Nevermore live in Greece 27-28/5/2010

Εγώ θέλω πίσω τα 4 ευρώ μου από αυτούς που μου έσπασαν τη μάσκα :p:p
(είχα μία ελπίδα ο μαλάκας ότι θα τους έπειθα να παίξουν Next in Line αλλά μπααα)
Μέτριο σετλιστ, καλή συναυλία, αλλά ποτέ μου δεν είχα φάει τόσο πολύ σπρωξίδι και stagedivers στη μάπα. Εξαερισμός για τον λούτσο.
Btw, από το Twitter του Dane:
“I think I had too much fun last night…”
Τώρα αν το λέει για μας ή αν του έκατσε κάτι καλό μετά τη συναυλία ποιός ξέρει…8)

επρεπε φιλε.εγω εφυγα απο τις 10 το πρωι απο ναυπακτο και εφυγα απο αθηνα 6 τα ξημερωματα(με κτελ παντα).στο τελος προσκυναγα απο την νυστα

καλα…τα χα περασει το 2008 το καλοκαιρι για maiden.τοτε μου χε φανει αστειακι.ειπα χαλαρα μωρε,ταξιδακι στην αθηνα,θα δουμε και τη θεϊλα.αλλα οταν ειδα τη γλυκα αρχισα να το σκεφτομαι σοβαρα αν θα το ξανακανω…αλλα τωρα που περασε καιρος μετανιωνω που δεν παω!

τι απιστευτος πονος…ααααααααααααααααα!!! χΔ αλλα αξιζε γαμωτο…

Αυτό. Και είχα δίπλα μου φίλο ο οποίος θυμόταν τη συναυλία τους το '97 κι έκλαιγε…
Πάντως προσωπική αγαπημένη εμφάνισή τους ήταν στη Θεσσαλονίκη το 2005 τότε που βγήκαν χωρίς μπασίστα

Ε χτύπα κι εσύ! Είσαι στο κατάλληλο ύψος! :stuck_out_tongue:
Γι αυτό στις συναυλίες είναι σημαντικό να ξέρει κανείς πού να κάθεται, ανάλογα με το τι θέλει να κάνει. Αν θες να είσαι πολιτισμένος πας στο πλάι, ή στο σκαλάκι της ανηφορίτσας πίσω από το πιτ. Το θέμα είναι το πιτ να είναι οριοθετημένο, να μπορείς να μπαίνεις και να βγαίνεις κατά βούλησιν. Αν έχεις πρόβλημα γιατί σε βαράνε αν είσαι μπροστα-κέντρο, ε, πας πιο κει.
Έχει δει Monster Magnet και Bolt Thrower με (υπερβολικά) πολιτισμένο κοινό και βαρέθηκα…

Αυτό το θέμα μπορούμε να το θίξουμε εδώ ή έχει ανοίξει κάπου αλλού;

http://www.rocking.gr/modules/forum/showthread.php?t=16215

http://www.rocking.gr/modules/forum/showthread.php?t=16215

[SIZE=“4”]ΤΟΥΜΠΑΝΟ Η ΣΥΝΑΒΛΙΑ!!![/SIZE] :D:D:D

ο τελικος απολογισμος εδειξε τα εξης:
-το playlist ηταν ικανοποιητικο μπορω να πω αν και δεν παιξαν κανα I Voyager, Next In Line και Believe In Nothing, που ηθελα να ακουσω.
-η μπαντα ηταν σε καλη κατασταση μπορω να πω, αν εξαιρεσουμε κατι μικροπροβληματακια με τον κυριο Warrel…
-ο χωρος ηταν ολιγον τι αυτοκτονια για την δημιουργια Pit, και ο αερας ντουμανι μετα απο λιγη ωρα, αλλα δε χεζεται, καλα περασαμε. (αν και μπορω να πω οτι 1 κεφαλι πιο πανω απο τον πολυ τον κοσμο ανοιγε η ατμοσφαιρα :D)
-εριξα το χεντμπανγκ της ζωης μου εκει μεσα! (στο nacrosynthesis το αποκορυφομα :smiley: ) …και η επομενη μερα φερνει τον κλασσικο πονοκεφαλο συνοδευομενο απο πονο στον λαιμο και στην μεση. χαλαλι ομως!
-αυτος ο Αττιλας πολυ μουρη μιλαμε ε! οτι γκριματσα του εκανα μου την ανταπεδιδε :stuck_out_tongue: :lol:
-το μονο παραπονο ειναι οτι δεν επιασα τιποτα…ουτε πενα,ουτε μπουζα, ουτε μπακετα… :frowning:

Και πετάξανε και σχεδόν όλο το merchandise γαμώτο, πολύ large μπάντα :stuck_out_tongue:
Αλλά κι εγω δεν έπιασα τίποτα :frowning:

Ξεκινησα μπροστα αλλα στο 3ο τραγουδι εφυγα.Πολυ στριμωξιδι,το γνωστο ενοχλητικο πιτ κ δν μπορουσα να ανασανω.

Μετα πηγα στο πρωτο υψωμα προς τη μερια του μπαρ και την απολαυσα περισσοτερο τη συναυλια.
Το σετλιστ ειχε κπ εκπληξεις(δν ειχα δει Σαλονικας),λειπαν κπ τραγουδια αλλα δν μπορουσαν να τα παιξουν κι ολα.
Warrel αρκετα εκνευριστικος με το μπερδεμα τραγουδιων.Δεν ξερω αν το εκανε επιτηδες η εχει χαζεψει αλλα ηταν αρκετα εκνευριστικο.Μια φορα οκ αλλα το εκανε 3…

πραγματικα πολυ στριμωγμα αλλα δεν ηθελα να φυγω…ημουν κατω απο γουορελ και τζεφ…
ε κι οσο για το μπερδεμα του γουορελ ισως την πρωτη φορα να ταν κατα λαθος…μετα πιστευω πως το κανε επιτηδες…


Εφεραν το λεωφορειο απο μπροστα και εμεις περιμεναμε απο πισω αλλα τους τσακωσα :smiley:

Μπερτον ειναι γαμω τη μπαναγια μου, δειτε το for whom the bell tolls το βιντεο απο το cliff em all.
Λεει ο χετφιλντιδης:"…Κλιφ Μπερτον οβερ χιαρ, εβριουαν σεη, χαη κλιφ χαου αρ γιου ντουινγκ"

Μπούρτων.

ανεβαστε οσοι εχετε κανα βιντεακι απο σαλονικα…

Παντως ρε μαλακα αλλαξε και συ το αβαταρ σου, θα μου μεινει ψυχολογικο καθε φορα που θα βλεπω την φωτο αντι για ο κλιφ θα λεω ο κρισπ

Εσύ με αυτή την οπτική γωνία, ή ήσουν πολύ κοντά μας ή έχεις πολύ καλό ζουμ :stuck_out_tongue:

οι φωτο ειναι τραβηγμενες διπλα απο το μπαρ, αλλα εγω ημουν στο πιτ :stuck_out_tongue:

φωτο απο το κινητο του warrel στη σαλονικα