Nevermore

Το Matricide συγκαταλέγεται για μένα στα καλύτερα τους songs ενώ και το ρεφραίν του In memory είναι τουλάχιστον ανατριχιαστικό:wink: Επίσης πολύ καλό και με ωραίους στίχους είναι το Optimist or pessimist:wink: Γενικά όλο το In memory αξίζει τρελά:D

Δε θα ελεγα το “Enemies” απροσιτο. Μαλλον μετριοτατο για τα δεδομενα τους. Το αστειο ειναι οτι στο τοτε προμο τουρ καναν κατι περιεργες δηλωσεις περι του ποσο δυσαρστημενοι ειναι με την Century Media…

ναι θυμάμαι στο Rock On που είχε τους Iced Earth απ ’ έξω είχε μία δήλωση που έλεγε ότι τους έδωσαν λίγα λεφτά για ηχογραφήσεις και για αυτό η αρχική έκδοση είχε χάλια ήχο.

Έχει ωραίες ιδέες και πολύ τεχνικά σημεία, αλλά λόγω παραγωγής δεν σε δελεάζει να τα προσέξεις. Γι’αυτό το είπα απρόσιτο.

Χμ. Ξερω τι εννοεις. Κοιτα, ειλικρινα προσπαθησα ΠΟΛΥ να μου αρεσει. Δεν εκατσε. Μονο δυο κομματια γουσταρα και γι αυτο στη τελικη του κοτσαρα ενα 6 στο αντιστοιχο τοτε μεσο.

Ρε παιδια, ποιο συγκεκριμενο γεγονος ηταν η εμπνευση για το στιχουργικο περιεχομενο του Dreaming Neon Black??

κατι ειχε πεχτει με την κοπελα του dane
ειχε προσυλητιστει απο καποια αιρεση
και χαθηκε
ο dane δεν την ξαναδε
παρα μοναχα στον υπνο του
οπου την εβλεπε να πνιγεται

κατι τετοιο

Οσο και να τ’ αφηνουμε… όλο το ξαναπιανουμε…

Λαικο προσκυνημα.

Σόρρυ Angmar, αλλά τούτο είναι το καλύτερο τους, παρόλο το άθλιο εξώφυλλο, τα τραγούδια είναι απλά μοναδικά.

εεετσι!
το αγορασα πριν μερικες μερες και το λιωνω

για μενα ισαξιο ειναι το Godless

δεν εχω ακουσει το Politics
το Dead Heart δεν μπορει να φθασει το Dreaming ουτε το Godless (για μενα)

προς Angmar…

Νταξ, σε μπαντες τετοιου βεληνεκους ειναι πιο πολυ θεμα γουστου. Δηλαδη για μενα τα Politics, Dreaming και Dead Heart ειναι πανω κατω ιδιου επιπεδου. Απλα το Dreaming οσο να ναι κανει το ‘‘κλικ’’ που με τριγκαρει.

Το Godless ειναι επισης δισκαρος, απλα το θεωρω ενα κλικ κατωτερο. Αν κι εχει το αγαπημενο μου Nevermore τρακ.

Επισης να μη ξεχναμε το απιστευτο EP, ε. Ειδικα το ομωνυμο κομματι και το Matricide. Μεγαλες στιγμες των 90’ς…

Ενταξει το ποιο ειναι καλυτερο μεταξυ Politics και Dreaming εχει να κανει βασικα με το τι γουσταρει παραπανω ο καθενας. To Politics ειναι πιο “στριφνος” δισκος ενω το Dreaming ρεει καποιο πιο ευκολα στο αυτι. Το Dead Heart (δισκαρα κι αυτο) ειναι ακομα πιο “ευπεπτο” (αν μπορει να πει κανεις κατι τετοιο για δισκο των Nevermore.

Βασικα σε μπαντες με σχεδον ολα τους τα αλμπουμ να ειναι καλα εχει να κανει με το ποτε
θα τους μαθεις.Εγω τους εμαθα με το Dreaming Neon Black και δεν μπορω να βαλω αλλο
πανω απο αυτο.

επισης και γω ηταν το Godless που ακουσα 1ο
και πηγα στην συναυλια το 2005 μην ξεροντας τιποτε αλλο

Εγω προτιμω Dead heart και κατα δευτερον Dreaming neon black…
Πως ειναι δυνατον να μην εχει ουτε ενα απο το Dreaming στο MMD?!?!?!? ELEOS
Αλλα και παλι τα σπασανε κ ηταν οι καλυτεροι!!!

Απίστευτα όλα τα Nevermore albums, πιστεύω ότι είναι η καλύτερη metal μπάντα των καιρών μας (late '90s-…). Για 'μένα φοβερότερο είναι το ‘‘Dead heart in a dead world’’, αν και όλα τα άλλα είναι επίσης καταπληκτικά. Μόνο το ‘‘Enemies of reality’’ δε μου κάθησε καλά, πέρα από λίγα κομμάτια.

Και σαν Nevermore και σαν Sanctuary οι τύποι τα σπάνε. Τραγούδαι σαν τα, Born, Sentient 6, Narcosynthesis, The Seven Tongues of God, και πολλά άλλα τα λιώνω και με λιώνουν κάθε μέρα σχεδόν…

Το This Godless ειναι ΔΙΣΚΑΡΑ.Το Sentient 6 μπορω να το ακουω συνεχεια.Νομιζω ειναι το αγαπημενο μου κομματι απο Nevermore.

Όταν είχε βγει παίζει να άκουγα το sentient 6-7 φορές την ημέρα

το Sential Μανο!!:stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

εγω αγορασα το αλμπουμ ακουγοντας ποσο γαματο ειναι , και το ελωνα συνεχεια δεν ξερω για ποσο καιρο…

δεν εχει αδυναμιες αυτο το αλμπουμ , τελειωσε!!

δεν θα πρωτοτυπησω αγαπημενο μου ειναι το Sentient 6 και λιγο πιο κατω το Psalm Of Lydia

γενικα αν και δεν εχω ακουσει ολα τα album ειναι το Dreaming Neon Black