NBA 2K Series

Moλις επαιξα ενα απιθανο παιχνιδι. Ειχα παρει Pacers κι επαιζα με Spurs και με ειχαν διαλυσει, ολο το πλησιαζα στο σκορ, κι ολο ξεφευγαν κτλ. Ο Ginobili ειχε παρει φωτια στο 4ο 5λεπτο και 46 δευτερολεπτα πριν τη ληξη με δυο βολες κανει το 62-53… the rest is history

(Τελικα εχασα στην παραταση, αφου με εξαιρεση αυτα τα 46", δεν παιζοντουσαν με τπτ οι Spurs)

Στο 14 δεν έχω κάνει κάποιο επικό ματς-ανατροπή ακόμα. Αν και έχω ματς που έχει πάει σε 2 παρατάσεις (και το έχασα).

Anyway επειδή μόνο θάψιμο έχω ρίξει ως τώρα θα πω και ένα καλό που έχω δει με τα πολλά ματς που έχω δώσει τελευταία. Η πάσα. Έχει σημασία με ποιον πασάρεις και το timing της πάσας. Που πάει να πει όταν εκτελείς συστήματα καλό είναι κύριος εκφραστής να είναι ένας καλός πασερ. Ειδικά στα double team αν ο παίκτης δεν έχει καλό passing έχεις πρόβλημα. Το κακό βέβαια όπως και με πολλά άλλα πράγματα στο παιχνίδι είναι πως και ο καλύτερος πασερ θα κάνει την μεγαλύτερη μαλακία πάσα αν το παιχνίδι θέλει να ευνοήσει σε κάποιο σημείο μια από τις 2 ομάδες.

Στο 13 κάτι που δεν μου άρεσε είναι πως σε πολλά double team σε ψηλούς και γενικά μέτριους παίκτες έβγαζαν με ευκολία δύσκολες πάσες και σε μακρινές αποστάσεις, Για να μην μιλήσουμε για τις baseball πάσες που έφταναν στον άλλο παίκτη λες και είχε μαγνήτες στα χέρια. Αυτό εδώ βελτιώθηκε πάρα πολύ, αφού οι μακρινές και ριψοκίνδυνες έχουν μεγάλο ποσοστό να βρουν κανέναν θεατή κατακούτελα, ειδικά αν πάει από ψηλό σκοτώνει άνθρωπο.

H μονη περιπτωση που κακοι πασερ πασαρουν καλα μεσα απ το νταμπλ τιμ ειναι οταν τους εχει το CPU. Σε φαση Howard να κανει κατι πασες διαβητη με νταμπλ τιμ πανω του.

Γενικα οι Rockets ειναι μακραν η πιο ενοχλητικη ομαδα σε αυτο το 2K για μενα. Πολλη οργη.

Βλέπω που κράζετε πολύ το το 14. Για πείτε. Εμένα που μ αρέσει πολύ το 13 και δεν έχω παίξει κανένα άλλο θα συνιστούσατε να το αφήσω για το 14 ή μπα?

Για μένα με τίποτα, έχει μεν κάποιες βελτιώσεις σε κάποια πράγματα, πιο ρεαλιστικό σε κινήσεις κτλ αλλά ο cpu είναι πολύ χειρότερος από το 13 και ώρες ώρες χαλάει υπερβολικά το παιχνίδι. Εκτός αν παίζεις περισσότερο διπλό με κανέναν άλλο και όχι τόσο εναντίον του cpu, σε αυτή την περίπτωση ίσως το 14 να σου κάνει περισσότερο.

Λοιπόν επειδή εγώ με το 2κ14 απλά δεν την παλεύω με τίποτα το δίνω σε 15 ευρώ σε όποιο ενδιαφέρεται, Αυτό για μένα δεν είναι μπασκετ είναι ένα άθλημα που απλά μοιάζει σε μπάσκετ. Το παιχνίδι έχει καταργήσει κάθε ίχνος λογικής που μπορεί να υπάρξει. Το bball μοιάζει θεικό μπροστά του, τα πιο πεταμένα λεφτά που έχω δώσει στην ζωή μου. Όποιος μαζόχας ενδιαφέρεται ας μου στείλει μνμ. Είναι σε καλή κατάσταση ομολογουμένως μετά από τεράστια αυτοσυγκράτηση από μέρους μου να μην το κάνω 1000 κομμάτια.

Βαιπερ εγω δεν εχω τοσο μεγαλο θεμα. Εχει τα προβληματα του αλλα γενικα το παιζω πολυ ευχαριστα. Φαση στο προτεινω. Αν ειναι να το κατεβασεις σπασμενο ξερωγω οχι να το αγορασεις.

Έπαιξα χτες πρώτη φορά 2Κ14 σε σπίτι φίλου, και σε XBOX που δεν έχω συνηθίσει το χειριστήριό του. Χωρίς να δω εγκλήματα σαν αυτά που λένε ο Dead και ο crimson idol, μπορώ να πω ότι τους ψιλοκαταλαβαίνω. Ένα ρημάδι επιθετικό ριμπάουντ ανάθεμα κι αν στάυρωσα (την ώρα που έπαιρνα τουλάχιστον ένα 70-80% στα αμυντικά). Γούσταρα απίστευτα όμως και ψήνομαι να το αγοράσω τώρα που θα 'χει πέσει και η τιμή του…

Πάρε το 13 καλύτερα Πάνο. Μην αγοράσεις το 14

Το rebounding στο 2k13 είναι τόσο απίστευτα κακό που μπορεί εύκολα να σε οδηγήσει στα ναρκωτικά. Τι κάπνιζαν οι υπεύθυνοι του παιχνιδιού εκείνη την μέρα δεν ξέρω. Και να ήθελαν χειρότερο δεν μπορούσαν να το κάνουν. Κάπως έτσι αρχίζει το κάπνισμα από τις πολύ μικρές ηλικίες.

(συνεχίζω να πιστεύω πως το 13 είναι καλύτερο από 14 ωστόσο, απλά το 13 έχει στιγμές που σε οδηγούν πιο εύκολα στην παράνοια)

Οι πονεμένοι από το 2k14 ας το δουν αυτό το video, νομίζω θα προσέξουν αρκετές αλήθειες :lol:

https://www.youtube.com/watch?v=Q6S6YxMRLfo

με πρόλαβες.
εκεί που κολλάει ο παίχτης στο καλάθι, το βάζει, χάνεται η μπάλα στο κέντρο χωρίς να παίζει και είναι όλοι σαν ζόμπι, δάκρυσα.

Το καλύτερο σημέιο όντως!

Ξεχάσανε βέβαια τα επικά kick ball violations

Σχόλιο από κάτω

This is so accurate, it’s not even funny

μόνο που είναι funny, ειδικά αν έχεις σταματήσει να παίζεις :stuck_out_tongue:

Το πιο κλασικο ειναι με το reach in foul (0:20-0:25)

Απο τα 2κ που εχουν βγει τα τελευταια χρονια ποιο ειναι το καλυτερο για να μαζευτει παρεα να παιξει? βασικο ποιο εχει τα λιγοτερα ηλιθια μπαγκ και ειναι το πιο fun
(δε με απασχολουν ιδιαιτερα τα ροστερ)

θέλω να έρθει κάποιος να μου κάνει μια ζεστή αγκαλιά και να μου πει οτι μαγαπαει. δεν αντέχω άλλο :cry:

:lol:

καταρχήν ποιο παίζεις, το '14 ή το '13