυσικά και με διαφορά, 2 πρώτοι σκορερ των Bulls… Hamilton και Gibson!!! (ο Rose κάπου 12 πόντους με τραγικά ποσοστά).

Δεν ξέρω βέβαια αν από το superstar επίπεδο και πάνω απαγορεύεται να παίρνεις μικρομεσαία ομάδα όπως οι Denver. Γιατί σε όσα, εκτός season που έχω denver, παιχνίδια έδωσα με Heat τέτοιες μαλακίες δεν είδα (και είχα ήττες αλλά… λογικές). Με Denver τα 'χω δει όλα μόνο κανένα τρίποντο από τον προπονητή δεν έχω δει αλλά που θα πάει, του πούστη.

To denver αν παίξεις τελείως ανώριμα, σε φάση κατεβάζεις μπάλα με lawson ή iguodala σταματάς τρίποντο και το πετσώνεις γαμάει :stuck_out_tongue:

Lawson Iguodala υπο πίεση τρίποντο δεν βάζουν με την καμία. Αν και τον Iguodala τον έχω Νο1 σουτερ σε ποσοστό στα τρίποντα σε όλο το ΝΒΑ (κάπου 51% ) κυρίως επειδή τον βγάζω συνεχώς μόνο από έξω και σπάνια παίρνω πάνω από 3 σουτ σε κάθε αγώνα.

Γενικά σταθερούς σουτερ δεν έχει το Denver, ζημιά κάνεις με Galinari και Chandler που ειδικά ο πρώτος μπορεί να χώσει 4-5 σερί αν τον πιάσει το κωλόχερο. Υπαρχουν και παιχνίδια φυσικά που δεν βάζει ούτε λει-απ και σε σταυρώνει :lol::stuck_out_tongue:

λοιπον για να καταλαβετε λιγο τι εστι 2k Myplayer σε hall of fame επιπεδο



ειναι το τριτο ματς που χανω ετσι και αυτη τη στιγμη ειμαι 4-9 με ροκετς. εντωμεταξυ λογω ροτατιον να αναγκαζομαι να παιζω 2 μερικες φορες γιατι πρεπει να παιζει ο μπρουκς, εχω παιξει και 3 με λιν μεσα (με υψος 178 ε)

το ματς ηταν παρανοια η ιδια ο σμιθ πετουσε την μπαλα σε βαρελι. ο ασικ τους ποντους να τον εχω βγαλει ολομοναχο κατω απο το καλαθι και παλι εχασε μερικα

με τους μπουλς εχασα εχοντας 29 ποντους και 31-32 ασσιστς ( με 8 λαθη)

σκεφτομαι να κατεβασω το επιπεδο αλλα με πνιγει το δικιο μου ρε γμτ, ΔΕ ΓΙΝΕΤΑΙ να παιξω καλυτερα απο αυτο που παιζω τωρα και παλι δε κερδιζω…

αυτο που με εκνευριζει περισσοτερο δεν ειναι η ευστοχια τους, αλλα το πως αν χασω καλαθι εχουν βγαλει αντεπιθεση σε 0.3 sec, ενω οι επιστροφες τους ειναι παλι σε 0.3 sec. ο χ σεντερ αντιπαλος με τον χαρντεν κατεβαινουν το γηπεδο σε ιδιο χρονο. το ιδιο σε καθε 2κ ρε πουστη μου ποτε θα το φτιαξουν

Εντάξει, hall of fame δεν πρόκειται να παίξω ποτέ :lol::lol::lol:

ενα δακρυ κυλαει στο λαπτοπ καθως μολις κερδισα μεσα στην οκλαχομα με χαρντεν να βαζει 42 ποντους και εγω 36 ποντους με 23 ασσιστς και 1 λαθος…132-128

ηταν ενα μεγαλο βημα για το man vs machine…venceremos

Πραγματικα απορω πως αντεχετε αυτο το παιχνιδι, ακομα και να το συνηθισεις και να βρεις τα κολπα του κλπ το engine ειναι επιεικως σπασμενο. Μακαρι καποιο απ τα δυο franchise να φτιαξει ενα σοβαρο next gen μπασκετακι να εχουμε να λιωνουμε…

[SPOILER]Ή να βγει καμια ευρωπιακη βερσιον οποτε θα κλειστω στο σπιτι ενα χρονο σερι μονο με ντοριτος ρεντ μπουλ και το παιχνιδι[/SPOILER]