Nfl

E ρε πουστη τοσοι βλεπουν NFL.Εχω βρει 2-3 μπλογκς ηδη.
Αποριες ειναι μπολικες αλλα οχι επι της παρουσης.Το ξαναμιλαμε :wink:

Κανενας ? Τιποτα ? Ουτε καν οι φανς των Patriots ?

Ενα απο τα πιο δραματικα παιχνιδια που εχω δει ζωντανα και ενας λογος να αγαπησει καποιος
το αθλημα.Δεν ειχα καμια ιδαιτερη συμπαθεια σε καμια απο τις δυο ομαδες αλλα μας δωσανε
ενα τρομερο ματς που θα μνημονευεται χρονια.Brady εμφανιση απο αλλο πλανητη στο 4ο δεκαλεπτο απεναντι στην καλυτερη αμυνα των τελευταιων ετων.
Η τελευταια φαση εχει σηκωσει απειρη κουβεντα αλλα μαλλον οι Seahawks θα παιζανε τα επομενα δυο plays με run ασχετα που δεν προλαβανε.Η πασα του Wilson παντως δεν ηταν
καλη ουτε η τοποθετηση του WR με τα λιγα που ξερω.Οι Seahawks καλα θα κανανε να παρουν
κανα WR παντως γιατι δεν ειναι καθε μερα του αγιου Matthews η πως τον λενε τον τυπο,ουτε
θα βγαινουν καθε φορα οι 40αρες μπαλιες.

Τι να πούμε ρε Ντέθστερ. Εγώ ακόμα μαζεύω τα κομμάτια μου. Πόση συγκίνηση να αντέξει κανείς; Μετά το επικό GB@SEA είχαμε αυτό το έπος…

Εγώ αδιάφορος ήμουν, ματσάρα ήθελα να δω και είδα. Βέβαια, με τις μαλακίες που έκανε ο Σέρμαν με τις κοροιδίες και τις υποτιμήσεις, ενώ είχε κανά 20λεπτο ακόμα, και για την ακρίβεια μετά τις μαλακίες που έκανε στην κάμερα για τον Revis με τα 24 και τα TD που φώναζε στην κάμερα ήθελα να χάσουν με πόνο οι Σίχωκς και να δω τον Σέρμαν σαν μουνί κλαμένο. Κάτι που έγινε, praise Satan for that. Για τους τσαμπουκάδες στο τέλος ουδέν σχόλιο, η συμμορία έβγαλε τον πραγματικό της εαυτό και πρέπει να έτσουξε πολύ.
Γενικότερα βέβαια, θεωρώ τραγικό το γεγονός ότι θα τιμωρηθούν οι Πατς για το deflategate αφού παίξαν SB και το σήκωσαν κιόλας, αυτό είναι ολόκληρο θέμα από μόνο του. Όχι ότι υποστηρίζω ότι γι’ αυτό γαμήσαν τους Colts, καμία σχέση, αλλά η όλη φάση είναι τρελά σουρεαλιστική από μόνη της. Ευχαριστήθηκα πολύ τη γιούχα στον Goodell.

Στα του ματς τώρα, τι να πρωτοσχολιάσεις. Θα σταθώ σε 2-3 σημεία μόνο.

  • ΣΥΓΚΙΝΗΤΙΚΟΣ Edelman. Για 'μένα ο real MVP.

  • Από πού ξεπετάχτηκε αυτός ο Mathews. :lol: Αν το playcalling ήταν διαφορετικό στο τέλος, θα έβγαινε αυτός MVP.

  • Θεωρώ χειρότερο το γεγονός ότι δεν πήρε timeout ο Belichic παρά το playcalling του Κάρολ. Απ’ την άλλη, ρίσκαρε και του βγήκε. Προτιμώ κάτι τέτοια παρά “safe και ας πεθάνω” τύπου Μακάρθι.
    Όλα εκ των υστέρων, έτσι; Όλα σχετικά είναι. Αν έβγαινε το play, θα ήταν #geniuscaroll #wilsontheeparethnpae #belichicparaithsou κλπ κλπ. Τα πάντα κρίθηκαν στην παρατρίχα, γι’ αυτό και είναι τόσο amazing.

  • Διαφωνώ ντεθστερ με την ανάλυσή σου. Εμένα μου φάνηκε καλή πάσα, στον κατάλληλο χρόνο, σχεδόν broken coverage βγήκε κλπ. Απλά ο rookie διάβασε ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ τον wilson και τη φάση ολόκληρη, και η ταχύτητα με την οποία διαβάζει τη φάση, καλύπτει το χώρο και κάνει το play είναι αριστουργηματική. Το play της ζωής του. Μην υποτιμάμε παίχτες και να δίνουμε credits εκεί που αξίζουν να τα δώσουμε.

  • Το κωλόφαρδο catch του Kearse δεν το πίστευα με τίποτα. Φαντάζεστε να χάναν και 3ο SB οι Πατς με τον ίδιο τρόπο; 8O

Γενικότερα, άκρως χορταστική season, μια απ’ τις καλύτερες θεωρώ. Με πολλά μεγάλα plays, μέσα σε αυτά και το καλύτερο catch όλων των εποχών, ανατροπές και γενικά πάρα πολλές memorable moments. H επόμενη σεζόν μακάρι να είναι το μισό εντυπωσιακή όσο ήταν αυτή, και ευχαριστημένος θα είμαι. Υπομονή μέχρι το draft τώρα.

εγω παλι δεν το ειδα γιατι murphy’s law :!:

παντως μετα απο ολα οσα εγιναν για να το παρει το σιατλ, το τελευταιο play ηταν σαν θεικη τρολια

Ο Belichick εχω την εντυπωση οτι δεν πηρε timeout με σκοπο να αγχωσει το Seattle ή κατι τετοιο διαβασα.Ο Lynch ας πουμε μολις εχει φαει ενα γερο tackle και μετα απο 10 δευτερολεπτα λογικο να μην του δωσουν το play.Ο Butler εκανε το play της ζωης του δεν διαφωνω και επισης δηλωσε οτι το εχει ξαναδει αυτο το συγκεκριμενο απο τους Seahawks αλλα πχ δεν συγκρινεται με την πασα του Brady στον Amendola που ηταν χαρμα οφθαλμων.Edelman εκανε τρομερα plays.Moved the chains παραπανω απο μια φορα και σε κατι third and longs ηταν φοβερος.

Εdit : Δευτερη σεζον μεχρι στιγμης και ακομα δεν εχω αποφασισει ποια ομαδα συμπαθω περισσοτερο. :smiley:

Αφού δεν έτυχε να υποστηρίξεις καμία από κανά τυχαίο γεγονός ή από κάτι που σου έκανε κλικ όσο βλέπεις, παράτα το, μην ψάχνεις και απόλαυσέ το χωρίς να υποστηρίζεις καμία. Τώρα, αν θες ντε και καλά να βρεις καμία να την ακολουθείς κλπ, well, good luck with that. :stuck_out_tongue:

Γιο, θα παίξουμε κανά φάνταζυ τελικά, τι λέει;

Μιας και δύσκολο να μαζευτούμε εδώ μέσα, θα μπορούσαμε να μπούμε σε καμιά λίγκα που ετοιμάζεται, πχ εγώ θα μπω εδώ: http://nflgreece.gr/forum/index.php/topic,114.0.html
Είναι ελληνική, θα έχει δωράκια, πέρυσι έπαιξα σαν rookie και ήταν καλή φάση. Ειδικά εσύ Ντέθστερ, αν θες να ξεκινήσεις και από μαλακά (:p) στο προτείνω.

Δεν ξέρω, έχει κανείς άλλος καμιά ιδέα; Καμιά λίγκα που θα μπορούσαμε να μπούμε και είμαστε μαζί;

Ειμαι ηδη εγγεγραμενος εκει ρε.Παιζει να ειμαι ο δευτερος που δηλωσε.
Achaia Carnivals για μεγαλεια ! :smiley:

Eπισης γραφτηκα και σε μια δευτερη :stuck_out_tongue:

A, τζιτζί τότε, μια χαρά. Μάλλον δεν θα είμαστε ίδια λίγκα, αλλά ποτέ δεν ξέρεις. Πάντως, μην το κάψεις και γραφτείς σε πολλές, εγώ πέρυσι θυμάμαι σε 1 ήμουν όλη και όλη και ήταν εξουθενωτικό, απορώ με αυτούς που γράφονται σε πολλές. :stuck_out_tongue:

Tελικά Raiders, ε; Γαμώ!

Οχι νταξει.Σε 2 θα ειμαι.Εκει που εβαλες το λινκ δεν μας εχουν χωρισει ακομα οποτε ποτε δεν ξερεις.Θα παιξει trash talk σε δυο φορουμ να πουμε :stuck_out_tongue:

Εγω το πηρα του Nfl Greece περσυ και τσιμπησα jersey \:D/
Θα κανω και μια λιγκα με φιλους μου αλλα ειμαστε 5 ατομα οποτε ψαχνουμε κιαλλους
Οποιος θελει ας μου στειλει pm!
Επισης αν ψαχνετε ατομο και για δικια σας λιγκα ειμαι μεσα,στοχος μου ειναι να παιξω σε 4-5 φετος :drunk:

To καψες μαν ! Του nfl greece παρα ειναι πολλα τα ατομα μου φαινεται.Θα ειναι οδυνηρο το draft :stuck_out_tongue:

ειμαι μεσα για οτι θελετε…στειλτε πμ

Σπαει σε 12αρες λιγκες! Περσυ ειχαν γινει 3 πρωταθληματα!Λοιπον θελετε να φτιαξουμε και απο rocking ενα? Αποτι βλεπω εχουμε τουλαχιστον 4 ατομα και οτι μεινει συμπληρωνω απο δικου μας,πειτε μου εδω για να αρχισω τις διαδικασιες:

Keeper21
haliseco
Deathster (?)

Εγω πρωτη φορα θα παιξω fantasy.Δεν ξερω αν θα προλαβαινω και την τριτη λιγκα !
Αν μενει ενας ομως τοτε θα ειναι ντροπη να μην ειμαι και εγω :stuck_out_tongue:

Keeper με τι όνομα έπαιζες ρε και σε ποια λίγκα ήσουν στο nflgreece;
Αν μαζευτούν πολλοί πρωτάρηδες εκεί πέρα θα έχουν δικιά τους λίγκα μάλλον.

Μέσα κι εγώ για rocking λίγκα.

Keeper21
haliseco
tidus666
Deathster (?)

Green_Bay_Aek Νομιζω League 3

Keeper21
haliseco
tidus666
Deathster (?)

BUMP
Οποιος ασχολειται,ας ψηθει να γραφτει!
Εγω εχω και 2-3 φιλους που μπορουν να συμπληρωσουμε αν θελετε τελικα να γινει και μαζευτουμε ουτε 8,επισης και εσεις αν εχετε φιλους που ψηνονται τους βαζετε…Ας οργανωθουμε λιγο!

εχω και γω φιλαρακι που θα ειναι σιγουρα μεσα αν του πω…νομιζω μπορουμε απο τωρα να φτιαξουμε λιγκα?

Εγω ηδη οποτε μπαινω στο nfl.com με βγαζει στην Greek League οποτε ναι.Στην δευτερη λιγκα νομιζω θα εχουμε draft το αλλο ΣΚ.