O γιατρός σάς απαντά

Απο εγκέφαλο πως πας?
έχεις ευαισθησία?

Πωω ρε πούστη μη μου λέτε τέτοια… Κι εγώ για κοίλη του’ πα του γιατρού, αλλά με’ γραψε λίγο. Πασπάτεψε λίγο το σημείο -ΚΟΙΝΩΣ ΜΕ ΓΑΜΗΣΕ ΓΙΑ ΠΟΛΛΕΣ ΜΕΡΕΣ-, μου λέει: θλάση έχεις ξεκουράσου κανά δυο βδομάδες και είσαι οκ. (Παραδεχομαι βέβαια ότι έπαιξα μια φορά λίγες μέρες μετά. Και τώρα μουτζόνομαι)

Ποο ελπίζω να μην είναι κάτι σοβαρό.

Και η πλάκα είναι ότι το’ παθα σ’ ένα γαμημένο αγωνα μπάσκετ (που δεν παίζω ποτέ), επειδή σπάμαραν οι φίλοι μου να παίξω, και μπήκα κατευθείαν χωρίς ζέσταμα

Ρομαντικ μην αποπαίρνεις τον παοκτσή επειδή έχει τα πρωτία στο αγαπάμε

ρηξη ειναι
στο πανω μερος εχει φουσκωσει ο μυς και απο κατω εχει λακουβα.
οπως κοπηκε ο μυς στο μεσο του μηρου τραβηχτηκε προς τα πανω.
πλεον δεν υπαρχει καν αιματωμα που θα σημαινε οτι ειναι φρεσκο και θα μπορουσε να εγχειρηστει.
μιλισα και με αλλον γιατρο και ειπε οτι με χειρουργειο η βελτιωση θα ειναι απο ελαχιστη εως μηδενικη.:?

Ασχολουμαι επαγγελματικα με την κολυμβηση απο το 2006 και μετα.
τον Σεπτεμβριο επεσα απο μια καρεκλα και χτυπησα τον δεξι μου ωμο… Αποτελεσμα ενα ωραιο καταγμα…:slight_smile: Βασικα ο δεξις μου ωμος βγηκε απο την θεση και το κοκκαλο εξειχε απο το δερμα :wink: Παω στο γιατρο και μου λεει, θα φορεσεις ναρθηκα για 5 εβδομαδες και μετα ξεκινα φυσιοθεραπεια μεχρι τα Χριστουγεννα και αν εχει βελτιωθει θα κανουμε την ενχειρηση… Επιστρεφω απο Αγγλια τα Χριστουγεννα, και αποφασισαμε να γινει η ενχειρηση το Πασχα :lol: Παει η χρονια λεω, δεν θα ξαναμπω σε πισινα ποτε… Τεσπα, η ενχειρηση εγινε, τωρα φοραω παλι ναρθηκα, μεχρι την Παρασκευη, που θα ξανα-δω τον γιατρο…
Οποτε το καλοκαιρι, Αθηνα θα την βγαλω, μεσα σε μια πισινα να μετραω χιλιομετρα και να κοιταω την μαυρη γραμη στην μεση της διαδρομης :frowning: Ειχα κανονισει και διακοπες γμτ.

Xθες σπάσιμο χεριού από σουτ. Το κρακ ακόμα αντηχεί στο αυτί μου.

Τον πούστη που με’ χει γκαντεμιάσει το τελευταίο διάστημα θέλω να τον @%#ΡΓΕ^%#^#^#ΤΕ^#^#^#τ

Μαλακα εισαι απιστευτος γκαντεμης. Συνεχομενα χτυπηματα τρως τον τελευταιο καιρο. Βεβαια για το σπασιμο πηγαινες γυρευοντας με την εικονα που εχεις στο msn :stuck_out_tongue:

χαχαχαχαχ μλκ αυτό μου λένε όλοι!!!

περαστικα ρε!
ποσες βδομαδες εκτος μος πιτ??:stuck_out_tongue:
σωστος ο timeous :lol::lol:

καλα ρε μλκα,πως το σπασες απο σουτ? σιδερενια μπαλα ειχατε?

υπαρχει κανεις εδω μεσα που να εχει κανει ο ιδιος ή καποιος δικος του γαστροσκοπηση ?? :-s

Εχω κανει εγω.Για πες.

σημερα μου ειπανε οτι για το προβλημα που εχω στο στομαχι μαλλον χρειαζεται γαστροσκοπηση …
επειδη εχω και ενα προβλημα αδιευκρινιστο ακομη με καρδια και λοιπα, ποσο ποναει…?
ποσο σε ενοχλεί…??
και γενικα αν πρεπει να προσεξω κατι…
αν εκανες τον κοπο να μου πεις…:roll:

Φιλη που χε κανει κι ειχα παει μαζι της, δεν ειχε πονεσει καθολου, απλα μετα την κραταγα γιατι ηταν μαστουρωμενη για ωρα :Ρ

Γενικα δεν ηταν τιποτα δυσκολο.

Απλα ειχα κατσει μια μερα νηστικος και το γαστροσκοπιο ειχε μια ωραιοτατη
γευση/υφη λαστιχου.Αλλα αφου τα καταφερα σε ηλικια 10-11 ετων δεν
νομιζω να σου φανει δυσκολο.

ναι αυτο με την μαστουρα το ακουσα και εγω…
βασικα για τον πονο με νοιάζει καθως εχω μεγαλο προβλημα εδω και 11 μηνες καθε φορα που πιεζομαι ποναω υπερβολικα στο στήθος…(ασχετο αυτο)

οκ ευχαριστω παιδια…
αντε να δουμε…

*ελπιζω να εισαι καλα…:slight_smile:

Για μενα το λες ? Γαστροραγγια ειχα παθει. :stuck_out_tongue:
Τωρα καλα ειμαι.100 κιλα μοσχαρι.

Αλλα γενικα δεν πονας.

ωραια…

βεβαια δεν θελω να φτασω τα 100 κιλα…καλα ειμαι και ετσι…:stuck_out_tongue:
thanx…!
και καληνυχτα μας…

δεν είναι τπτ ιδιαίτερο η γαστροσκόπηση. απλά αυτό που σου χώνουν είναι κάπως χοντρουλό και δυσκολεύεσαι λίγο στην αναπνοή. κατά τ’ άλλα, νορμαλ. κρατάει και πολύ λίγο συνήθως, οπότε είσαι τζετ.

καλή επιτυχία.

Κι εγώ θυμάμαι όταν έκανα πριν 5 χρόνια ότι απλά νιώθεις ενόχληση σε φάση ότι θα ξεράσεις, αλλά δε γίνεται τίποτα τελικά.
Εμένα μου είχανε κάνει και ηρεμιστική ένεση, δεν ξέρω αν γίνεται πάντα αυτό.
Καλά αποτελέσματα.

κανω μια φορα το χρονο γαστροσκοπηση, δεν ποναει κα8ολου, μην το σκεφτεσαι καν.
ζητα απο το γιατρο να σου κανει μια ενεση για μεθη και να μην καταλαβεις τιποτα απολυτως.αν δεν κανεις ενεση ειναι λιγο ζορι αλλα με τη μεθη ειναι ολα οκ.
μενεις 8 ωρες πριν νηστικος και 2 ωρες πριν δεν πινεις ουτε νερο(για να ειναι εντελως αδειο το στομαχι σου).
κραταει μονο 2-3 λεπτα και μετα απο 15 περιπου λεπτα σου φευγει και η μεθη και εισαι μια χαρα.

μην το αφηνεις παντως, πηγαινε οπωσδηποτε να κανεις τη γαστροσκοπηση(εγω αν ειχα κανει οταν επρεπε και δεν την φοβομουν#-o 8α ειχα γλιτωσει απο μια διατρηση στομαχου και ενα χειρουργειο)

καλη τυχη